KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. lapkričio 21 d., antradienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.lt

 E. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Renginiai
EUROPOS KINO FESTIVALIS „GoDebut” KVIEČIA Į PAJŪRĮ

Projekto „Klaipėda - Lietuvos kultūros sostinė 2017“ programoje – Europos kino festivalis „GoDebut 2017“, kuris į Pajūrį kviečia rugsėjo 21–24 d. Šiųmetis kino forumas sukvietė gausias Europos debiutuojančių kino kūrėjų pajėgas ir anot organizatorių, pagal gautas paraiškas pranoko net ir didžiausius lūkesčius.
Konkursinėje festivalio programoje – pirmieji režisūriniai ir autoriniai  profesionalių kino menininkų darbai. Tai trumpo metražo debiutiniai įvairių žanrų – vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai, iki 25 min. trukmės filmai. Į atskirą nominaciją „filmas-inovacija“ išskirti ypatingai trumpi - iki 5 min. filmai, pasižymintys ypač inovatyviomis, kūrybinėmis idėjomis,  naujomis kino ir medijų formomis.
Festivaliui paraiškas pateikė daugiau nei 800 filmų kūrėjų ne tik iš įvairių Europos šalių, bet ir iš tokių tolimų kraštų kaip Brazilijos, Japonijos, Irano. Tiesa, šių metų festivalio reglamentas priėmė paraiškas tik iš Europos. Ypač daug filmų gauta iš Prancūzijos debiutuojančių kino kūrėjų. Festivalio organizatoriams tai leido suformuoti net keletą nekonkursinių šios šalies filmų programų bei festivalio fokusą nukreipti į prancūzų kiną. Pagrindinę konkursinę programą sudarys 70  atrinktų filmų. Tarp gausių festivalio svečių - sėkmingai kino aktorės karjerą Prancūzijoje pradėjusi Miglė Ri (Miglė Rimaitytė). Konkursinėje programoje ir suomių režisieriaus Aki Kaurismäki geriausi trumpametražiai filmai. Be to, festivalio retrospektyvinėje programoje bus  rodomi garsiausių pasaulio režisierių, tokių kaip M.Skorcezė, I. Bergmanas, R. Rossellini, J.Demy bei mūsų  kino kūrėjo A. Puipos debiutiniai filmai.
Festivalyje numatyti du kino kūrybai skirti seminarai, kuriuos ves žinomi filmų kūrėjai ir teoretikai - Jonathan Tammuz (D.Britanija-Kanada) ir Wim Vanacker (Belgija). Tarptautinime žiuri, kurį sudarys penki nariai - keturi kino veikėjai iš Prancūzijos, JAV, Suomijos, Ukrainos bei Lietuvos kino ir teatro aktorė, UNICEF ambasadorė V.Kochanskytė.
Festivalio reglamente  numatyti trys apdovanojimai: „Gran Prix“ - geriausias  publikos išrinktas festivalio „GoDebut 2017“ filmas bei tarptautinio žiuri  atrinktas geriausias filmas ir festivalio filmas - inovacija. Festivalio nugalėtojai apdovanojami piniginėmis premijomis ir festivalio simbolio - Anikės skulptūrėlėmis. Atskirą prizą ir nominaciją - geriausias lietuvių filmas „GoDebut 2017“- įsteigė Lietuvos jūrų uosto direkcija.
Kiekvieną vakarą gausūs festivalio svečiai PROK‘o  (profesionalų) klube aptars matytus filmus, kino tendencijas, plėtos kūrybinius kontaktus, keisis idėjomis.

Festivalio organizatorius VŠĮ „Medijų uostas“
Festivalio laikas: š.m. rugsėjo 21-24 d.
Festivalio vieta: Kultūros fabrikas, Klaipėda, Bangų g.5A. bei Nidos kultūros ir informacijos centras AGILA  

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (0)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS