KLAIPĖDOS MIESTO
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
English
2017 m. gruodžio 16 d., šeštadienis

Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas -188710823
Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.
Tel. (+370 46) 396 066, faks. (+370 46) 410 047,
el. p. info@klaipeda.lt, el. p. dokumentams dokumentai@klaipeda.ltE. PETICIJOS
    Pateikti oficialią peticiją
Naujienlaiškis
Įveskite savo el. paštą ir sužinokite apie mūsų naujienas pirmieji!
Dienos naujienos
Mėnesio naujienos
Pagrindinė grupė
Savaitės naujienos

 

Uostamiesčiai: darnaus judumo principų integravimas

Klaipėda nominuota „Europos burėms“

Klaipėdos miesto savivaldybė nominuota „Europos burių“ apdovanojimui kaip aktyviausia viešųjų aptarimų vykdytoja rengiant Darnaus judumo planą.

Praėjusią savaitę Kaune vyko Viešųjų aptarimų gerosios praktikos nominacijų renginys. Jo metu buvo pristatyti pirmieji kasmetinių „Europos burių“ apdovanojimų nominantai – projektų organizatoriai, sėkmingai iki šiol vykdantys viešuosius aptarimus.

„Viešieji aptarimai yra labai svarbūs. Visų pirma, projektas būna daug lengviau ir sklandžiau įgyvendinamas tada, kai jis būna aptartas su bendruomene. Kai projektas planuojamas kartu su bendruomenės nariais, tai požiūris į juos būna skaidresnis ir atviresnis. Žmonės jaučiasi svarbesne bendruomenės dalimi ir daug labiau įsitraukia į visuomenės gyvenimą. Todėl labai svarbu daryti kuo daugiau kokybiškų viešųjų aptarimų, kad žmonės norėtų ateiti į aptarimus ir išsakytų savo nuomonę“, – teigia Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Europos Sąjungos ir tarptautinių santykių departamento Europos Sąjungos reikalų koordinavimo ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Aidietienė.

„Europos burės“ – tai Finansų ministerijos organizuojami geriausių Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų rinkimai ir apdovanojimai. „Europos burių“ rinkimais siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausią vertę žmogui, kraštui ir valstybei duodančius Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamus projektus.

Apdovanojimui be Klaipėdos miesto savivaldybės taip pat nominuotos Panevėžio ir Neringos savivaldybės bei Valstybinė mokesčių inspekcija. Vienam iš šių projektų vykdytojų 2018 m. atiteks „Europos burių“ apdovanojimas kategorijoje „Aktyviausias viešųjų aptarimų vykdytojas“.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konferencija „Darnaus judumo sprendimai Klaipėdai“


Š. m. spalio 9–10 dienomis kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“ vyko tarptautinė konferencija „Darnaus judumo sprendimai Klaipėdai“.

Konferencijos metu miesto gyventojai, privačių automobilių ir viešojo transporto naudotojai, dviratininkai, pėstieji, neįgalieji diskutavo apie įvairias miesto transporto situacijos perspektyvas. Konferencijoje taip pat dalyvavo Klaipėdos darnaus judumo plano komiteto nariai ir miesto planuotojai.

Konferencijos metu buvo pristatytos numatomos PORTIS projekto veiklos ir planuojamos įgyvendinti priemonės, buvo nagrinėjama dabartinė miesto infrastruktūra ir miesto problemas.

Svečiai iš užsienio pasidalijo gerąja patirtimi įgyvendinant darnaus judumo principus.

Visi konferencijos dalyviai buvo pakviesti dalyvauti kuriant Klaipėdos darnaus judumo plano viziją bei veiksmų planą.


 


 


 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akimirkos iš PORTIS projekto ir Klaipėdos miesto darnaus judumo plano renginio „Darnus judumas mieste: bevariklis transportas, eismo sauga ir transporto sistemos visuotinimas“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Europos sąjungos komisijos „Miestų gyvybingumas ir darnus judumas“ (CIty VITAlity and Sustainability, toliau – CIVITAS) iniciatyvos programos Horizon 2020 projekte „Uostamiesčiai: darnaus judumo principų integravimas“ (PORT-Cities: Integrating Sustainability, toliau – PORTIS) dalyvauja 33 partneriai iš 6 skirtingų miestų: Antverpeno (Belgija), Aberdyno (Jungtinė Karalystė), Klaipėdos (Lietuva), Triesto (Italija) ir Konstancos (Rumunija). Projekte stebėtojo teisėmis taip pat dalyvauja Ningbo miestas (Kinija).

Klaipėdos (Lietuvos) komandą sudaro 3 partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“, konsultacijų ir tyrimų bendrovė UAB „Smart Continent LT“. 

Projekto tikslas – bendromis jėgomis surasti inovatyvius sprendimus siekiant subalansuoti augančius miestų ir uostų transporto srautus, pasiūlyti naujus urbanistinius, transporto reguliavimo ir alternatyvaus judėjimo modelius.

Veiklos, numatytos Klaipėdos mieste, PORTIS projekto metu:

  • papildančios veiklos Darnaus judumo plano rengimo metu
  • miesto ir uosto bendradarbiavimo platformos sukūrimas
  • dviračių dalijimosi sistemos sukūrimas
  • transporto valdymo sistemos  modernizavimas
  • viešojo transporto prioretizavimas
  • integruoto dizaino informacinių eismo ženklų sistemos sukūrimas

Tikimasi, kad projekte numatytos priemonės padės subalansuoti augančius miesto ir uosto transporto srautus, pasitelkiant naujus transporto reguliavimo ir alternatyvaus judėjimo modelius, padidinti asmenų, besinaudojančių viešuoju transportu, skaičių, įdiegti dviračių dalijimosi sistemą, modernizuoti transporto valdymo sistemą.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 48 mėnesiai (2016 m. rugsėjo mėn. – 2020 m. rugpjūčio mėn.).

Projektas finansuojamas iš Europos Komisijos programos „Horizontas 2020“ CIVITAS  iniciatyvos. 

CIVITAS PORTIS projekto Klaipėdos (Lietuvos) komandos projekto vadovė ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos kontaktinis asmuo – Investicijų ir ekonomikos departamento Projektų skyriaus Projektų valdymo poskyrio vyr. specialistė Vaiva Varnaitė, tel. (8 46) 39 61 27, el. p. vaiva.varnaite@klaipeda.lt. 

Daugiau informacijos: http://civitas.eu/portis

 

 

Atgal
Paskutinis atnaujinimas: 2017-12-11 16:00:19
         
         

© Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, biudžetinė įstaiga.
Pasitikėjimo telefonas: (+370 46) 217 888
Sprendimas: IDAMAS