Pradžia
Lt En

Jūrų kadetų mokykla veiks Naikupės gatvėje

1
Jūrų kadetų mokykla veiks Naikupės gatvėje

Vietoje Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos veiks Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. Šiandien, birželio 20 d., savivaldybės taryba pritarė, kad būtų pakeistas Ievos Simonaitytės mokyklos pavadinimas. Kartu patvirtinti ir nauji įstaigos nuostatai, kuriuose numatyta, kad mokykloje bus įgyvendinami Jūrų kadetų ugdymo sampratos elementai, taip pat įrašytas buveinės adresas – Naikupės g. 25. Idėjos įkurti mokyklą pastate Sportininkų g. 13 ateinančiais mokslo metais atsisakyta užsitęsus sprendimų priėmimo procedūroms dėl pastato perdavimo.

Jūrų kadetų mokykla, kaip ir planuota, duris Klaipėdoje atvers šių metų rugsėjo 1-ąją. Siekiant užtikrinti tinkamas ugdymo sąlygas, šiuo metu mokyklos pastate Naikupės gatvėje remontuojami kabinetai, valgykla, tvarkoma aplinka. Norintieji čia ugdyti savo vaikus, dar gali teikti prašymus dėl priėmimo.

 „Svarbiausia, kad dabar Klaipėdos jūrų kadetų mokykla jau žino ir savo starto laiką, ir starto vietą. Belieka palinkėti gero vėjo“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Jūrų kadetų mokykloje bendrojo ugdymo programa bus papildyta Jūreivystės, laivybos ir karybos pagrindų ugdymo programa, neformaliojo švietimo veiklomis. Užimtumas bus organizuojamas visą dieną iki 16–18 val.

Ateinančiais mokslo metais bus formuojamos 5–8 klasės. Jūrų kadetų mokykla bus auganti, tad ją pasirinkę mokiniai čia galės baigti 12 klasių ir įgyti vidurinį išsilavinimą.

Pagrindinis jūrų kadetų ugdymo tikslas – formuoti mokinių jūrinį mentalitetą, ugdant patriotišką Lietuvos, kaip jūros valstybės, pilietį, puoselėjantį jūrinės kultūros tradicijas ir jūreivystės istoriją. Kasdienis ugdymo procesas bus skirstomas į formalųjį ugdymą(si), poilsio laiką, savarankišką mokymąsi, neformaliojo švietimo veiklas ir pažintinę veiklą.

Mokykla turės Jūrų kadeto garbės kodeksą, savo simboliką: vėliavą, priesaiką, devizą, uniformą, asmeninius skiriamuosius ženklus. Įstaiga bendradarbiaus su Klaipėdos aukštąja jūreivystės mokykla, Klaipėdos universitetu, Klaipėdos laivininkų mokykla, Lietuvos Šaulių Sąjunga ir kitomis institucijomis.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams