Pradžia
Lt En

Civilinės saugos renginiai

Civilinės saugos dienos 2019 proga – viktorina

Kovo 1 d., minint Tarptautinę civilinės saugos dieną, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos civilinės saugos specialistai Jaunimo centre organizavo miesto bendrojo ugdymo įstaigų mokiniams viktoriną „Aš žinau, kaip būti saugiam ir padėti kitam“. Viktorina buvo organizuota trimis etapais: pirmasis etapas – mokinių sukurtų piešinių atranka mokyklose, antrasis etapas – piešimo darbų vertinimas. Konkursui pristatytų piešinių vertinimą vykdė Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta vertinimo komisija. Penkios mokyklos, kurių konkurso dalyviai surinko daugiausiai balų (sumuojama bendra suma visų penkių piešinių), įgijo teisę toliau dalyvauti trečiame, finaliniame, etape – viktorinoje. Visi pirmojo etapo konkurso mokyklų mokinių darbai eksponuojami Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centre. Taip pat buvo atrinkti trys geriausi darbai: pirmą vietą iškovojo Daniil Voronov (Liudviko Stulpino progimnazija), antrą vietą užėmė Melanija Drerdžemova (Pajūrio progimnazija), trečią vietą – Gabija Daubarytė (Tauralaukio progimnazija), kuriems buvo įteiktos Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus diplomai.

Finalinio etapo metu moksleiviai varžėsi atlikdami įvairias teorines bei praktines užduotis. Pateiktos užduotys susijusios su  civilinė saugos paskirtimi – mokėti pasirengti gresiantiems pavojams bei žinoti, kaip elgtis jiems įvykus. Tokiais būdais bandoma skatinti jaunimą būti pastabiems, rūpintis ne tik savo saugumu, bet ir šalia esančiųjų. Viktorinoje dalyvavusios komandos užimtas vietas pasidalijo taip: pirma vieta – Prano Mašioto progimnazija, antroji vieta – Liudviko Stulpino progimnazija, trečioji vieta – Tauralaukio progimnazija, ketvirtoji vieta – Verdenės  progimnazija, penktoji vieta – Pajūrio progimnazija. Komandų dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, prizais, skatinančiomis dovanėlėmis, nepamiršti buvo ir komandų sirgaliai. Komandas rengusieji mokytojai buvo pagerbti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus padėkos raštais.

Aktyvus moksleivių dalyvavimas renginyje dar kartą įrodė, kad tokia švietėjiška veikla yra naudinga, uždeganti ir efektyvi kiekvienam, gilinant bei taikant civilinės saugos žinias gyvenimiškose situacijose.

  


Apdovanoti vaizdo filmukus kūrę moksleiviai

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pirmą pavasario dieną pasveikino ir apdovanojo konkurso „Apsižvalgyk, ar matai grėsmes – 2018!“ nugalėtojus. Jį 7–8 klasių mokiniams uostamiesčio savivaldybė organizuoja ne pirmus metus. Dalyvaujančios ugdymo įstaigos suburia penkių jaunuolių komandą, kuri turi sukurti vaizdo filmuką civilinės saugos tema.

Šių metų nugalėtojais tapo Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos komanda – Toma Breivytė, Aistė Narvilaitė, Dovydas Stancelis, Julius Vyšniauskas, Reinartas Pašilis bei jiems padėjęs mokytojas Audrius Česnelis.

Antrąją vietą užėmė Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai – Nerija Baltutytė, Ernesta Griciūtė,  Vilius Stonkus,  Hermanas Klova, Dainius Žemgulis ir jų mokytojos  Giedra Misevičienė bei Nijolė Žukienė. 

Anot mokinių, buvo įdomu ne tik galvoti su kokiomis pagrindinėmis grėsmėmis susiduria šių dienų jaunimas, bet ir montuoti vaizdo filmukus. Juolab, kad nuo šių metų konkurse užsiregistravusias komandas organizatoriai kviečia susipažinti su vaizdo menui gyvenimą paskyrusiais žmonėmis. Pirmasis pažvelgti į savo darbo užkulisius jaunuolius pakvietė vienu geriausiu vaizdo montuotoju laikomas klaipėdietis Arūnas Eimulis.   Planuojama, kad kitais metais su konkurso dalyviais bendraus žinomas ir tarptautinį pripažinimą pelnęs šiuolaikinio kino lietuvių režisierius.

Kasmet registracija į šį konkursą vyksta iki sausio 29 d. Darbus mokiniai turi atsiųsti iki vasario 15 d. Komandų sukurtus vaizdo įrašus vertina Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija. 

 KITI RENGINIAI

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams