KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. lapkričio 21 d., antradienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.lt

 E. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Naujienos
PIRMOJI DIENA BE MARŠRUTINIŲ TAKSI: Į GATVES IŠRIEDĖJO DAUGIAU AUTOBUSŲ

Rugsėjo 5-osios rytą, Klaipėdoje laikinai nutraukus maršrutinių taksi eismą, keleiviams be įprastai kursuojančių autobusų pasiūlyti ir papildomi „ekspresinių“ 6E ir 8E autobusų reisai. Situacija nuolat stebima, prireikus maršrutai ir tvarkaraščiai nedelsiant koreguojami. Naujausia informacija apie pasikeitimus skelbiama tinklapyje klaipedatransport.lt, keleivių atsiliepimų ir pasiūlymų specialistai laukia el. paštu sekretoriatas@klaipedatransport.lt. VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ darbuotojai taip pat įpareigoti tarpininkauti be darbo likusiems vairuotojams ieškant galimybių įsidarbinti kitose transporto įmonėse.

 „Šiandien keleiviams pasiūlyta 16-ka papildomų „ekspresinių“ autobusų reisų, transporto specialistai įpareigoti nedelsiant išspręsti klausimą dėl susisiekimo vėlyvesniu metu, po vienuoliktos valandos vakaro iš šiaurinėje miesto dalyje esančio ligoninių miestelio į pietinę miesto dalį. Situacija nuolat stebima, pasitarimai pas mane bus rengiami kasryt. Transporto specialistams taip pat pavesta tarpininkauti be darbo likusiems vairuotojams ieškant galimybių įsidarbinti kitose transporto įmonėse, o žiūrint į ateitį, kada bus aišku, kas teiks maršrutinių taksi paslaugą mieste po naujųjų metų, rekomenduoti darbo ieškančius vairuotojus būsimiems vežėjams“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Maršrutiniai taksi Klaipėdoje nekursuos laikinai. Žinia, Klaipėdos miestas yra apsisprendęs nenaikinti šios paslaugos, kaip padaryta Vilniaus mieste, tačiau integruoti maršrutinius taksi į bendrą viešojo transporto sistemą. Nuo praėjusių metų birželio vyksta konkursinės procedūros vežėjams parinkti, procesas jau arti pabaigos. Iki šiol 6, 8 ir 9 maršrutuose dirbusių vežėjų sutartys galiojo iki rugsėjo 4 d. Sprendimas jų nebepratęsti priimtas atsižvelgus į Konkurencijos tarybos ir teismų sprendimus. Pastaruosius mėnesius, iki pat paskutinių dienų, savivaldybės administracijos bei transporto specialistai, siekdami užtikrinti paslaugos teikimą ir išsaugoti maršrutinių taksi vairuotojų darbo vietas pereinamajam laikotarpiui, ieškojo juridinių ir praktinių sprendimų dar keliems mėnesiams pratęsti esamas sutartis su vežėjais, tačiau dar kartą įvertinus visas teisines pasekmes, apsispręsta sutarčių nepratęsti.

„Šiandien vienas jautriausių ir opiausių klausimų, ar išties sprendimai priimti bei apie juos informuota tinkamu laiku. Susiklosčiusi situacija yra netoleruotina. Visi atsakingų asmenų atlikti veiksmai bei jų pagrįstumas bus skubiai išanalizuoti ir atitinkamai įvertinti“, – sako Klaipėdos meras.

Maršrutiniai taksi į Klaipėdą grįš po naujųjų metų. Gatvėse vėl pasirodysiantys maršrutiniai taksi bus nauji, žemagrindžiai, juose galios ir naujos rūšies elektroniniai bilietai, kurie taip pat suteiks galimybę važiuoti didžiaisiais autobusais. Tokios permainos ne tik užtikrins naują kokybę bei geresnį susiekimą, bet ir skatins maršrutinių taksi vairuotojus nepažeidinėti Kelių eismo taisyklių paimant ar išleidžiant keleivius. Konkursą laimėjusioms įmonėms bus mokama pagal nuvažiuotą ridą, o ne pagal pervežtų keleivių skaičių, tad vairuotojai nebebus suinteresuoti sustoti draudžiamose vietose.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (1)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS