KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. gruodžio 18 d., pirmadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.ltE. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Naujienos
UŽ STAMBIŲ ŠIUKŠLIŲ IŠVEŽIMĄ MOKAME VISI

Klaipėdiečiai teiraujasi, ar tiesa, kad už didžiųjų atliekų, kurias gyventojai dažniausiai palieka prie buitinių šiukšlių konteinerių, išgabenimą ir sutvarkymą jie turi sumokėti dvigubai.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) ekologinės infrastruktūros skyriaus viršininkė Ramunė Šličienė patvirtina, kad klaipėdiečiai vis dar linkę senus baldus, remonto metu atsirandančias remonto atliekas ar senus santechnikos įrenginius sukrauti prie konteinerių, skirtų buitinėms atliekoms. Taip teršiama aplinka, piktinami žmonės, šiukšlių krūvos didėja tarsi savaime, nes pamatę bent vieną į konteinerį netelpantį daiktą žmonės šalia palieka panašių šiukšlių daugiau. Jie vis dar tikisi, kad jos bus išgabentos be jokio papildomo mokesčio.

Taip elgtis negalima, kita vertus, toks elgesys prilygsta vagystei iš savęs, nes už šių šiukšlynais paverstų aikštelių sutvarkymą moka ne kas kitas, o miesto gyventojai.

Ne klaipėdiečiai ir net Lietuvos valdžia sugalvojo, kaip tvarkyti stambiąsias atliekas. Naudojantis Europos šalių praktika, į konteinerius gali būti dedamos tik tos atliekos, kurios telpa per rūšiavimo konteinerių angas arba į komunalinių atliekų dėžes. Visi tie daiktai, kurie į šiuos konteinerius netelpa arba tos atliekos, kuriose yra pavojingų medžiagų (dažai, skiedikliai, kitos toksinės medžiagos) bei statybinės atliekos turi būti nugabentos į stambaus gabarito atliekų aikšteles. Taip elgiamasi ir Skandinavijos šalyse, ir Vokietijoje, Anglijoje.  Šiose šalyse žmonės veža didesnes atliekas į aikšteles, nes prie namų pastatyti tiek daug konteinerių neįmanoma. Europoje šis modelis veikia jau kelis dešimtmečius, jis yra ekonomiškiausias ir ekologiškiausias.

Kai elgiamasi netinkamai ir nebereikalingas didelių gabaritų šlamštas paliekamas prie buitinių atliekų konteinerių, už jų sutvarkymą tenka mokėti papildomai. Jeigu miestas turi samdyti atliekų surinkėjus, kiemsargius, valytojus ir specialiąją techniką tiems dideliems daiktams išvežti, kuriuos gyventojai neleistinai palieka prie konteinerių, didesnių mokesčių už atliekų gabenimą išvengti nepavyks. Esama skirtingų būdų tai padaryti. Papildomo mokesčio gali pareikalauti namų valdytojai arba šie pinigai bus paimti iš miesto biudžeto - visų miesto gyventojų. Pats taupiausias ir tvarkingiausias būdas sutvarkyti didžiąsias atliekas yra patiems jas nuvežti į atliekų surinkimo aikšteles. Juk nėra taip, kad žmonėms užtenka pinigų naujiems baldams įsigyti, bet tinkamai išgabenti senųjų pritrūksta.

Didžiųjų atliekų aikštelės iš gyventojų atliekas priima nemokamai. Uostamiestyje yra trys tokios aikštelės, jos įrengtos visose miesto pusėse, kad klaipėdiečiams būtų patogu jas pasiekti.

Klaipėdos miesto didžiųjų atliekų, antrinių žaliavų ir buityje susidariusių pavojingų atliekų surinkimo aikštelės yra Plieno g. 13 (tel. 8 655 94808), Tilžės g. 66A (tel. 8 655 94805) ir Šiaurės pr. 30 (tel. 8 655 94804).

Jos visos veikia nuo antradienio iki šeštadienio. Darbo dienomis atliekos čia priimamos 9-18 val., o šeštadienį – 10-14 val. Sekmadienį ir pirmadienį šios aikštelės nedirba.

Visa gyventojams reikalinga informacija skelbiama ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro tinklalapyje www.kratc.lt.

Šios aikštelės Klaipėdoje veikia jau ketverius metus.

Didelių gabaritų atliekas gali išgabenti atliekų vežėjai, jų paslaugos kainuoja tik tris eurus. Užsisakyti šią paslaugą galima telefonu (8 46) 39 07 81.

Be to, dukart per metus didesniuose kiemuose pastatomi didžiųjų atliekų surinkimo konteineriai, tad žmonės gali nebereikalingais dideliais daiktais atsikratyti ir nemokamai.

Sistema yra sugalvota, ji jau veikia ne vienerius metus, tereikia ja naudotis.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (0)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS