KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. gruodžio 18 d., pirmadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.ltE. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Naujienos
EILĖS Į DARŽELIUS SUDAROMOS SKAIDRIAI

Balandžio 26 d. sutrikus ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų vaikų priėmimo informacinei sistemai, generuojant eiles ir priskiriant vaikus į laisvas darželių vietas, eilėje laukiantys klaipėdiečiai gavo klaidingus elektroninius pranešimus, kad jų vaikas pateko į darželį. Savivaldybė skubiai informavo juos, kad dėl sutrikimų administratorius naujai generavo eiles ir prašyta tėvelių nereaguoti į gautus elektroninius pranešimus. Pašalinus trikdžius vaikai buvo atstatyti atgal į eiles ir iš naujo priskirti į laisvas vietas.

Pasak Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, šiuo metu dėl sistemos veikimo jokių problemų nėra. Po techninio sutrikimo sąrašai buvo atstatyti per dvi dienas. Dabar visi elektroniniai pranešimai, kuriuos gauna gyventojai, yra teisingi. Daugelis gyventojų juos gavę jau kreipėsi į savivaldybę ar ikimokyklinę įstaigą ir jų vaikučiai buvo priimti į ikimokyklines ir priešmokyklines įstaigas.

„Po sistemos sutrikimų viešoje erdvėje pasigirdo įtarimų, kad centralizuoto registro informacinė sistema generuojant eiles ir priskiriant vaikus į laisvas darželių vietas, buvo sugadinta tyčia. Norime paaiškinti, kad tokie įtarimai neturi pagrindo“, - sako Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Anot jos, kilus ažiotažui, savivaldybė kreipėsi į UAB „Nacionalinis švietimo centras“, t. y. sistemos administratorių, ir pareikalavo paaiškinti sutrikimų priežastis. Sistemos administratoriui buvo skirtos baudos.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino pavedimu dėl šios problemos atliekamas vidinis patikrinimas.

„Norėtume paneigti gandus ir įtarimus, kad mūsų sistemą galima apgauti ir priskirti vaiką aplenkiant bendrą eilę. Bet kokie pakeitimai sistemoje yra matomi, – sakė L. Prižgintienė. – Tik du asmenys gali techniškai administruoti sistemą ir padaryti keitimus. Sistema veikia gerai, ji atnaujinta pagal specialiųjų tyrimų tarnybos rekomendacijas dėl korupcinių atvejų prevencijos.“

Nenumatytais atvejais, kai tėvai, pretenduojantys gauti vietą viename darželyje, susitaria su kitais tėvais, užsiregistravusiais į kitą darželį, dėl apsikeitimo, kreipiamasi į savivaldybės Vaiko priėmimo į ikimokyklines ir priešmokyklines grupes komisiją. Tik komisijos sprendimu yra galimybė pasikeisti vietomis darželiuose. Visi komisijos nagrinėjami atvejai yra protokoluojami, protokolai išsiunčiami ir tėvams, ir įstaigoms. Be to, komisija svarsto ypatingus atvejus Vaiko gerovės komisijos prašymu, kai kyla būtinybė vaiką priimti į darželį skubiai, be eilės. 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (1)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS