Pradžia
Lt En

Klaipėda pasinėrė į džiazo muzikos svaigulį

Klaipėda pasinėrė į džiazo muzikos svaigulį

Baigėsi pirmoji 25-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio pagrindinių koncertų diena. Ketvirtadienį uostamiestyje staiga prapliupusi liūtis nuotaikos nesugadino – publika šiltai priėmė scenoje pasirodžiusius atlikėjus.

Festivalis simboliškai prasidėjo nuo Vakarų Lietuvos džiazo muzikantų grupės „Memeland“ pasirodymo. Dar 1978 m. susikūręs kolektyvas bei naujam gyvavimo etapui prikeltas klaipėdiečio saksofonisto Laimono Urbiko pastangomis, festivalio publiką nustebino profesionaliai atliktomis improvizacijomis, tradicinio džiazo subtiliomis kompozicijomis. Kartu su grupe scenoje pasirodė ir charizmatiškoji uostamiesčio atlikėja Kristina Jatautaitė.

Vėliau į sceną lipo Kiko Berenguer kvartetas iš saulėtos Ispanijos. Įvairiose pasaulio šalyse koncertavęs kolektyvas klaipėdiečius ir svečius nustebino unikaliu džiazo ir flamenko muzikos stilių deriniu.

Ketvirtadienio koncertas baigėsi svaiginančia ir kerinčia džiazo muzika. Išskirtines savo kūrybos kompozicijas kartu su grupe atliko jausmingo vokalo savininkė, turkiškas šaknis turinti olandų muzikantė Karsu. Koncerto metu atlikėja ne kartą prabilo lietuviškai bei prisipažino, jog itin džiaugiasi galėdama koncertuoti Klaipėdos pilies džiazo festivalyje. Už šį pasirodymą festivalio gerbėjai turėtų būti dėkingi TV laidų vėdėjai Astai Stašaitytei, kuri tapusi džiazo festivalio ambasadore, nutiesė tiltus tarp uostamiesčio ir Alanijos. Viešėdama Turkijoje, A. Stašaitytė susitiko su „Alanya jazz festival“ organizatoriumi Nazmi Uyar ir aptarė tolimesnį bendradarbiavimą tarp džiazo festivalių, plėtojant kultūrinius mainus.

Penktadienį 12 val. visi, kurie siekia įveikti savo vidinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą, yra kviečiami į Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje (Savanorių g. 4) vyksiantį seminarą „Muzika gydo“. Seminarą ves išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs muzikos pedagogas Linas Švirinas. Jame savo patirtimi dalinsis ir lietuviškų šaknų turinti festivalio viešnia iš JAV – Nicole Zuraitis, vedanti dainų kūrimo bei džiazo vokalo seminarus visame pasaulyje.

17.45 val. Klaipėdos piliavietėje bus iškilmingai pakelta Klaipėdos miesto vėliava. Ją šiemet kels generalinio festivalio rėmėjo „Klaipėdos baldai“ vadovas Gintautas Vitkevičius ir atlikėja Nicole Zuraitis.

18 val. klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į „Džiazuojančių“ jachtų paradą, vyksiantį Danės upėje.

Nuo 18 val. muzika netils Kruizinių laivų terminale. Egzotiška ir netradicine plieno bačkų muzika bei nepakartojamo vokalo skambesiu nustebins Gregory Boyd, scenoje pasirodysiantis su unikaliomis improvizacijomis pasižyminčiu „Alexey Petuchov trio“. Taip pat festivalio klausytojams gros ir užburiantis, subtilių muzikos genijų trio „Shalosh“ iš Izraelio. Publika turės galimybę išgirsti ir puikiu vokalu išsiskiriančia lietuviškas šaknis turinčią JAV atlikėją Nicole Zuraitis. Be abejonės vakaro vinimi taps – energingieji „Electro Deluxe Band“ iš Prancūzijos.

Nuo penktadienio iki sekmadienio Lietuvos uostamiestis taps ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos uostu. Tęsiant ilgametę festivalio ir Lietuvos buriuotojų sąjungos draugystę, stipriausios Lietuvos kreiserinės jachtos susirungs Lietuvos ORC čempionate KLAIPĖDA JAZZ.

XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms - birželio 6–8 dienomis Klaipėdos Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams