KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. gruodžio 16 d., šeštadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.ltE. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Renginiai
PROJEKTAS „TANDEMAS: KLAIPĖDA – JEREVANAS“

Šiemet tiltus tarp dviejų valstybių – Lietuvos ir Armėnijos – nutiesiantis kultūrinis-meninis projektas „Tandemas: Klaipėda – Jerevanas“ kultūros ir meno mylėtojus balandį pasitinka su turininga programa. Klaipėdoje ir Neringoje vykstančius renginius, kuriuose vietiniai kūrėjai dalyvauja kartu su gausiais Armėniją atstovaujančiais svečiais, apjungia bendra idėja – ją puikiai nusako ir pats programos „Perbristi jūrą“ pavadinimas.
Nors projekte dalyvaujančias šalis skiria nemenkas geografinis atstumas, jas atstovaujantys menininkai bendras temas atranda ne tik ieškodami atsispyrimo taškų kultūrinėse sąsajose, tačiau ir politinėse bei ekonominėse abiejų valstybių realijose, o programos „Perbristi jūrą“ rėmuose siekia atkreipti dėmesį į bendrą, tiek Lietuvą, tiek Armėniją paliečiančią socialinę problemą – didelę emigraciją. Kitokį - teigiamą ir viltingą požiūrį į šio reiškinio pasekmių vertinimo ir sprendimo būdus projekto dalyviai siūlo supažindindami Lietuvos kultūros bei meno mylėtojus su įkvepiančiu pavyzdžiu.
Balandžio 12 dieną Klaipėdos Universiteto Menų akademijos koncertų salėje įvyko fortepijoninio dueto „Darius Milhaud“ koncertas. Čia J. S. Bacho, F. Schuberto, F. Liszto A. Khatchaturiano, M. K. Čiurlionio ir kitų kompozitorių kūrinius atliko iš Armėnijos kilusios seserys Anahit Serekian ir Armine Soghomonyan. Nors Anahit gyvena Prancūzijoje, o Armine – Armėnijoje, tai netrukdo atlikėjoms kartu užsiimti kūrybine veikla, kuri reikalauja ne tik intensyvaus bendravimo ir nuolatinio dalijimosi idėjomis, tačiau ir gyvų susitikimų bei bendrų repeticijų.
O jau balandžio 24 d. (pirmadienį) klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Klaipėdos Tautinių kultūrų centrą (K. Donelaičio g. 6B, Klaipėda). Čia 17 val. bus iškilmingai atidaryta armėnų dailininko, Armėnijos valstybinio pedagoginio Abovyan universiteto filosofijos pedagogikos mokslų daktaro, profesoriaus, Artur Martirosjan tapybos darbų paroda „Protėvių šauksmas“. Ši paroda skirta atminti tragiško istorinio fakto, lėmusio Armėnijos dabartinę būtį - armėnų genocido 102 metų sukaktį.
Mėnesio pabaigoje programa žada persikelti į Neringą – balandžio 28 d. Nidoje vyks menininkų forumas, kurio metu Lietuvos ir Armėnijos dailininkai bei menotyrininkai papasakos apie vieno seniausių menininkų įkvėpimo šaltinių - kalnų ir jūros peizažų įtaką vaizduojamosios dailės kūrėjams. Dailininkų iš viso pasaulio jau nuo senų laikų pamėgtame kurorte susirinkę svečiai ne tik prisimins tęsiama Nidos meno kolonijos tradiciją ir kitas žymių dailininkų iniciatyvų, plenerų ir kūrybinių stovyklų praktikas, tačiau ir aptars šių tradicijų palaikymo ir vystymo perspektyvas, šioms susiduriant su naujais iššūkiais.
„Tandemas: Klaipėda – Jerevanas“, dvejose valstybėse (2017 m. Lietuvoje, o 2018 m. – Armėnijoje) vykstantis projektas, kurio tikslas – dvišalis bendros  patirties pasidalijimas kultūros, istorijos, meno ir edukacijos, rezonuojant socialinių iššūkių plotmėje. Minant asociatyvaus dviviečio dviračio (LT - AM) pedalus, pasirinktas maršrutas, atskleidžiantis abiejų šalių istorinius įvykius, meno ir etninės kultūros tradicijas, inspiruojantis naujų kūrybinių  idėjų atsiradimą, dvišalio bendradarbiavimo, naujos meno ir kultūros auditorijos plėtrą.

Projektą įgyvendina:
Klaipėdos armėnų bendruomenė „VAN"
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“
Klaipėdos Tautinių kultūrų centras
Klaipėdos universiteto Menų akademija

Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė

Daugiau informacijos:
Edita Lubickaitė
+370 60159357
director@visitneringa.lt

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (0)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS