KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. gruodžio 16 d., šeštadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.ltE. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Renginiai
MUZIKINIS FOLKLORO PROJEKTAS „LAIMINGUO“

2017 m. gruodžio 9 d. 18.00 val. kviečiame į projekto „Laiminguo“ koncertą, kuris vyks Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10).      
Šis projektas užgimė 2013 metais kaip seserų – Agotos ir Dorotės Zdanavičiūčių – duetas. Seserys muzikuojančios jau nuo mažumės ir aktyviai koncertuojančios su grupe „Sen Svaja“, nusprendė sukurti muzikinį duetą, kuris labiau būtų orientuotas į gyvosios archeologijos ir istorijos festivalius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Šio dueto muzikinę programą sudaro ne tik lietuvių liaudies dainų ir sutartinių savitas pateikimas, bet ir kitų tautų tradicinė muzika ir jų jungimas su lietuviškuoju folkloru.
Muzikinės kompozicijos atliekamos dviem vokalais, būgnu, kanklėmis, kai kur naudojamas ir dambrelis. „Laiminguo“ yra pasirodęs tiek Lietuvoje, tiek užsienyje: Lenkijos eksperimentinės archeologijos festivalyje „Biskupin“, Norvegijos vikingų turgelių (Viking markets) metu, Čekijoje ir Vengrijoje muzikos festivaliuose. Taip pat bendradarbiaujama su skirtingų tautų šamanais, muzika gyvai skamba įvairių ritualų metu. Nors dauguma kompozicijų yra gana ramios ir turinčios meditacinį poveikį, tačiau galima išgirsti ir gyvesnių bei energingesnių kūrinių. 2016 m. duetas išleido debiutinį albumą tuo pačiu pavadinimu „Laiminguo“.
Žodis ,,laiminguo“ – tai neįprasta, nunykusi laimės linkėjimo forma. Muzikantės tikėdamos tradicinės muzikos tyrumu ją atlikdamos klausytojams savaime linki laimės.
Dueto kuriamos kompozicijos – tai tartum kultūrų dialogas, pasaulio muzika. Seserys išlieka atviros kitoms kultūroms, jų tradicinei muzikai. Tad grupės repertuare galima išgirsti ne tik savitų lietuvių liaudies dainų bei sutartinių aranžuočių, bet ir kitų tautų muzikos atspindžių.
Grupė „Laiminguo“ save vis dar vadina projektu, nes užsiima ne tik koncertine veikla. Nuo 2016 m. lapkričio seserys pradėjo vesti „Sutartinių ratus“. Šią edukacinę ir dvasinę praktiką jos vadina lietuviškąja meditacija.
Renginys nemokamas.

Tai dar vienas Etnokultūros centro vykdomo projekto ,,Etnoreidas“, iš dalies finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, renginys.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija
Tel. 846312113

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (0)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS