Europos jaunimo sostinių iniciatyva prasidėjo prieš daugiau nei dešimtmetį. Konkursą organizuoja Europos jaunimo forumas.
Titulas suteikiamas Europos miestui vieneriems metams, bet pasirengimo, programos įgyvendinimo, iniciatyvų ir tarptautinio bendradarbiavimo vystymas iš viso trunka apie penkerius metus.
2019-aisiais Europos jaunimo sostinė – Novi Sad (Serbija), 2020 m. vardą perims Amiens (Prancūzija).
Daugiau informacijos apie Europos jaunimo sostinės konkursą – https://www.youthforum.org/youthcapital.
#CHOOSEKLAIPEDA
Uostamiesčio jaunimas, jaunimo organizacijos ir miesto savivaldybė apjungė jėgas dėl bendro tikslo – kad jauni žmonės taptų girdimi, pilietiški ir padėtų kurti tokį miestą, kuriame jaustųsi laukiami ir reikalingi, norėtų čia likti gyventi, studijuoti, pradėti karjerą, leisti laisvalaikį.
Į paraiškos rengimą ir #chooseklaipeda iniciatyvas įsitraukė daugiau nei 500 jaunų žmonių. Jie dalinosi savo mintimis ir įžvalgomis, kokių pokyčių reikėtų, kad galėtume ne tik išjudinti jaunimo politiką, bet ir tapti pavyzdžiu kitiems miestams. Jie sukūrė #chooseklaipeda ir išaugino į miesto jaunimo judėjimą. Inicijavome pilotinį #chooseklaipeda ambasadorių projektą – įtraukėme jaunus žmones, kurie nedalyvauja formalių jaunimo struktūrų veikloje, kad ir jų balsas būtų išgirstas.
Klaipėdos siekis išjudinti Europos jaunimo sostinių geografiją ir tapti pirmąja tokia sostine Šiaurės Europos ir Baltijos jūros regione sulaukė palaikymo. Pradėjome bendradarbiauti ir vystysime ilgalaikes partnerystes su daugiau nei 30 jaunimo ir su jaunimu dirbančių vietos, regiono, nacionalinių bei tarptautinių organizacijų. Mus palaiko ir daugiau nei 100 miestų vienijančios Baltijos miestų sąjungos (UBC) jaunimo komisija, Baltijos jūros valstybių subregioninio bendradarbiavimo (BSSSC) jaunimo taryba bei Euroregiono „Baltija“ (ERB) jaunimo taryba.