KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. gruodžio 16 d., šeštadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.ltE. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Renginiai
KLAIPĖDA – LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖ 2017 SPALIO MĖNESIO IR TĘSTINIAI RENGINIAI

KLAIPĖDA – LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖ 2017

SPALIO MĖNESIO IR TĘSTINIAI RENGINIAI

www.kulturosuostas.lt

Facebook @KulturosUostasKlaipeda

 

Spalio 4 d.

VIDEOFILMO ,,KLAIPĖDIEČIAI” PRISTATYMAS

Plačioji uostamiesčio visuomenė kviečiama į diskusiją ir videofilmo ,,Klaipėdiečiai" peržiūrą. Naujas videofilmas pateiks netikėtų minčių ir svarstymų apie miestą, kuriame gyvename, ir miestą, kuriame norėtume gyventi. ,,Klaipėdiečiai” paskatins diskusijai apie klaipėdiečio identitetą.
KUR – 17.00 val., Klaipėdoje , Socialinių mokslų kolegijoje (Nemuno g., 2.), 403 a.
ORGANIZATORIUS – Socialinių mokslų kolegija

KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRO RENGINIAI

Projekto „Etnoreidas” - Tradicinių šokių mokymai:
Spalio 5 d. 19.00 val. su Edita Gumauskaite (,,ByTikZyz folkloro studija“, Vilnius)
Spalio 12 d. 19.00 val. su Goda Sungailaite (VU folkloro ansamblio ,,Ratilio“ etnochoreografė, Vilnius)
Spalio 26 d. 18.00 val. su Eivile Šimečková (tradicinių, balfolk šokių praktikė, Praha / Vilnius)
Pirmadieniais, 10.00 val. ir 11.00 val. Tradicinės lopšinės ir žaidinimai. Besilaukiančioms ir kūdikius auginančioms šeimoms.
Registracija tel. (8-46) 312113 arba el. p. loreta.darguziene@etnocentras.lt. Užsiėmimai mokami.
Antradieniais, 18.00 val. Tradicinių dainų klubas. Nemokamai.
Ketvirtadieniais, 19.00 val. Tradicinių šokių klubo „Vožinis". Nemokamai. 

Spalio 5–7 dienomis
PENKTOJI KLAIPĖDOS KNYGŲ MUGĖ
Tradicinė Klaipėdos knygų mugė – tarsi knygų gurmanų puota, kurios meniu – įvairių skonių lektūra. Ateikite kaupiantys asmenines bibliotekas, ateikite ieškantys prasmingos dovanos brangiam žmogui, ateikite mėgstantys pavartyti įdomias knygas, ateikite norintys įsigyti jas pigiau, ateikite visi ir raskite tai, ko geidžia jūsų širdys. Ateikite, laukiame.
KUR – Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje
ORGANIZATORIUS – Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka
Išsami Klaipėdos knygų mugės programa: www.klaipedosknygumuge.lt

Spalio 6 d. 16.30 val.
BONSAI MEISTRO KĘSTUČIO PTAKAUSKO PARODOS „(NE) PAVALDŪS LIKUI PARODOS ATIDARYMAS“
Laikrodžių muziejus kviečia Jus į unikalią ekspoziciją – japoniškų sodų meistro vardą, bonsų ir suiseki meistro kvalifikaciją turinčio Kęstučio Ptakausko užaugintų bonsų parodą „(Ne)pavaldūs laikui“, kuri papildė Laikrodžių muziejaus parodos „Oriento laiko ir meno simboliai“ turinį.
Bonsai – žmogaus sukurti meno kūriniai, turintys ypatingą filosofiją. Tai daugelį metų prižiūrėtas, puoselėtas ir formuotas miniatiūrinis medelis, primenantis šimtametį medį. Pagrindinė bonsų grožio paslaptis – išraiškingas, gana senai atrodantis medis, auginamas mažame inde. Formuojant bonsą stengiamasi  pabrėžti augalo amžių, savitą struktūrą, atkreipti dėmesį į jo grožį ir harmoniją, sutelktai išreikšti tai, ką natūraliai sukuria gamta. Kęstučio Ptakausko darbai įvertinti Japonijoje, Kinijoje, Korėjoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Anglijoje  ir kitur.
KUR – Laikrodžių muziejus (Liepų g. 12)

Spalio 6–15 dienomis
KLAIPĖDOS MADOS SAVAITĖ
Tarptautinis mados industrijos forumas-konferencija, kontaktų mugė, edukaciniai užsiėmimai ir kūrybinės dirbtuvės mados dizaino kūrėjams aktualiomis temomis, seminarai, mados paroda, dizainerių kolekcijų pristatymai.
Projektas „Klaipėdos mados savaitė“ yra Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacijos ambicija surengti profesionalią mados savaitę ir Klaipėdą įrašyti į pasaulinių mados renginių tvarkaraštį. Nuo 2012-ųjų metų Klaipėdoje vykstantis mados festivalis IKRA MADA skatina mados industrijos vystymąsi Klaipėdos regione bei Lietuvoje ir yra profesionalus ir išskirtinis kūrybinių industrijų sintezės reiškinys Vakarų Lietuvoje, vykstantis kiekvienais metais.  Planuojamos projekto veiklos: tarptautinis mados industrijos forumas – konferencija, kontaktų mugė, edukaciniai užsiėmimai ir kūrybinės dirbtuvės kūrėjams, mados paroda, dizainerių kolekcijų pristatymų šou.
KUR – Sandėlių g. 74, Klaipeda, Lithuania
ORGANIZATORIUS –Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacija

ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „PERMAINŲ MUZIKA“
Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ yra svarbiausias Klaipėdos koncertų salės koncertinio sezono pradžios akcentas.

Spalio 4 d., trečiadienis, 18.30 val. „Koncertų koncertas“
Net trys įtaigūs koncerto žanro kūriniai, atliekami trijų talentingų solistų ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro, skambės programoje „Koncertų koncertas“. Tokią programos koncepciją pasiūlė LVSO meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius, nors tą vakarą prie dirigento pulto stovės Latvijos nacionalinės operos vyr. dirigentas Mārtiņš Ozoliņš. Zitos Bružaitės Koncerto altui ir simfoniniam orkestrui „Pabudimas“ bei Sergejaus Prokofjevo Sinfonia Concertante violončelei ir simfoniniam orkestrui solo partijas grieš Rolandas Romoslauskas ir Povilas Jacunskas, einantys orkestro koncertmeisterių pareigas.
Spalio 6 d., penktadienis, 18.30 val. „Nes meilė stipri...“
Harmoningi ir skambūs Vaclovo Augustino vadovaujamo choro „Jauna muzika“ balsai, hipnotizuojanti amerikiečių kompozitoriaus postminimalisto Davido Lango muzika bei maestro Petro Geniušo kalbinamo fortepijono garsų magija. Visa tai darniai susijungs koncertinėje programone „Nes meilė stipri...“.
Garbingas festivalio svečias ir šios programos akcentas Davidas Langas – tai aistringas ir išradingas šiuolaikinės muzikos kūrėjas, nuolat plečiantis įprastus muzikos žanrų rėmus ir brėžiantis naujus horizontus.
Spalio 7 d., šeštadienis, 18.30 val. „Kelyje“
Kultinis amerikiečių ansamblis „Bang on a Can All-Stars”, šiemet minintis 30 metų sukaktį, atvyksta į Klaipėdą pristatyti naujausią savo įkūrėjų ir meninių lyderių Michaelio Gordono, Davido Lango ir Julios Wolfe muziką. „Bang on a Can All-Stars” visame pasaulyje garsėja savo nepaprastai dinamiškais pasirodymais ir įdomios dabarties muzikos įrašais, kuriuose nebelieka ribų tarp klasikos, džiazo, roko, world ir eksperimentinės muzikos. 1997 ir 2012 metais vykę jo koncertai Vilniuje sukėlė gausias publikos ovacijas. Nes tik „Bang on a Can All-Stars“ koncertuose galima patirti energiją ir transą, pasigėrėti aukščiausia kompozicijų ir atlikimo kokybe. Kolektyvas laikomas vienu žymiausių Niujorko kultūros ambasadorių.
KUR – Klaipėdos koncertų salė
ORGANIZATORIUS – Klaipėdos koncertų salė
Detali programa: www.kulturosuostas.lt

Spalio 7 d. 11.30 val.
PAPUOŠKIME DANGĘ LAIVAIS
Bus inicijuojamas Pilies tilto pakėlimas šių metų spalio 7 dieną, 11.30 ir 21.30 valandomis. Tilto pakėlimo trukmė apytikriai po 20 min. Kviečiame visus škiperius, katerių ir jachtų savininkus dalyvauti renginyje Dangės upėje.
Renginio metu planuojamas jachtų įplaukimas ir švartavimas tarp Pilies ir Biržos tiltų. Vyks buriuotojų, motorlaivių, klaipėdiečių bei miesto svečių susitikimas, pasidalinimas įspūdžiais ir kiti organizaciniai renginiai, kurių tikslas skatinti ir populiarinti laivybą Dangės upėje bei krantinių panaudojimą laivų švartavimui. 

Spalio 9–15 d.
RYBINĖS DIRBTUVĖS 7 GARSO DIENOS
Garsas kaip nematerialumas ar labai materialaus buvimo ženklas, elementas, turintis savą funkciją socialinėse ir fizinėse erdvėse. Garso hierarchija, pirminiai ir pašaliniai garsai nuolat kuria performatyvų santykį su žiūrovu.  Seminaras, kūrybinės dirbtuvės 7 GARSO DIENOS, pasitelkiant garsą performatyviuose kūrybos procesuose, kvestionuos menininko identiteto vaidmenį ir  reikšmę, nagrinės garso meno kūrinių santykio su žiūrovais-klausytojais tradiciją horizontalioje (Šiaurės šalių geografiniame kontekste), bei vertikalioje (gilinantis į vieną iš pirmų Lietuvoje performanso ir happeningo festivalių AN88 archyvą) linijose.
KUR – VDA Klaipėdos fakultetas (Daržų g.18).
ORGANIZATORIUS –BiteVilnius AiR, Vilniaus Dailės Akademijos Klaipėdos fakultetas, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras
Išsami programa: https://goo.gl/kXsxft

Spalio 13–18 dienomis
VAIKŲ KNYGA
Spaudinių paroda, kurioje eksponuojamos per metus vaikams išleistos ir bibliotekoje įsigytos knygos. Paroda vaikams pristatoma teatralizuotomis priemonėmis Klaipėdos kultūros dienų metu.
KUR –Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyrius (Danės g 7)
ORGANIZATORIUS – Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka

Iki spalio 15 d.
KKKC ŠIUOLAIKINIO MENO PARODOS
Žygimantas Augustinas „IN.550“. Parodoje –  moksliniais metodais grindžiami autoriaus bandymai įsikūnyti į karaliaus Žygimanto Augusto, karaliaus Žygimanto Senojo, jo žmonos Bonos Sforcos, lietuvių poeto Kristijono Donelaičio atvaizdus, gal net ir nauja, neseniai pastatytų Valdovų rūmų rekonstrukcijos versija.
Tadas Vincaitis „Nuo gatvės iki galerijos“. Parodos ekspoziciją sudarys Tado Vincaičio, vieno iš graffiti Lietuvoje pradininkų, tiesiai ant Parodų rūmų sienų sukurti darbai.
Irma Leščinskaitė „Tapyba. Šiuolaikinės technologijos“. Parodoje autorė eksponuos keturis skirtingomis medijomis sukurtus tapybos ciklus. Kiekvienas kūrinys – atskira savarankiška erdvė.  Keturi ciklai – keturi tapybos kūrinio pažinimo variantai.
KUR – KKKC Parodų rūmai
ORGANIZATORIUS – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC)

Spalio 17 d.
ALMANACHAS „BALTIJA“: KO TIKĖTIS ŠIEMET?
Almanachas „Baltija“, kurio viršelį puošia jauno, bet jau plačiai žinomo dizainerio ir meno tyrėjo Julijono Urbono kūrinio „Orgazmo karuselė“ reprodukcija, netrukus pasieks savo ištikimus skaitytojus. Literatūrinio-kultūrinio almanacho „Baltija“ sutiktuvės, dalyvaus: leidinio projekto vadovas Juozas Šikšnelis, sudarytoja Kristina Sadauskienė, leidyklos „Druka“ atstovai.
KUR – Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje
ORGANIZATORIUS – Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Spalio 20 d.
KLAIPĖDOS SKULPTŪRŲ PARKO 40-METIS
13 val. vyks seminaras, kuriame bus pristatomas Klaipėdos skulptūrų parkas kaip įsimintinai svarbus Lietuvos dailės istorijos puslapis. Pranešimus skaitys menotyrininkė doc. dr. R. Rachlevičiūtė, skulptorius K. Musteikis, Klaipėdos architektai pristatys baigiamą parengti parko sutvarkymo techninį projektą, vyks diskusijos ir kt.
KUR – Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)
18 val. bus atidaryta Mažosios plastikos paroda – V, skirta Skulptūrų parko 40-mečiui. Ekspoziciją sudarys dvi dalys: Smiltynės granito kalimo simpoziumų istorinė retrospektyva ir šiuolaikinė mažoji plastika.
KUR – KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)
ORGANIZATORIUS – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus ir Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius

Spalio 21 d.
VILTIES LAIPIOJIMAS 2017
Draugiškos vaikų, suaugusiųjų, šeimomis ir po vieną, neįgaliųjų laipiojimo uolomis varžybos. Kaip ir lipantys uolomis kabinasi į akmenį, taip ir sergantys vėžio liga kabinasi į viltį ir traukia save iš tamsos į šviesą iš paskutinių jėgų. Smagus renginys leidžiantis kiekvienam dalyviui išbandyti ir gal net įveikti savo baimes arba atsipalaiduoti bei sveikai ir smagiai praleisti laiką. Dalis renginio  metu surinktų lėšų  paaukojama  ir šv. Pranciškaus onkologijos centrui.
KUR – Scala Dream laipiojimo uolomis centre, Mainų g. 6 (3 aukštas)
ORGANIZATORIUS – Šv. Pranciškaus Onkologijos centras, Scala Dream laipiojimo uolomis centras 

VYKSTANČIOS PARODOS

Iki spalio 11 d.
A.Bidlausko grafikos darbų paroda „Laba diena, pone“
„Sveikina ne personažai, bet daiktai. Kalba ne veidai, bet detalumas. Tai – paviršutiniška tema. Vis tik ji persmelkia kasdienybę, kur ryte susitinka aukštąja vadinamos kultūros elementai su laikraščiais, memais ir buities rankandais. Kur vakare tuščiomis frazėmis kaip aksesuarais apsikarstę narcizai, moralistai ir damos sustingę stovi foto sienelės fone“
KUR – Aukštoji g. 1/ Didžioji vandens g. 2, Klaipėda

Iki spalio 21 d.
Atidaroma Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejaus parengta kilnojamoji paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948“ (lietuvių/vokiečių kalbomis).
KUR – Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

Iki spalio 21 d.
Sauliaus Gudo fotografijų paroda „Pagoniška Lietuva: kuršių ir žemaičių piliakalniai“.
KUR – Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

iki spalio 31 d.
Kroatų dizainerio Boris Ljubičić plakatų paroda „New Look Croatia“
Paroda „New Look Croatia“ susideda iš 30 įrėmintų plakatų (dydis 70 x 100 cm). Paroda pristato Kroatijos Respublikos vizualinio identiteto koncepciją. Ši paroda buvo inicijuota paties autoriaus, joje pristatomi ne tik realizuoti projektai, bet ir tie, kuriems realizuotis nebuvo lemta. Vienas ambicingiausių ir kol kas nerealizuotų autoriaus projektų yra naujo dizaino Kroatijos vėliava (baltų, raudonų ir mėlynų kvadratų mozaika).
KUR – Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18)

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (0)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS