KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. gruodžio 17 d., sekmadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.ltE. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Renginiai
PIRMĄJĄ AKVARIUMO DARBO DIENĄ – TŪKSTANTIS LANKYTOJŲ

Alfonso Mažūno nuotr.

Sekmadienio popietę atidaryta nauja Lietuvos jūrų muziejaus Akvariumo ekspozicija. Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, kartu su Jūrų muziejaus direktore Olga Žaliene atrišdama simbolinį jūrinį Akvariumo atidarymo mazgą, sakė, kad tokiu objektu Lietuva gali didžiuotis net pasauliniu mastu.

Akvariumo rekonstrukcijos investicinio projekto vertė – beveik 15 mln. Eur. Iš jų 3 mln. Eur – muziejaus investicija, likusi suma buvo skirta iš biudžeto. Akvariumas buvo uždarytas pusketvirtų metų, statybos darbai truko penkerius metus. Naujojo akvariumo vizija buvo subrandinta ir įgyvendinta per dešimt metų Jūrų muziejaus specialistams dirbant su tarptautine komanda ir geriausiais Lietuvos specialistais. Prie naujosios ekspozicijos kūrimo prisidėjo garsi Europoje britų kompanija „KAY ELLIOTT ARCHITECTS“ ir „Ocean edutaiment projects“, rekonstrukcijos projektą parengė UAB „Vilniaus architektūros studija“, akvariumus pagamino, suprojektavo technologines sistemas ir įrengė prancūzai – įmonė „Coutant Aquariums-Alter-Ego“,  rekonstrukcijos darbus  vykdė klaipėdiečiai – UAB „Pamario restauratorius“, vizualinės informacijos dizaino projektą parengė ir įgyvendinto vilniečiai – UAB „Ekspobalta“.

Atidarymo dieną naujajame Akvariume apsilankė apie tūkstantis lankytojų. Jiems specialų renginį „Forto fantomas“ parengė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro komanda, subūrusi ir kitus Lietuvos bei Klaipėdos kūrybininkus, muzikus, menininkus. Renginys įgyvendintas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos kultūros ministerijos paramos dėka. Renginio kulminacija tapo „skraidančių“ šokėjų – Aurelijaus Liškausko ir Ingos Briazkalovaitės pasirodymas kartu su oro akrobatė ore – erdvėje virš didžiojo baseino, po kuriuo įrengtas tunelis. Būtent tunelis ir tapo pagrindiniu traukos objektu, leidžiančiu pasijusti lankytojams povandeninėje erdvėje virš jų galvų raibuliuojant vandeniui ir plaukiant eršketams, kurių ilgis jau viršija du metrus.

Dvidešimt keturiuose akvariumuose, didžiausias iš kurių yra 50 t talpos, pristatomos keturios ekosistemos: gėlavandenė, Baltijos jūros, Šiaurės jūros ir tropinių jūrų. Pasak Akvariumo ir jūrų gamtos skyriaus vedėjo Sauliaus Karaliaus, tokia gausa gali pasigirti retas akvariumas – dažniausiai rodomos vienos ekosistemos žuvys.

Visą gruodį akvariumas bus atviras lankytojams penkias dienas per savaitę: nuo trečiadienio iki sekmadienio. Tomis dienomis vyks ir delfinų pasirodymai. Po Naujųjų darbo laikas priklausys nuo lankytojų srautų. 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (0)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS