KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. spalio 18 d., trečiadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.lt. Pasitikėjimo telefonas (+370 46) 217 888. 


E. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Naujienos
KLAIPĖDOS ROTUŠĖS LANGAI NUŠVIS PURPURINE SPALVA

Anne Geddes nuotr.

Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos išvakarėse, pirmadienio vakarą, Klaipėdos miesto rotušės langai nušvis purpurine spalva. Taip Klaipėda prisijungs prie pasaulinės akcijos, skirtos atkreipti visuomenės dėmesį į neišnešiotų naujagimių problemas ir jų sprendimo būdus.

„Ankstukai - tai patys mažiausius mūsų visuomenės atstovai. Todėl tikiuosi, kad prisijungdami prie pasaulinės akcijos paskatinsime klaipėdiečius šiame įvairių negandų bei rūpesčių kupiname pasaulyje bent sekundei susimąstyti ir apie neišnešiotų naujagimių problemą“, - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Iniciatyva, kuomet purpurine spalva yra nušviečiami žymiausi miestų pastatai ar gamtos objektai, vyksta visame pasaulyje didžiausiuose miestuose. Lietuvoje šiais metais purpurine šviesa taip pat nušvis LR Vyriausybės rūmai, Vilniaus Žvėryno tiltas, Lietuvos energijos pastatas, Kauno rotušė.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet pasaulyje anksčiau laiko gimsta 15 mln. naujagimių t. y. kas dešimtas vaikelis. Daugiau kaip 1,1 mln. visų kasmet į pasaulį ateinančių neišnešiotų naujagimių miršta.

Lietuvoje kasmet anksčiau laiko gimsta apie 2000 naujagimių. Šiandien labai mažų, nė kilogramo nesveriančių neišnešiotų naujagimių, galimybės išgyventi, palyginti su pirmaisiais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metais, išaugo nuo 12 proc. iki 65 proc., o didesnių, sveriančių daugiau nei kilogramą (1000-1499 g), – nuo 48 proc. iki 95 proc.

Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dieną, antradienį, Klaipėdos meras V. Grubliauskas taip pat numato lankytis Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kur susitiks su anksčiau nei tikėtasi gimusių kūdikių tėvais.

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (0)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS