KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. lapkričio 22 d., trečiadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.lt

 E. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Naujienos
SOCIALINIAMS PEDAGOGAMS - PATARIMAI

             Siekiant kuo glaudesnio bendradarbiavimo sprendžiant vaiko teisių apsaugos klausimus Klaipėdos Savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyrius nuolat organizuoja susitikimus su institucijų, dirbančių su vaikais ir šeimomis atstovais.

              Gegužės pradžioje organizuotame pasitarime su socialiniais pedagogais buvo pristatyti naujausi Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai, papasakota apie naują šalyje reiškinį- samdomą socialinį globėją.

             Su mokiniais dirbantiems socialiniams pedagogams buvo  pateikta išsami smurto sąvokos analizė, pasakota, kaip atpažinti smurtą šeimoje patiriantį vaiką, identifikuoti vaikų nepriežiūrą, kaip turi būti dirbama su socialinės rizikos šeimomis.

             Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Rita Bratėnaitė-Vitkienė ugdymo įstaigų socialiniams pedagogams pasakojo, kokias socialines paslaugas centras teikia šeimoms, išgyvenančioms krizę.

               Susitikime Vaiko teisių apsaugos specialistai pedagogams pristatė informaciją, kokiais atvejais yra taikomas Administracinių nusižengimų kodeksas, kodėl  mokiniai vengia arba atsisako lankyti mokyklas, apie sudėtingo elgesio vaikus mokyklose bei ypatingus atvejus, neretai pasitaikančius pedagogų darbe ir kaip tuos ypatingus įvykius traktuoti bei spręsti problemas.

                Klaipėdos respublikinės ligoninės psichiatrijos filialo vaikų psichiatrijos skyriaus gydytoja Jolanta Gustė papasakojo apie elgesio ir emocijų sutrikimų turinčių vaikų savižudišką ir save žalojantį elgesį, kaip reikia laiku atpažinti gręsiančią bėdą ir tinkamai reaguoti susiklosčius nepalankioms aplinkybėms. Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Dalia Bortnikienė informavo kokia pagalba yra teikiama  mokyklos bendruomenei, t.y. mokiniams ir jų tėvams.

                  Pasak Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Gražinos Aurylienės, tokie organizuojami susitikimai su įvairių sričių specialistais yra  abipusiai naudingi, visų sričių specialistai, pasidalinę patirtimi, gauna daug naudingos informacijos, padėsiančios ateityje dirbant su problemiškais vaikais ir jų tėvais, be to tokie susitikimai labai padeda sprendžiant vaiko teisių apsaugos klausimus.  

                G. Aurylienės teigimu, paskutiniu metu įstaigos, dirbančios su socialinės rizikos šeimomis, sulaukia daugiau informacijos apie smurtą prieš vaikus iš gyventojų. Gerai, kad žmonės suprato, jog nėra svetimų problemų, kai kalba eina apie vaikų skriaudimą. Gali būti, kad žmonių didesnį sąmoningumą ir pilietiškumą įtakojo nesenai nuskambėję baisūs įvykiai. „Gyventojai turi suprasti, kad kiekvienas pranešimas apie smurtą prieš vaikus gali užkirsti kelią įvykti didesniam nusikaltimui. – įsitikinusi Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja. – Visuomenė turi suprasti, kad vaikų apsauga besirūpinančios institucijos padeda spręsti ne tik skriaudžiamų vaikų bet ir suaugusiųjų problemas. 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarų sąrašas (0)
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS