Pradžia
Lt En

Civilinės saugos ir mobilizacijos renginiai

2023 m. rugsėjo 25 d. Civilinės saugos specialistė Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (Jūros) šaulių 3-iosios rinktinės kvietimu lankėsi Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kurioje 9 klasių mokiniams skaitė paskaitą apie saugų elgesį ir veiksmus gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai.

 


2023 m. rugsėjo 14 d. Klaipėdos savivaldybės posėdžių salėje (Liepų g. 11, Klaipėda) įvyko Klaipėdos miesto vietos bendruomenių lyderių civilinės saugos mokymai. Mokymus vedė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus ir Klaipėdos savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus Civilinės saugos ir mobilizacijos poskyrio specialistai. Šis mokymo seminarų ciklas yra Vidaus reikalų ministerijos informacinės kampanijos „Esame komanda. Turime planą“ dalis. Mokymų metu vietos bendruomenių lyderiai, jų nariai ir seniūnaičiai įgijo praktinių ir aktualių žinių, kaip pasiruošti ir kaip elgtis skirtingų ekstremalių situacijų atveju. Buvo aptarti gyventojų perspėjimo, slėptuvių, kolektyvinių apsaugos statinių ir priedangų, gyventojų evakavimo klausimai, šeimos planas, pristatytas išvykimo krepšys. Apmokyti vietos bendruomenių lyderiai galės skleisti žinią ir rengti mokymus savo bendruomenėms, taip didindami gyventojų informuotumą ir praktinį pasirengimą šiomis temomis.

 

2023 m. birželio 19 d. Civilinės saugos specialistai Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (Jūros) šaulių 3-iosios rinktinės kvietimu lankėsi Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje, kurioje 9 klasių mokiniams skaitė paskaitą apie saugų elgesį ir veiksmus gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai.

 

 


2023 m. birželio 14 d. Civilinės saugos specialistai lankėsi VšĮ Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinėje mokykloje, kurioje 5-10 klasių mokiniams skaitė paskaitą apie saugų elgesį ir veiksmus gresiant ar susidarius ekstremaliai situacijai. Prie renginio prisijungė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistės ir surengė evakuacijos pratybas.

  

 


2023 m. birželio 9 d. Klaipėdos Melnragės paplūdimyje Vaikų laisvalaikio centro vaikų vasaros poilsio stovykloje stovyklaujantys vaikai dalyvavo edukaciniame renginyje „Saugios atostogos“. Renginyje dalyvavo BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ gelbėtojai ir Klaipėdos miesto savivaldybės civilinės saugos atstovai. Vaikai susidomėję klausėsi BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ gelbėtojo Aleksandro Siakki pamokymų, kaip saugiai elgtis poilsiaujant prie vandens, aktyviai bendravo, atsakinėjo į klausimus. Renginio metu civilinės saugos specialistai vaikus supažindino su vasaros metu tykančiais pavojais ir pamokė vaikus, kaip saugiai elgtis gamtoje.

 

 


2023 m. gegužės 30 d. Švyturio arenoje vyko Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos organizuojamas renginys „Žinojimas saugo“,  kuriame dalyvavo ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atstovai. Renginio metu įvyko 1-4 ir 5-8 klasių mokinių piešinių konkurso „Aš žinau, kaip būti saugiam ir padėti kitam“, skirto paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną, nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Konkurso nugalėtojus pasveikino ir padėkos raštus bei atminimo dovanas įteikė Klaipėdos miesto vicemerė Lina Šukytė-Korsakė ir civilinės saugos specialistai. Konkurso tikslas buvo šviesti moksleivius ir kūrybiškai formuoti atsakingo ir saugaus žmogaus įgūdžius. Konkurso dalyvių darbai buvo vertinami pagal amžiaus kategorijas (1-4 ir 5-8 klasės).

1-4 klasių kategorijoje nugalėtojais tapo:

1 vieta – Eva Bašlykovaitė (Klaipėdos Gilijos pradinė mokykla);

2 vieta – Gabija Lukoševičiūtė (Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija);

3 vieta – Dobilas Juška (Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija);

5-8 klasių kategorijoje nugalėtojais tapo:

1 vieta – Edvinas Mikutis (Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija);

2 vieta – Aliona Balachonceva (Klaipėdos „Gabijos“ progimnazija);

3 vieta – Veronika Šaraj (Klaipėdos „Gabijos“ progimnazija)

Nuoširdžiai dėkojame visiems konkurse dalyvavusiems vaikams, išreiškusiems savo vizijas piešiniuose, nustebinusiems savo idėjomis, ir juos ruošusiems mokytojams, kad paragino, įkvėpė ir padėjo.

 

  

 


2023 m. gegužės 4 d. profesinės ugniagesių šventės – Šv. Florijono dienos – proga Klaipėdos miesto savivaldybės civilinės saugos ir mobilizacijos specialistės lankėsi Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje, susipažino su ugniagesių naudojama technika, dalyvavo švietėjiškoje veikloje supažindinant miesto gyventojus su civilinės saugos aktualijomis ir kvietė renginio dalyvius dalyvauti viktorinoje civilinės saugos tema.

   

 

 


2023 m. kovo 1 d. Tarptautinės civilinės saugos dienos proga Klaipėdos miesto savivaldybės civilinės saugos specialistai lankėsi Klaipėdos Smeltės progimnazijoje ir supažindino ketvirtokus su civilinės saugos signalais ir saugaus elgesio taisyklėmis gresiant pavojams. Vaikai buvo aktyvūs, domėjosi išvykimo krepšio turiniu ir diskutavo, kaip elgtis nelaimės atveju. Po pamokėlės mokiniai dalijosi patirtimi apie pavojus ir grėsmes juos supančioje aplinkoje, aktyviai dalyvavo viktorinoje.


2023 m. vasario 24 d. Klaipėdos miesto savivaldybės civilinės saugos specialistai Klaipėdos L. Stulpino progimnazijos šeštokams skaitė paskaitą apie veiksmus ir elgesį gresiant pavojams. Vaikai susidomėję klausėsi civilinės saugos specialistų, kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms, aktyviai bendravo, atsakinėjo į klausimus. Po paskaitos mokiniai dalijosi patirtimi apie pavojus ir grėsmes juos supančioje aplinkoje, aktyviai dalyvavo viktorinoje.


2022 m. birželio 29 d. uostamiestyje lankėsi NATO pajėgų integravimo vieneto 14 žmonių delegacija. Padalinys sukurtas 2015 m. atsižvelgiant į NATO sprendimą vykdyti atsaką į padidėjusią Rusijos grėsmę po neteisėtos Krymo aneksijos. Svečiai susitiko su Savivaldybės mero pavaduotoju Arūnu Barbšiu, bei kitais Savivaldybės administracijos specialistais. Naujuoju NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje vadu tapo (po rotacijos) plk. Peteris Nielsenas (Danijos kariuomenė), praeityje tarnavęs Bosnijoje ir Hercegovinoje bei Afganistane, o pastaruoju metu Danijoje vykdęs brigados vado pavaduotojo pareigas. Vienetui vadovaujantis pulkininkas Peter Nielsen paminėjo, kad šiuo metu esant tokiai įtemptai situacijai, NATO pajėgoms yra itin svarbu bendradarbiauti su savivaldybėmis. Šios delegacijos tikslas aplankyti visas Lietuvos savivaldybes, pristatant NATO pajėgų integravimo vieneto tikslus ir uždavinius. Padalinio viena iš užduočių tinkamai pasirengti ir pasirūpinti, kad, iškilus būtinybei, į Lietuvą būtų operatyviai perdislokuotos NATO pajėgos. Delegacijos narius domino svarbiausi uostamiesčio strateginiai objektai, susisiekimo infrastruktūra, valstybinės reikšmės objektai, civilinės saugos situacija mieste, bei informacija susijusi su priimančiosios šalies parama.

2022 gruodžio 16 d. Klaipėdos miesto savivaldybės civilinės saugos specialistai dalyvavo Klaipėdos S. Dacho mokyklos penktokų klasės valandėlėje.  Specialistai kartu su mokiniais kalbėjo apie žiemos pavojus ir džiaugsmus. Vaikai susidomėję klausėsi civilinės saugos specialistų, kaip saugiai pramogauti žiemos metu, aktyviai bendravo, atsakinėjo į klausimus. Aptarė, kaip saugiai elgtis su pirotechnikos priemonėmis, ką daryti pučiant šaltam ir žvarbiam vėjui, kokia pirma pagalba nušalus veidą, rankas ir kojas. Mokiniai dalijosi patirtimi apie saugų čiuožimą ant ledo, aktyviai dalyvavo viktorinoje. Pasitinkant didžiąsias žiemos šventes tai be galo aktualu, naudinga ir prasminga.


2022 liepos 26 d. įvyko Klaipėdos miesto savivaldybės civilinės saugos atstovės ir BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ gelbėtojų  bendras susitikimas -viktorina su moksleiviais  „Saugios atostogos“, II Melnragės paplūdimyje atliekant švietėjišką veiklą civilinės saugos tema.

 


2022 gegužės 11 d. įvyko bendras susitikimas, pavojingojo objekto AB“ Klaipėdos nafta“ ir Klaipėdos miesto savivaldybės civilinės saugos atstovės,  su Melnragės bei Vitės gyventojų bendruomenėmis atliekant švietėjišką veiklą civilinės saugos tema.


2022 m. gegužės 4 d.  buvo minima profesinė ugniagesių šventė -  Šv. Florijono diena, atvirų durų renginyje Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje. Renginyje prisidedant prie informacijos platinimo ir švietimo civilinės saugos tema dalyvavo ir Klaipėdos miesto savivaldybės civilinės saugos atstovė.


2019 m. birželio 18 d. renginys „Mokykimės saugiai poilsiauti prie vandens“

Š. m. birželio 18 d. Klaipėdos II Melnragės paplūdimyje, Vaikų laisvalaikio centre, vaikų vasaros poilsio stovykloje stovyklaujantiems vaikams buvo pravesta edukacinė pamokėlė „MOKYKIMĖS SAUGIAI POILSIAUTI PRIE VANDENS“. Renginyje dalyvavo BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ gelbėtojai ir Klaipėdos miesto savivaldybės civilinės saugos atstovai.

Vaikai susidomėję klausėsi BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ gelbėtojo Aleksandro Siakki pamokymų, kaip saugiai elgtis poilsiaujant prie vandens, aktyviai bendravo, atsakinėjo į klausimus. Renginio metu gelbėtojai pademonstravo gelbėjimo plausto robotą „Emily“, valdomą nuotoliniu būdu.

Renginio metu civilinės saugos vyr. specialistas Saulius Paliulis vaikams pristatė „Korinio transliavimo aktyvinimo mobiliuosiuose telefonuose atmintinę“ bei supažindino stovyklautojus, kaip įdiegti šią sistemą į mobiliuosius telefonus. Taip pat buvo išdalyti lankstinukai „Vasaros pavojai“, „Būkite atsargūs – sprogmenys!“.

  


Civilinės saugos dienos 2019 proga – viktorina

Kovo 1 d., minint Tarptautinę civilinės saugos dieną, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos civilinės saugos specialistai Jaunimo centre organizavo miesto bendrojo ugdymo įstaigų mokiniams viktoriną „Aš žinau, kaip būti saugiam ir padėti kitam“. Viktorina buvo organizuota trimis etapais: pirmasis etapas – mokinių sukurtų piešinių atranka mokyklose, antrasis etapas – piešimo darbų vertinimas. Konkursui pristatytų piešinių vertinimą vykdė Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta vertinimo komisija. Penkios mokyklos, kurių konkurso dalyviai surinko daugiausiai balų (sumuojama bendra suma visų penkių piešinių), įgijo teisę toliau dalyvauti trečiame, finaliniame, etape – viktorinoje. Visi pirmojo etapo konkurso mokyklų mokinių darbai eksponuojami Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centre. Taip pat buvo atrinkti trys geriausi darbai: pirmą vietą iškovojo Daniil Voronov (Liudviko Stulpino progimnazija), antrą vietą užėmė Melanija Drerdžemova (Pajūrio progimnazija), trečią vietą – Gabija Daubarytė (Tauralaukio progimnazija), kuriems buvo įteiktos Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus diplomai.

Finalinio etapo metu moksleiviai varžėsi atlikdami įvairias teorines bei praktines užduotis. Pateiktos užduotys susijusios su  civilinė saugos paskirtimi – mokėti pasirengti gresiantiems pavojams bei žinoti, kaip elgtis jiems įvykus. Tokiais būdais bandoma skatinti jaunimą būti pastabiems, rūpintis ne tik savo saugumu, bet ir šalia esančiųjų. Viktorinoje dalyvavusios komandos užimtas vietas pasidalijo taip: pirma vieta – Prano Mašioto progimnazija, antroji vieta – Liudviko Stulpino progimnazija, trečioji vieta – Tauralaukio progimnazija, ketvirtoji vieta – Verdenės  progimnazija, penktoji vieta – Pajūrio progimnazija. Komandų dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, prizais, skatinančiomis dovanėlėmis, nepamiršti buvo ir komandų sirgaliai. Komandas rengusieji mokytojai buvo pagerbti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus padėkos raštais.

Aktyvus moksleivių dalyvavimas renginyje dar kartą įrodė, kad tokia švietėjiška veikla yra naudinga, uždeganti ir efektyvi kiekvienam, gilinant bei taikant civilinės saugos žinias gyvenimiškose situacijose.

  


Apdovanoti vaizdo filmukus kūrę moksleiviai

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pirmą pavasario dieną pasveikino ir apdovanojo konkurso „Apsižvalgyk, ar matai grėsmes – 2018!“ nugalėtojus. Jį 7–8 klasių mokiniams uostamiesčio savivaldybė organizuoja ne pirmus metus. Dalyvaujančios ugdymo įstaigos suburia penkių jaunuolių komandą, kuri turi sukurti vaizdo filmuką civilinės saugos tema.

Šių metų nugalėtojais tapo Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos komanda – Toma Breivytė, Aistė Narvilaitė, Dovydas Stancelis, Julius Vyšniauskas, Reinartas Pašilis bei jiems padėjęs mokytojas Audrius Česnelis.

Antrąją vietą užėmė Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai – Nerija Baltutytė, Ernesta Griciūtė,  Vilius Stonkus,  Hermanas Klova, Dainius Žemgulis ir jų mokytojos  Giedra Misevičienė bei Nijolė Žukienė. 

Anot mokinių, buvo įdomu ne tik galvoti su kokiomis pagrindinėmis grėsmėmis susiduria šių dienų jaunimas, bet ir montuoti vaizdo filmukus. Juolab, kad nuo šių metų konkurse užsiregistravusias komandas organizatoriai kviečia susipažinti su vaizdo menui gyvenimą paskyrusiais žmonėmis. Pirmasis pažvelgti į savo darbo užkulisius jaunuolius pakvietė vienu geriausiu vaizdo montuotoju laikomas klaipėdietis Arūnas Eimulis.   Planuojama, kad kitais metais su konkurso dalyviais bendraus žinomas ir tarptautinį pripažinimą pelnęs šiuolaikinio kino lietuvių režisierius.

Kasmet registracija į šį konkursą vyksta iki sausio 29 d. Darbus mokiniai turi atsiųsti iki vasario 15 d. Komandų sukurtus vaizdo įrašus vertina Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija. 

 KITI RENGINIAI

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content