Pradžia
Lt En

Prašymų dėl kompensacijų nagrinėjimas

Šildymo kompensacijos: prašymų nagrinėjimo eiga

Ženkliai išaugus besikreipiančiųjų dėl šildymo kompensacijų skaičiui, Klaipėdoje prašymams nagrinėti skiriamos papildomos darbuotojų pajėgos, siekiama užregistruoti ir pradėti nagrinėti kuo daugiau iš anksčiau susikaupusių prašymų.

Tačiau dėl ypač didelio prašymų kiekio bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos administruojamos Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) nuolatinių trikdžių, prašymų nagrinėjimo terminai yra ilgesni nei įprasta.

Atsižvelgus į susiklosčiusią situaciją, Socialinės paramos šeimai informacine sistema (SPIS) pateiktų prašymų nagrinėjimo terminas savivaldybėje pratęsiamas. Sprendimas dėl kompensacijos priimamas per mėnesį nuo prašymo registracijos bei visų  reikalingų dokumentų gavimo dienos. Šiuo metu registruojami ir nagrinėjami spalio 7-16 d. SPIS sistemoje pateikti prašymai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra skelbusi, kad Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) sklandžiam veikimui yra sutelkti IT srities ekspertai.

Prašymus dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijos galima pateikti iki šildymo sezono pabaigos. Priklausančias kompensacijas bus galima gauti atgaline tvarka, t. y. už visą šildymo sezoną nepriklausomai nuo to, kada asmuo šildymo sezono metu kreipsis dėl kompensacijų. Pavyzdžiui, jeigu gyventojas kreipsis 2023 m. balandžio mėnesį, kompensacijos galės būti grąžinamos už 2022 m. spalio, lapkričio, gruodžio ir 2023 m. sausio, vasario ir kovo mėnesius. 

Pasikeitus teisės akto nuostatoms, kuriomis sudaryta galimybė kreiptis dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų, dar neprasidėjus šildymo sezonui, vien tik per 2022 metų rugsėjo mėnesį SPIS sistema buvo pateikta apie 17,8 karto daugiau prašymų nei 2021 metų rugsėjo mėnesį, per 2022 metų spalio mėnesį gauta apie 4,3 karto daugiau prašymų nei 2021 metų spalio mėnesį. Socialinių išmokų poskyrio specialistai aptarnauja asmenis ir pagal išankstinę registraciją, kai atvykstama tiesiogiai į padalinius. 2022 metų rugsėjo – 2023 metų vasario mėnesiais paimta nagrinėti/ išnagrinėta apie 80,8 proc. gautų prašymų kompensacijoms. Iš viso 2022 m. rugsėjo-2023 metų vasario mėn. gauti 16 241 prašymas šildymo išlaidoms kompensuoti, kai 2021 m. tuo pačiu laikotarpiu gauta 8 798 prašymų. Kompensacijų prašymai sudaro apie 54,9 proc. visų prašymų socialinėms išmokoms. Palyginus su praėjusiais metais, prašymų kiekis dėl kitų socialinių išmokų taip pat šiek tiek didėjo, kompensacijoms prašymų gaunama ženkliai daugiau, todėl prašymų paėmimo nagrinėti procesas užtrunka ilgiau nei įprastai. 2022 metų rugsėjo – 2023 metų vasario mėnesiais dėl visų socialinių išmokų išnagrinėta 1,1 karto daugiau prašymų nei tuo pačiu laikotarpiu 2021 – 2022  metais.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content