Pradžia
Lt En

BUS MINIMA PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

BUS MINIMA PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

Kovo 20-ąją minima pasaulinė Žemės diena – astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis, kai visuose Žemės rutulio kampeliuose, išskyrus poliarines sritis, dienos ir nakties trukmė susilygina. Šis stebuklingas gamtos reiškinys šiais metais Lietuvoje įvyks kovo 20 d. 12.29 val.

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Šią dieną visur keliamos Žemės vėliavos, organizuojami įvairūs renginiai. Vėliava bus iškelta ir ant Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos pastato. Lygiadienį paskelbs dvyliktą valandą prasidėsiantis kariliono, kuriuo gros Stanislovas Žilevičius, koncertas.

Nuo seno lietuvis garbino gamtą, iš gamtos sukurtų medžiagų sau statydavo būstą, gamino maistą, drabužius ir net papuošalus. Civilizacija ir milžiniškas techninis progresas jau rodo ir neigiamus pokyčius. Ir Lietuva jau jaučia, kaip pasikeitė metų laikų oras, dažniau aplanko sausros ar liūtys, audros ir uraganiniai viesulai. Sprendžiant žmogaus ir gamtos konfliktą yra vienas atsakymas – pradėti elgtis naujai, atsisakyti senojo elgesio, mąstymo.

Nepamirškime, kad nuo kiekvieno mūsų atsakomybės jausmo priklausys, kokia Žemė bus po dešimt ar daugiau metų.

 

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams