KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. gruodžio 16 d., šeštadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.ltE. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Naujienos
APIE KLAIPĖDOS UNIVERSITETO ATEITĮ – SUSITIKIME SU SEIMO NARIAIS

Jokie Klaipėdos universiteto eutanazijos variantai negali būti svarstomi, turi būti aiškiai išreikšta pozicija apie Klaipėdos universiteto kaip autonominio instituto išsaugojimą Klaipėdoje – per susitikimą su klaipėdiečiais Seimo nariais sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

V. Grubliauskas Seimo narius į pasitarimą sukvietė reaguodamas į Seime užregistruotą Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų – frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio, Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio, Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos bei to paties komiteto nario Arūno Gumuliausko siūlymą, pagal kurį Klaipėdos universitetas taptų kito universiteto padaliniu. Anot mero, tai miesto ir regiono diskreditavimas, į šiukšlių dėžę išmetant viską, kas buvo diskutuota bendruomenėje, sukurta darbo grupėje ir išguldyta į Vyriausybės pateiktą projektą Seimui, pagal kurį Klaipėdoje turėjo išlikti savarankiškas universitetas.

Seimo narius Vytautas Grubliauskas informavo, kad netrukus LR Prezidentę, Seimo pirmininką, Ministrą Pirmininką, Švietimo ir mokslo ministrę bei Seimo Švietimo ir mokslo komitetą pasieks pajūrio savivaldybių merų, Klaipėdos universiteto, uosto bei verslo atstovų pasirašytas bendras kreipimasis ir prašymas atsižvelgti į Klaipėdos universiteto svarbą Vakarų Lietuvos regionui bei laikytis Vyriausybės pateikto plano, kuriame Klaipėdai numatytas savarankiškas universitetas, specializuotas jūros mokslų srityje. Kreipimesi pažymima, kad Vakarų Lietuvos verslas sukuria daugiau kaip 17 proc. Lietuvos BVP, o Klaipėdai tenka svarbus vaidmuo formuojant darnų regiono ekonominį, kultūrinį ir socialinį visuomenės gyvenimą, tačiau miestas be savarankiško universiteto šios misijos nepajėgs įgyvendinti. Rašte taip pažymima, kad suprantama, jog universitetams būtina kelti mokslo ir studijų kokybę, tačiau tai turi būti daroma tikslingai telkiant intelektinius, kultūrinius ir finansinius išteklius, o ne chaotiškai griaunant ir skaldant jau ir taip nukraujavusią akademinę bendruomenę.

„Tikrai niekas nekalba apie tai, kad reikia išsaugoti tokį universitetą Klaipėdoje, kuris taptų išlaikytinių institucija ir našta valstybei. Tačiau Klaipėdai reikia universiteto, kaip savarankiško aukštojo mokslo instituto dėl viso spektro priežasčių, reikia universiteto, atliepiančio nūdienos reikalavimus bei specifiką. Tikiuosi, kad parlamentarai blaiviais protais ir šviesiu skaidriu žvilgsniu į ateitį įvertins situaciją bei objektyvias aplinkybes ir supras, kas tai yra Klaipėdos miestas, Klaipėdos regionas, koks jame yra Klaipėdos universiteto vaidmuo. Visi turi susitelkti vienam bendram tikslui, kurio reikia ne atskiroms politinėms jėgoms, o reikia miestui ir regionui“, – sako V.Grubliauskas.

Pagal kiek anksčiau Vyriausybės priimtą ir Seimui pateiktą valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planą, Klaipėdoje turėjo išlikti savarankiškas universitetas, kuriame prioritetiškai būtų vystomos su jūrų sektoriumi susijusios mokslo ir studijų kryptys.

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (2)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS