KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. gruodžio 16 d., šeštadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.ltE. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Naujienos
BUS MINIMA PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

Kovo 20-ąją minima pasaulinė Žemės diena – astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis, kai visuose Žemės rutulio kampeliuose, išskyrus poliarines sritis, dienos ir nakties trukmė susilygina. Šis stebuklingas gamtos reiškinys šiais metais Lietuvoje įvyks kovo 20 d. 12.29 val.

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Šią dieną visur keliamos Žemės vėliavos, organizuojami įvairūs renginiai. Vėliava bus iškelta ir ant Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos pastato. Lygiadienį paskelbs dvyliktą valandą prasidėsiantis kariliono, kuriuo gros Stanislovas Žilevičius, koncertas.

Nuo seno lietuvis garbino gamtą, iš gamtos sukurtų medžiagų sau statydavo būstą, gamino maistą, drabužius ir net papuošalus. Civilizacija ir milžiniškas techninis progresas jau rodo ir neigiamus pokyčius. Ir Lietuva jau jaučia, kaip pasikeitė metų laikų oras, dažniau aplanko sausros ar liūtys, audros ir uraganiniai viesulai. Sprendžiant žmogaus ir gamtos konfliktą yra vienas atsakymas – pradėti elgtis naujai, atsisakyti senojo elgesio, mąstymo.

Nepamirškime, kad nuo kiekvieno mūsų atsakomybės jausmo priklausys, kokia Žemė bus po dešimt ar daugiau metų.

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (0)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS