KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. lapkričio 21 d., antradienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.lt

 E. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Renginiai
KLAIPĖDA – LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖ 2017 LIEPOS 10–16 D. RENGINIAI

Kviečiame susipažinti su Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017 m. liepos 10–16 d. renginiais.

VASAROS KONCERTŲ CIKLASLiepos 12 d., trečiadienis, 20 val.
„Džiazas po liepomis II“
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Dalyvauja Saulius Šiaučiulis (klavišiniai), Laimonas Urbikas (saksofonas),  Paulius Stonkus (bosinė gitara), Edmundas Federavičius  (mušamieji)
Programa: Moses Hogan, Paul Desmond, Richard Rodgers, George Gershwin, Hoagy Carmichael, Duke Ellington, Kirby Shaw
Vasarą Klaipėdoje skamba daug džiazo muzikos. Koncertų salės parko estrada taip pat yra ta vieta, kuri vakarais alsuoja liberaliu džiazo ritmu. Jau tapo įprasta vasaros viduryje čia klausytis „Džiazo po liepomis.“ Šiemet vasaros koncertų ciklas taip pat pamalonins klaipėdiečius ir svečius net keliomis šio stiliaus muzikos programomis. Vieną iš jų atliks Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas ir diriguojamas Alfonso Vildžiūno, bei puikiai visiems pažįstami klaipėdiečiai džiazo meistrai. Tai – Saulius  Šiaučiulis (klavišiniai), Laimonas Urbikas (saksofonas), Paulius Stonkus (bosinė gitara), Edmundas Federavičius (mušamieji). Jų meistriškos improvizacijos pritars choro dainuojamiems kūriniams ir užlies kiemelio erdvę svaigiais skambesiais.

Liepos 14 d., penktadienis, 20 val.
„Dangus tau dovanojo aukštį“
Klaipėdos brass kvintetas:Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Steponas Sugintas(trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Danielius Praspaliauskis (saksofonas), Edmundas Federavičius (mušamieji), Mindaugas Putna (klavišiniai)
Programa: Tomaso Albinoni, Niccolò Paganini, Frank Sinatra, Philip Sparke, Kipras Mašanauskas ir kt.
Melodinga, graži ir emocinga – tokia žada būti nauja Klaipėdos brass kvinteto programa „Dangus tau dovanojo aukštį“. Pavadinimą jai davė jausminga Kipro Mašanausko daina iš miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“, skambėsianti šioje kvinteto meno vadovo Sigito Petrulio inicijuotoje programoje. Ją bei kitus kūrinius jautriai dainuos klaipėdietė solistė Beata Ignatavičiūtė. Jos nuomone, „kuo dainininkas įvairiapusiškesnis, tuo jis yra spalvingesnis. Mano dainuojami kūriniai yra labai skirtingi tiek žanrų, tiek atlikimo prasme“.
Kitas programos solistas – senokai Klaipėdoje girdėtas Danielius Praspaliauskis. Universalus saksofonininkas ir kompozitorius, įvaldęs įvairius stilius – nuo diksilendo iki acid džiazo – taip pat atlieka šiuolaikinę akademinę muziką, lietuvių kompozitorių kūrinius. Minėtiems atlikėjams kompaniją vėl sudarys būgnininkas Edmundas Federavičius bei klavišiniais grosiantis Mindaugas Putna.

Liepos 11–15 d., 11.00–19.00
„INTERAKTYVI BIBLIOTEKOS PALAPINĖ 2“ KARLSKRONOS AIKŠTĖJE
Karlskronos aikštę prie Danės krantinės vėl sugrįžta Interaktyvi bibliotekos palapinė, kviečianti jaukiai pailsėti, paskaityti knygą ar žurnalą, susitikti su įdomiais žmonėmis, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, žaidimuose, išbandyti ateities technologijas ir kitus užsiėmimus.
Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos

PROGRAMA

LIEPOS 11 D., ANTRADIENIS
11.00−12.30 val. Rytinė mankšta, kūno analizės ir fizinio pajėgumo testai (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras). Spauda. Šešios kavos rūšys ir pokalbis apie kavą su Kavos architektais „Kas, kodėl ir kaip?“. Ateidami atsineškite didelį šaukštą.
12.30−15.00 val. Tapyba ant vandens (EBRU). Edukacinis−terapinis užsiėmimas šeimoms, kurio metu pasinersite į atpalaiduojančią kūrybišką atmosferą ir unikalia piešimo metodika susikursite nuostabų piešinį (kūrybos studija „Sielos simfonija“).
15.00−17.00 val. Edukacinis užsiėmimas suaugusiems „NĖRIMO AKADEMIJA“. Nersime stilingas vasariškas rankines ir krepšelius iš virvelių (mokytoja Asta Viršilienė ir Rita Pelutytė-Žlabienė).
16.30−17.30 val. Gigantiškų muilo burbulų šventė – dideliems ir visai mažiems. Pasikinkę vėją ir gerą nuotaiką, paleisime į miesto gatves ilgus kaip gyvates ir didelius kaip namai burbulus.
17.30−19.00 val. Koncertuoja jaunatviška energija trykštanti grupė „TRIBE“. Ji privers jus mąstyti pozityviai, o atliekami skirtingų stilių kūriniai atitiks kiekvieno muzikinį skonį (būgnai − Jokūbas Pipiras, elektrinės gitaros − Paulius Valteras ir Andrius Gruodis, bosinė gitara − Simas Laukhammer, vokalas ir akustinė gitara − Kotryna Kraynaitė).
** Savaitės akcija STOP – KNYGA. Atnešk ir pasidalink Tau nereikalinga (−omis) knyga (−omis), dalyvauk loterijoje ir laimėk vertingą prizą iš autentiškų vazų galerijos „Amfora“. Tavo knygos bus patalpintos mainų lentynėlėse, autobusų stotelėse (loterijos finalas – liepos 15 d. baigiamojo renginio metu).

LIEPOS 12 D. / TREČIADIENIS
11.00−12.00 val. Rytinė mankšta, kūno analizės ir fizinio pajėgumo testai (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras). Šviežia spauda ir kvapni kava.
11.00−17.00 val. Edukacinis užsiėmimas suaugusiems „PAŽADINK SAVYJE DAILININKĄ!“. Naudodami skirtingas technikas bei priemones (istorines nuotraukas, atvirukus, piešinius ir kt.), kursime eskizus ir  tapybos darbus. Originaliausio kūrinio autoriui – aromaterapijos namų „KAP KAP“ dovanų kuponas.
12.00−15.00 val. Išmanioji edukacija ir dangaus meno studijos „SAVĘS PAIEŠKOS ŽVAIGŽDYNUOSE“. Naudodamiesi planšetėmis, keliausime po Visatą, pažinsime Zodiako ženklus ir susikursime šviečiantį savo žvaigždyną (LDM Laikrodžių muziejaus edukatorės)!
15.00−17.00 val. Edukacinė popietė šeimoms „SULĖKIME SKAITYTI IR PRAMOGAUTI“.

  • Paroda „Šimtas reikšmingiausių knygų vaikams“; žaidimas „Pabėgę knygų personažai“ (prizas – sportinis krepšys); skirtukų mylimiausiai knygai dekoravimas; viktorina. Susitikimas su vaikų rašytoja Nijole Kepeniene. Visi susirinkusieji galės pasipuošti knygų personažų grimu ir laikinomis tatuiruotėmis.
  • 15.00−16.00 val. Susitikimas su buvusiais gyvūnų globos namų „Linksmosios pėdutės“ augintiniais ir jų šeimininkais (savanoriais): Natalija su Nordu, Ina su Muse ir Madlena su kalyte Aja.

17.00−19.00 val. Koncertuoja įspūdingą muziką ir gerą nuotaiką garantuojanti Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro grupė „NEVALYK LENTOS“ (vadovas Ringaudas Stoškus).
**Dienos loterija šeimai:

  • vaikų viktorinos dalyviai burtų keliu bus apdovanoti žurnalo „Lututė“ prenumerata;
  • tėveliams, pasiūliusiems originaliausią idėją, skatinančią vaikus skaityti – dovana-kvietimas į kavinę „Pauzė“.

LIEPOS 13 D. / KETVIRTADIENIS
11.00−12.00 val. Rytinė mankšta, kūno analizės ir fizinio pajėgumo testai (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras). Šviežia spauda ir kvapni kava.
12.00−14.00 val. Puodeliavimas su menininke Nomeda Marčėnaite. Jeigu Jūsų puodelis baltas ir švarus, atsineškite ir kartu dekoruosime jį. Neturite – padovanosime.
14.00−15.00 val. Edukacinis užsiėmimas 6-9 metų vaikams „PASISLĖPUSIOS RAIDĖS“. Nukeliavę į H. Matulionytės knygą „Stebuklingasis raidynas“ žaisime pasaką: sužinosime apie gyvenimą, kai nebuvo raidžių. Kartu su Nykštuku Nuku ieškosime pasislėpusių raidžių bei aiškinsimės, kodėl svarbu jas pažinti. Aktyviausiems – prizai.
15.00−17.00 val. Meninė edukacija šeimoms „SMĖLIO MANDALA“. Pasinėrę į įvairias smėlio spalvas, kursime mandalas pagal savo emocijas, nuotaiką ir parsinešime nuostabų prisiminimą namo (kūrybos studija „Sielos simfonija“).
18.00−19.00 val. Poezijos, muzikos ir literatūros vakaras „Kasdienių švenčių paraduose“. Svečiuose: poetas, filosofas, prozininkas ir eseistas Liutauras Degėsys, atlikėjas  Giedrius Vaškys. Juos kalbins Birutė Skaisgirienė. Bus linksma ir liūdna. Juokausime apie vienatvę, liūdėsime dėl grožio, kalbėsimės apie gyvenimą, muziką ir vyną.
** Dienos kryžiažodis „Skaitau – mąstau“ – teisingai išspręsk ir loterijos būdu laimėk leidyklos „Druka“ išleistas knygas.

LIEPOS 14 D. / PENKTADIENIS
11.00−12.00 val. Rytinė mankšta, kūno analizės ir fizinio pajėgumo testai (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras). Šviežia spauda ir kvapni kava.
11.30–13.00 val. „MIESTAS PRIE BALTIJOS KRANTO“ – poezijos skaitymų ir muzikos garsų mozaika. Gal ir jūs esate sukūrę eilių apie Klaipėdą? Ateikite ir pasidalinkite jomis su kitais! Miestui skirtas dainas atliks vokalinis ansamblis „Savi“ (vadovė Kristina Buslajeva).
13.30−17.00 val. Kūrybinės lėlių dirbtuvėlės šeimoms „IŠ ŠAKELIŲ IR ŠIAUDŲ“. Fantazuodami ir žaisdami gaminsime teatrines lėles. Visi kartu kursime pasaką ir ją vaidinsime (šeimos teatras „Lino lėlės“).
18.00−19.00 val. Koncertuoja grupė „SOUND BITE“ (Klaipėda). Pop/Jazz/Funk/Disco stiliaus muzika. Grupės nariai: Irma Keinienė – vokalas, Tomas Keinys – klavišiniai, Edvinas Pranaitis – gitara, Dmitrij Kudinov – bosinė gitara, Gintaras Puzinas – mušamieji ir Donatas Čepulis.
** Dienos kryžiažodis „Biblioteka – mano erdvė“ – teisingai išspręsk ir loterijos būdu laimėk dovaną iš interjero salono „Dubingiai. Stiliaus artelė“.

LIEPOS 15 D. / ŠEŠTADIENIS
11.00−12.00 val. Temperamentingas rytas su flamenko, kava ir spauda. Kviečiame pasiklausyti šios meno formos atsiradimo ir gyvavimo istorijos, pasigrožėti flamenko šokiu bei sudalyvauti atviroje šokio pamokoje (Beatos Molytės šokio namai). Aktyviausiems – prizai – šokolado restorano „AJ šokoladas“ dovanų kuponai.
12.00−14.00 val. „KNYGA + MĖGINTUVĖLIO LABORATORIJA“. Linksmieji eksperimentai su dr. Renata Česūniene: burbulų bokštai, ugnies laikymas rankose ir kiti netikėtumai (Mėgintuvėlis LT). Edukacijų pradžia: 12.00, 12.40, 13.20 val.
14.30−17.00 val. TECHNOLOGIJŲ SALA: pažintis su 3D technologijomis, virtualia ir papildyta realybe, dronais. „LEGO Education“ dirbtuvės su „Robotikos akademija“. Užsiėmimo dalyviai galės išbandyti naujausius LEGO rinkinius, dalyvaus mini varžybose. Geriausiai pasirodžiusiems – prizai.
17.30−19.00 val. Baigiamasis renginys. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atlikėjų pasirodymas. Savaitės akcijos STOP – KNYGA finalas.

Liepos 13 d., 17.00
Liongino Šepkos parodos iš Rokiškio krašto muziejaus fondų „Pasirašau – arkitektas“ atidarymas
Parodoje pristatomi garsiausio XX a. dievdirbio Liongino Šepkos (1907–1985) drožiniai, gyvenimo akimirkos. Renginio metu vyks 1972 m. Lietuvos kino studijos sukurto dokumentinio filmo „Pasirašau – arkitektas“ (rež. Rimtautas Šilinis) peržiūra.
KUR -  Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda). Paroda muziejuje bus eksponuojama iki rugsėjo 3 d.

Liepos 13–16 d.
TARPTAUTINIS NEMATERIALAUS KULTŪROS PAVELDO FESTIVALIS „LAUKSNOS“
„Lauksnos“ (pr. – šviečiančiosios, šviesuliai) – analogo Lietuvoje neturintis renginys, reprezentuojantis UNESCO saugomus tradicinės kultūros elementus – tradicinės tautų žodinės, muzikinės kultūros, liaudies meno šedevrus. Festivaliui „Lauksnos“ suteiktas Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos patronažas. Žiūrovams bus pateiktas platus saugomų ir saugotinų tradicinės kultūros elementų spektras – nuo unikalių lietuvių, latvių, setų, makedoniečių, gruzinų polifonijos formų iki ispanų flamenko, kroatų energingojo muzikavimo ar bulgarų Bistricos apeiginio dainavimo ir šokio. Festivalio rengėjas - Klaipėdos etnokultūros centras.

 

PROGRAMA:

Liepos 13 d., ketvirtadienis
MLIM KALVYSTĖS MUZIEJUS (Šaltkalvių g. 2)
16.00 ir 17.00 Ekskursijos su muziejininku Dionyzu Varkaliu
Registracija tel. (8-46) 312113
ETNOKULTŪROS CENTRAS (Daržų g. 10)
18.00 Tradicija iš arčiau. Kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje. Parodos „Geležinė kryždirbystė“ (aut. Virgilijus Mikuckis, Mažeikiai) atidarymas. Dokumentinio filmo „Kryždirbystė ir kryžių simbolika“ (rež. Justinas Lingys, 2015) peržiūra
LAIKRODŽIŲ MUZIEJAUS KIEMAS (Liepų g. 12)
20.00 Sutartinių laikas
Liepos 14 d., penktadienis
TEATRO AIKŠTĖ
10.00–22.00 Amatų miestelis
13.00 Festivalio ekranas. „Lino laikas“, aut. Daiva Vyčinienė, Jurgita Treinytė-Jorė, 2008
14.00 Pasirodymai amatų miestelyje
16.00 Dirbtuvės. Suitų kultūrinė erdvė. Dalyvauja „Suitu sievas“  (Latvija)
17.00 Dirbtuvės. Sutartinės – lietuvių polifoninės dainos. Dalyvauja „Trys keturiose“ (Vilnius)
19.00 Lauksnų sietynas. Didysis koncertas
21.00 Grupės „Arandano Compañia Flamenca“ (Ispanija) koncertas
DRAMOS TEATRO MAŽOJI SALĖ (Teatro g. 2)
22.00 Nakties polifonija. Dalyvauja „Sorrõseto“ (Estija), „Bistritsa“ (Bulgarija), „Trio Gavrovski“ (Makedonija)
Liepos 15 d., šeštadienis
TEATRO AIKŠTĖ
10.00–22.00 Amatų miestelis
13.00 Festivalio ekranas. „2014 m. Lietuvos dainų šventė „Čia – mano namai“, rež. Juozas Javaitis, 2015
14.00 Pasirodymai amatų miestelyje
15.00 Dirbtuvės. Petrykivkos dekoratyvinė tapyba. Dalyvauja Valentina Panko, Anastasija Chudnivets ir Roksolana Chudnivets (Ukraina)
16.00 Dirbtuvės. Flamenko. Dalyvauja „Arandano Compañia Flamenca“ (Ispanija)
18.00 Tradicija iš arčiau. Dainuojančios kultūros. Dalyvauja „Sorrõseto“ (Estija), „Suitu sievas“ (Latvija), „Trio Gavrovski“ (Makedonija), „Shavnabada“ (Gruzija)
20.00 Tradicija iš arčiau. Instrumentinė lyrika. Dalyvauja „Araz“, Adalat Behbudov (Azerbaidžanas) 20.30 Tradicija iš arčiau. Balkanų spalvos. Dalyvauja „Sinovi Atara“ (Kroatija), „Bistritsa“ (Bulgarija)
22.00 Festivalio ekranas. „Flamenko ištakos“ („Flamenco de raiz“), rež. Vicente Perez Herrero, Ispanija, 2011 m.
DRAMOS TEATRO MAŽOJI SALĖ (Teatro g. 2)
22.00 Nakties polifonija. Dalyvauja „Suitu sievas“ (Latvija), „Trys keturiose“ (Lietuva), „Shavnabada“ (Gruzija)
Liepos 16 d., sekmadienis
JŪRŲ MUZIEJUS (Smiltynės g. 3)
11.00 Atvira diskusija „Tradicija bendruomenei ar bendruomenė tradicijai?“. Moderuoja „Kurk Lietuvai“ projektų vadovai Ieva Nagytė ir Eugenijus Kaminskis. Registracija tel. (8-46) 312113
ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA (Smiltynės g. 12)
15.00 Skambantis kiemas. Svečių atsisveikinimo koncertas
Liepos 13–15 d. 12.00–19.00
ETNOKULTŪROS CENTRO SALĖJE (Daržų g. 10) veiks parodos:
„Lietuva pašto siuntoje“
„Geležinė kryždirbystė“ (aut. V. Mikuckis)
Esant blogam orui, galimi nežymūs programos pakeitimai
Visi renginiai nemokami
Festivalio rengėjas Klaipėdos etnokultūros centras

Liepos 14-rugsėjo 8 d.
X POEZIJOS IR MUZIKOS ŠVENTĖ „NAKTIGONĖS 2017“
PROGRAMA
PAJŪRIO ATVIRUKAI
Eugenijaus Maciaus fotografijų parodos atidarymas
Liepos 14 d., penktadienį, 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje
Dalyvauja: Eugenijus MaciusSigutis JačėnasJulius Kurauskas / klasikinė gitara
(Įėjimas laisvas)
POEZIJOS IR MUZIKOS VALANDOS
Pirmadieniais 17 val. I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje
Skaito aktorės:
Liepos 17 d. Virginija KOCHANSKYTĖ
Liepos 24 d. Nijolė SABULYTĖ
Rugpjūčio 7 d. Gražina URBONAITĖ
Rugpjūčio 14 d. Ligita KONDROTAITĖ
Rugpjūčio 21 d. Nomeda BĖČIŪTĖ
Rugpjūčio 28 d. Olita DAUTARTAITĖ
Dalyvauja Julius KURAUSKAS / klasikinė gitara
(Įėjimas laisvas)
DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS VAKARAI
Penktadieniais 19.30 val. I. Simonaitytės bibliotekos kieme / Kavinėje „Pauzė“
Liepos 14 d. Gediminas STORPIRŠTIS
Liepos 28 d. Vidas PETKEVIČIUS
Rugpjūčio 4 d. Virgis STAKĖNAS
Rugpjūčio 11 d. Hermis PREIKŠTAS
Rugpjūčio 17 d. Justas TERTELIS
Rugpjūčio 25 d. Romas NAIDZINAVIČIUSJovita ŠIUGŽDINYTĖ / smuikas
Rugsėjo 8 d. Domantas RAZAUSKAS
(Įėjimas 1 Eur)
TYLIŲJŲ LITERATŪRINIŲ DISKOTEKŲ NAKTYS
CD kolekcija „Lietuvių aktorių balsai“ ir Kristijono LUČINSKO / DRIEZHO muzikinės kompozicijos
Liepos 19 d., rugpjūčio 2, 16, 30 d., trečiadieniais, 21 val., I. Simonaitytės bibliotekos kieme / Kavinėje „Pauzė“
(Įėjimas laisvas)
PASKUTINĖ POETINĖ VAKARIENĖ
Rugsėjo 4 d., pirmadienį, 18 val. I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje
Virginija KOCHANSKYTĖPetras VENSLOVASSigutis JAČĖNAS, Julius KURAUSKAS / klasikinė gitara
(Įėjimas laisvas)

PARODOS
Liepos 13 d., 17.00
Liongino Šepkos parodos iš Rokiškio krašto muziejaus fondų „Pasirašau – arkitektas“ atidarymas
Parodoje pristatomi garsiausio XX a. dievdirbio Liongino Šepkos (1907–1985) drožiniai, gyvenimo akimirkos. Renginio metu vyks 1972 m. Lietuvos kino studijos sukurto dokumentinio filmo „Pasirašau – arkitektas“ (rež. Rimtautas Šilinis) peržiūra.
KUR -  Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda). Paroda muziejuje bus eksponuojama iki rugsėjo 3 d. Iki rugsėjo 16 d.
Muziejuje – paroda „Praėjusio laiko herojai ir ženklai“
Parodoje pristatomi eksponatai iš dr. Gitano Nausėdos privačios kolekcijos, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus rinkinių. Paroda skiriama Klaipėdos – laikinosios Prūsijos sostinės 210 metų sukakčiai paminėti.
KUR – Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda). Iki liepos 16 d.
Emalio paroda kodiniu pavadinimu IIIAIIIDXKU
IIIA – trijų autorių: Tado Deksnio, Rūtos Jurkūnaitės – Bruožienės ir Daliaus Razausko, IIID – trijų dimensijų emalio, retrospektyvinė, paroda paženklinta simboliu “X”. Parodos tikslas – supažindinti Klaipėdos gyventojus ir miesto svečius, su trijų metų kūrybinių dirbtuvių rezultatais, kurių metu buvo laisvai kuriama naudojant emalį.
KUR - „Klaipėdos galerijoje“, Bažnyčių g. 6
Iki liepos 26 d.
Emalio paroda kodiniu pavadinimu IIIAIIIDX
IIIA – trijų autorių: Tado Deksnio, Rūtos Jurkūnaitės – Bruožienės ir Daliaus Razausko, IIID – trijų dimensijų emalio, retrospektyvinė, paroda paženklinta simboliu „X“. Parodos tikslas – supažindinti Klaipėdos gyventojus ir miesto svečius, su trijų metų kūrybinių dirbtuvių rezultatais, kurių metu buvo laisvai kuriama naudojant emalį.
KUR -  „Klaipėdos galerija“ (Bažnyčių g. 6,). Iki liepos 14d.
KINIJOS ŠIUOLAIKINIO MENO PARODA  „WHO AM I? / KAS AŠ ESU?“
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kartu su Pekino galerijų asociacija  KKKC parodų rūmuose pristato Kinijos šiuolaikinio meno parodą, kuruojamą Pekino galerijų asociacijos prezidento Xin Dong Cheng. Žiūrovai susipažins su trijų menininkų kartų kūrybinėmis koncepcijomis, išreikštomis plačia technikų, formų ir žanrų įvairove.
KUR – KKKC Parodų rūmai. Iki liepos 18 d.
Paroda „Cool‘TAS“
Parodoje „Cool‘TAS“ bus eksponuojami Audriaus Gražio ir Mindaugo Juodžio tapybos darbai bei skulptūriniai objektai.  Pirmą kartą šią parodą autoriai sugalvojo surengti netradicinėje erdvėje – buvusioje batų parduotuvėje „Tauras“ Kaune.  Erdvėje, nepritaikytoje parodinėms ekspozicijoms, menininkai pabandė ne tik išsitekti kartu, pristatant daugiau nei trisdešimt kūrinių, bet ir prabilo meninėmis priemonėmis apie kulto įtaką kiekvienam iš mūsų.
KUR - Baroti galerija. Iki liepos 23d.
Arturo Valiaugos paroda „Vaizdo zona“ Klaipėdos fotografijos galerijoje
NUO ŠVENTŲ PAVEIKSLŲ ANT NEŠVENTŲ KŪNŲ IKI GYVENIMO TARP BALTIJOS KRANTŲ
Uostamiesčio gyventojai ir svečiai turės galimybę pamatyti daugiau nei dvidešimt metų apimančią žymaus viduriniosios kartos fotografo kūrybos retrospektyvą. Parodoje eksponuojamas serijas vienija vaizdo, kaip tam tikros teritorijos identifikavimo, būdo idėja.
KUR -  Klaipėdos fotografijos galerijoje KKKC parodų rūmuose. Iki liepos 16d.
„KLAIPĖDOS ARCHITEKTŪRA 2016“
Pirmąją parodos dalį sudaro architektų 2016 m. sukurtos produkcijos apžvalga: architektūros konkursai, projektai, realizacijos, akademiniai darbai. Ekspozicijoje – Klaipėdai parengti ir įgyvendinti projektai, taip pat mūsų miesto architektų darbai kituose Lietuvos miestuose, tapę respublikinių architektūrinių konkursų laureatais.
Speciali parodos dalis – architekto Petro Džervaus parengta ekspozicija „Pati liūdniausia architektūra: Klaipėda“. Supažindinamas su to laikmečio „kataloginio“ projektavimo subtilybėmis, stebėtojas galės savaip interpretuoti XX a. „progresyvios statybos“ mitą, iš naujo pažvelgti į mūsų miestų aplinkoje dominuojančio užstatymo „originalumą“.
Ekspoziciją sudaro masinės statybos gyvenamųjų rajonų problemų Lietuvos miestuose mastą pristatančios schemos, projektinė medžiaga, tokių rajonų Klaipėdoje fotofiksacijos bei maketas. Pagrindinis šios ekspozicijos tikslas – pamatyti tai, į ką kasdien žiūrima, tačiau tarsi nepastebima.
KUR - KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda). Iki rugsėjo 1d.
Klaipėdos miesto vaikų kūrybinių darbų- knygų skirtukų paroda „Pasitik vasarą su knyga“
Kur - Vaikų skyriuje (Danės g.7)
 

TĘSTINIAI PROJEKTAI
„Nuostabiosios žemės beieškant. Kultūrinio turizmo maršrutas nuo Nidos dailininkų kolonijos iki Prano Domšaičio“
„Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017“ švyturinis projektas – „Nuostabiosios žemės beieškant. Nuo Nidos dailininkų kolonijos iki Prano Domšaičio“ kviečia į pažintį su turtinga pajūrio krašto istorija. Šis unikalus projektas kviečia keliauti po pajūrio kraštą kultūrinio turizmo maršrutu ir atrasti XIX a.–XX a. pirmos pusės dailininkų rojaus pėdsakus Klaipėdoje ir Kuršių nerijoje – Smiltynėje, Juodkrantėje, Nidoje. „Nuostabiosios žemės“ paieškos pradžiugins ir nustebins ne tik besidominčius pajūrio krašto dailės paveldu, bet ir kiekvieną, neabejingą grožiui, kūrybai bei kelionėms. Pagrindinė projekto idėja ir tikslas – atgaivinti pajūrio krašto istorijos atkarpą, nugrimzdusią praeitin po Antrojo pasaulinio karo, o pristatomas kultūrinio turizmo maršrutas leis iš naujo atrasti Nidos dailininkų koloniją, gyvavusią nuo XIX a. pabaigos ir sukvietusią į Nidą daugybę menininkų iš ne tik iš Rytų Prūsijos, bet ir iš Europos. Šis kultūrinio turizmo maršrutas – tai spalvingas šiuolaikinis kelias per tradicinės kultūros lauką, kurį siūloma pažinti priimtiniausiu būdu: naudojantis interaktyviu žemėlapiu, kurį galima rasti portale www.nuostabiojizeme.lt, arba popieriniu lankstiniu-gidu, kurį rasite Klaipėdos ir Neringos miestų turizmo informacijos centruose, LDM Prano Domšaičio galerijoje, Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje Nidoje, Miniatiūrų muziejuje Juodkrantėje ir kt.

PROGRAMA

MARŠRUTO EKSPOZICIJA
Nuolatinė tapytojo Prano Domšaičio (1880–1965) kūrybos ekspozicija
LDM Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda)
MARŠRUTO PARODOS
Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje.  XIX a.–XX a. I. p. tapyba ir grafika iš A. Popovo rinkinio
Iki 2018 m. gegužės 18 d.
LDM Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda)
Viena diena nuostabiojoje žemėje.  XIX a.–XX a. I. p. tapyba iš A. Popovo rinkinio
2017 m. birželio 1 d.–rugpjūčio 31 d.
Miniatiūrų muziejus (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa) 
Nuostabiosios žemės erdvės. XIX a.–XX a. I. p. tapyba iš A. Popovo rinkinio
2017 m. birželio 1 d.–rugpjūčio 31 d.
Nidos bendruomenės namai (Kopų g. 2 / Taikos g. 17, Nida, Neringa)
MARŠRUTO PLENERAS
Kiekvienas gali tapti pleneristu
2017 m. liepos 13, 20, 27 d., rugpjūčio 3, 10, 17, 24 d., ketvirtadieniais, nuo 12 val.
Kuršių nerijos nacionalinio parko Lankytojų centras (Smiltynės g. 11, Klaipėda). Iki rugsėjo 10 d.
Provokacija-miuziklas „Familia“
Teatrinė, muzikinė, socialinė provokacija „Familia“ stebins, džiugins, suteiks pozityvios energijos ir provokuos. Spalvingi „Familia“ personažai - Zuikių šeimyna, Panda, Pingvinai, Maldininkas, Vilkas kulinaras, jogos ir meditacijos mokytoja Lapė, uniklia teatro kalba nagrinės aktualius socialinius klausimus ir situacijas.
„Kiekvienas žmogus slepia savyje gyvūną, tam tikrą tipažą. Kartais gyvenimiškos situacijos provokuoja mus elgtis instinktyviai tarsi gyvūnus. Kaip išlikti tokiose situacijose žmogumi. Kas yra žmogiškumo esmė? Universali meno kalba, gyvūnų personifikacijos – puikiai suprantamos vaikui, o situacijas iš gyvenimo, atskleidžiančias  žmogiškumą, šeiminius  žmonių santykius  puikiai atpažins suaugusieji“, – sako  projekto sumanytojas ir režisierius, Klaipėdos lėlių teatro kūrėjas Vytautas Kairys.
07.14 18.00 Vilkas ir lapė
07.15 13.00 Lapė ir zuikiai
07.16 13.00 Lapė ir zuikiai
07.21 18.00 Vilkas ir lapė
07.22 13.00 Vilkas ir lapė
07.23 13.00 Vilkas ir lapė
07.29 17.00 Zuikiai, panda, pingvinai, maldininkas
07.30 17.00 Vilkas, lapė, panda, maldininkas
KUR – Klaipėdos viešosios erdvės
MUZĖ VEŽA/ Edukacinė meno platforma SUSIŽADĖJĘ SU JŪRA
Lietuvos jūrų muziejus 2017 m. liepos 5 – spalio 1 dienomis Klaipėdos miesto širdyje šalia burlaivio „Meridianas“  pristato edukacinę meno platformą „Susižadėję su jūra“. Tuo tikslu į krantą bus iškeltas 20 pėdų jūrinis konteineris kultūros. Krovinys intriguojantis. Pirmą kartą visuomenei bus pristatytas unikalus tiek savo išvaizda, tiek savo istorija muziejaus eksponatas „Bucentaur“. Šis objektas  Venecijoje 1311- 1789 metais buvo skirtas sužadėtuvėms  su jūra. Ar jau žinote, kas tas Bucentauras?!
Šios temos iškomunikavimui pasirinkome video menininko Rimo Sakalausko sukurtą trimatę vaizdo instaliaciją, kurios metu, kaip autorius teigia, jis atliks „estetišką Bucentauro skrodimą“. Ar pasiruošę  tai pamatyti?
Meninę platformą papildys Jūrų muziejaus edukacinė veikla. Susipažinsime su Venecijos dožų susižadėjimo su jūra apeigomis, ir kursime naujas – mūsų ir jūsų sužadėtuvių su jūra tradicijas. Ar pasiryšite šiam įsipareigojimui?
Tai malonių netikėtumų, įdomių susitikimų, galimybių save išbandyti erdvė. Nepraleiskite progos susižadėti su jūra ir jūs!

MENŲ ZONA
„Menų zona“ – visiems atvira erdvė, kurioje įvairaus amžiaus ir pomėgių miestiečiams ir miesto svečiams, siekiama pristatyti patrauklius, provokuojančius ir intriguojančius kultūrinius renginius.
07 11–13 Jaunimo kūrybos festivalis „Galiu kurti prie jūros“. Daugiau informacijos https://goo.gl/NhCfWs
07 15 Tarptautinis garažinio roko festivalis “Punk's Not Dead! Klaipėda '2017”
KUR – „Menų Zona“, Aukštoji g. 5, Klaipėda

Tęstinis skulptūrų viešosiose erdvėse projektas „Viešas dialogas III“
Projekto idėja – gaivinti Klaipėdos senamiestį, formuoti Klaipėdos, kaip jūrinio miesto,  išskirtinumą ir savitumą. Projekto metu, 5 dailininkai iš Lietuvos ir Latvijos kurs akmens masės skulptūras jūrine tema, kurios bus eksponuojamos senamiesčio  skvere, pro kurį eina kelias į Klaipėdos miesto Senąją Perkėlą ir Uosto krantinę.
KUR - Klaipėdos senamiesčio skveras

KULTŪRINIŲ RENGINIŲ PROGRAMA „PĖDINK Į GIRULIUS“
Koncertai, literatūriniai vakarai, parodos, plenerai, susitikimai
Girulių bibliotekoje-bendruomenės namuose (Šlaito g. 10A):
Programa / Liepa

  • Liepos 12 d. 18.00 val.

Teatralizuota kompozicija „Jeigu taip parašiau“: ištraukos iš Ievos Simonaitytės kūrybos, mizanscenos, Mažosios Lietuvos dainos ir giesmės, žaidimai, šokiai, įvairios linksmos pramogos ir kafija. Kviečiame pasipuošti to laikmečio tautiniais kostiumais, aksesuarais arba kt. aprangos detalėmis. Atlikėjai: dainuojamosios poezijos grupė „Antro posmelio klubas“ ir ansamblis „Vorusnėlė“. Scenarijaus autorė ir režisierė Dalia Kiseliūnaitė.
Renginį finansuoja LR Kultūros ministerija (projektas „Teatralizuoti Ievos Simonaitytės kūrybos vakarai“).

  • Liepos 17 d. 11.00 val.

Virginijaus Vyšniausko teatralizuota programa vaikams „Klounas ir jūra“.

  • Liepos 18 d. 18.00 val.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro koncertas. Vadovas kapelmeisteris Pranciškus Memėnas.

  • Liepos 19 d. 18.00 val.

Susitikimas su choreografe, dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureate Agnija Šeiko (iš renginių ciklo „Kultūros veikėjų portretai“). Vakarą veda režisierė Dalia Kanclerytė, šoka  Klaipėdos muzikinio teatro solistė baleto artistė Beata Molytė.

  • Liepos 26 d. 18.00 val.

Grupės „UNDAN“ (Vilnius) koncertas. Lietuviško folkloro muzikinės interpretacijos, apgaubtos harmoningomis ambient muzikos stiliaus atmosferomis. Grupės nariai: Judita Butkevičiūtė (vokalas, mbira), Laurynas Vaitulevičius (elektrinė/akustinė gitara, mbira, efektai), Adomas Šimkūnas (bansuri fleita, mbira, elektronika).

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (0)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS