KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. lapkričio 22 d., trečiadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.lt

 E. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Atgimimo aikštės ir gretimybių raidos galimybių studija

2014 m. birželio mėn. pradėta, o 2015 m. rugpjūčio mėn. baigta rengti Klaipėdos miesto Atgimimo aikštės ir gretimybių raidos galimybių studija. Galimybių studiją sudaro 3 pagrindinės dalys:

I dalis – esamos situacijos analizė, istorinės medžiagos analizė, panašių objektų Lietuvoje ir Europoje analizė bei pan. I dalyje pateikiamos išvados, kokios aikščių funkcijos ir plėtros kryptys prisidėtų prie Atgimimo aikštės regeneravimo.

II dalyje pateikiamos Atgimimo aikštės ir gretimybių regeneravimo alternatyvos – variantai. Šie variantai atskirai buvo paviešinti ir pristatyti ekspertų darbo grupėms, klaipėdiečiams, organizuojant viešuosius svarstymus ir diskusijas. Apibendrinus gyventojų pateiktas nuomones, informacija apie variantus buvo pateikta savivaldybės tarybos Kolegijai, kuri priėmė sprendimą dėl tolimesnių Atgimimo aikštės tvarkymo veiksmų.

III dalyje pasirinktas optimalus Atgimimo aikštės ir gretimybių regeneravimo sprendimas detalizuojamas, nustatant finansavimo poreikį, įgyvendinimo laikotarpį ir kt. svarbius aspektus.

Rengiant studiją, nuveikti darbai:

2014 m. spalio-lapkričio mėn. buvo organizuoti surinktos istorinės, kartografinės medžiagos, užsienio aikščių atnaujinimo patirties ir pavyzdžių analizės pristatymai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro patalpose. Renginių metu pasiūlyti keli preliminarūs Atgimimo aikštės atnaujinimo scenarijai, pagal kuriuos tikėtasi sužinoti visuomenės vyraujančias nuomones dėl aikštės užstatymo ir vystymo. Šio etapo metu taip pat vykdyta gyventojų apklausa. Įvertinę jos rezultatus, rengėjai pasiūlė 3 (tris) Atgimimo aikštės ir jos gretimybių raidos variantus.

2015 m. vasario mėn. Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos Ekspertų taryba, išnagrinėjusi 3 variantus, pasiūlė dar vieną alternatyvą, kuri 2015 m. kovo mėn. pristatyta Klaipėdos miesto savivaldybėje suformuotai darbo grupei. Darbo grupė pritarė šių 4 variantų teikimui visuomenei diskusijoms ir svarstymui.

2015 m. kovo mėn. paskutinėmis dienos – balandžio 1 d. organizuoti parengtų Atgimimo aikštės ir jos gretimybių raidos variantų pristatymai, dalyvaujant architektams, istorikams, akademinės bendruomenės, atskirų suinteresuotų asmenų grupių atstovams, savivaldybės tarybos nariams, savivaldybės administracijos darbuotojams, žiniasklaidos atstovams, miesto vystymu besidomintiems klaipėdiečiams. Pristatymų metu sutarta, kad reikia organizuoti papildomą gyventojų apklausą internete, kad gyventojai turėtų galimybę pareikšti nuomonę, kuris iš parengtų variantų jiems yra priimtiniausias.

2015 m. gegužės mėn. raštu buvo surinktos gyventojų nuomonės dėl siūlomų Atgimimo aikštės teritorijos tvarkymo ir vystymo variantų. Apibendrinus kiek daugiau nei 500 klaipėdiečių nuomonę, galimybių studijos rengėjai pateikė išvadas, kad visuomenei labiausiai priimtinas B variantas, aikštę paliekant kuo atviresnę, didinant jos multifunkcionalumą. Pristačius parengtą medžiagą ir išvadas savivaldybės tarybos Kolegijai, pastaroji priėmė sprendimą pritarti B varianto pasirinkimui ir tolimesniam plėtojimui.

2015 m. liepos−rugpjūčio mėn. Darbo grupė, dalyvaujant Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariams, administracijos atstovams, priėmė sprendimą atsisakyti automobilių stovėjimo aikštelės (požeminės ar pusiau-požeminės) įrengimo. Su Atgimimo aikštės vizija, pagrindinius įgyvendinimo terminais ir planuojamu biudžetu galima susipažinti galutiniame galimybių studijos pristatyme ir facebook paskyroje.

 

Atgal
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS