Pradžia
Lt En

Baigiamos formuoti miesto tarybos struktūros

1
Baigiamos formuoti miesto tarybos struktūros

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba birželio 20 d. posėdyje patvirtino Etikos komisijos pirmininką ir sudarė tarybos kolegiją. Taip pat balsuota ir dėl Antikorupcijos komisijos pirmininko skyrimo, tačiau slapto balsavimo procedūros metu balsavusių 28 tarybos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, pirmininkas nebuvo paskirtas. Šis klausimas turės būti svarstomas kitame tarybos posėdyje.

Etikos komisijai vadovaus tarybos narys Edmundas Kvederis. Jo kandidatūra patvirtinta slapto balsavimo metu 26 tarybos nariams pasisakius už, 1 prieš ir 1 susilaikius. Į Antikorupcijos komisijos pirmininkės postą buvo siūloma tarybos narės Alinos Velykienės kandidatūra. Abi kandidatūras į komisijų pirmininkus, kaip ir numatyta Vietos savivaldos įstatyme, pasiūlė opozicija.

„Praktiškai visos privalomosios politinės valdžios struktūros grandys suformuotos, tačiau tarybos narių neįtikino vienos opozicijos pateiktos kandidatės atitiktis teikiamai pozicijai. Tikiuosi, kad artimiausiam posėdžiui opozicija teiks naują kandidatūrą, kuriai taryba pritars, nes Antikorupcijos komisija – visos tarybos institutas, todėl ir reikalavimai pretendentui yra patys aukščiausi“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.  

Taryba apsisprendė sudaryti ir tarybos kolegiją, kuri yra tarybos patariamasis organas. Kolegijoje dirbs 12 tarybos narių: Kazys Bagdonas (Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas), Arūnas Barbšys (mero pavaduotojas), Arvydas Cesiulis (mero pavaduotojas), Ligita Girskienė (Kontrolės komiteto pirmininkė), Laima Juknienė (Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkė), Aidas Kaveckis (Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas), Judita Simonavičiūtė (Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto pirmininkė), Alvidas Šimkus (Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas), tarybos nariai Andrius Petraitis, Rimantas Taraškevičius, Saulius Budinas. Kolegijos pirmininkas – miesto meras.

Birželio 20 d. tarybos posėdyje prisiekė ir nauja tarybos narė – Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Justina Kunickaitė, kuri pakeitė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju paskirtą Andrių Dobranskį. Tai jau ne pirmas pasikeitimas šios kadencijos taryboje – mandato atsisakė ir su Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu išrinktas Artūras Bogdanovas, jį pakeitė toliau sąraše buvęs Arūnas Andziulis.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams