Pradžia
Lt En

Klaipėdai įteiktas apdovanojimas

Klaipėdai įteiktas apdovanojimas

Aplinkos ministerijoje apdovanotos įstaigos, įmonės, darbdaviai bei gyventojai, aktyviausiai minėję Europos judumo savaitę. Žinia, Klaipėda šiemet buvo ypatingai gerai įvertinta ir pripažinta judriausia savivaldybe. Šį vardą liudijantis apdovanojimas šiandien, spalio 11 d., Aplinkos ministerijoje įteiktas Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui.

Rugsėjo 16-22 dienomis minima Europos judumo savaitė – tai tarptautinė miestų akcija, skirta tvariam judėjimui. Klaipėdoje Europos judumo savaitę kartu su savivaldybe šiemet minėjo 38 uostamiesčio įstaigos, įvyko 115 įvairiausių renginių bei įgyvendinta iniciatyvų, skatinančių gyventojus daugiau judėti, rinktis ekologiškas ar mažiau taršias transporto priemones, keliones automobiliais keisti į keliones viešuoju transportu, dviračiais ar pėsčiomis. Dienos be automobilio proga atsisakiusieji automobilių galėjo nemokamai važiuoti miesto autobusais. Taip pat buvo suorganizuotos studentų, keliavusių viešuoju transportu, elektromobiliu, asmeniniu automobiliu, dviračiu ir bėgte, varžytuvės, taip konkrečiais pavyzdžiais parodant, kuris keliavimo būdas yra optimaliausias piko metu.

Anot V. Grubliausko, Klaipėdai suteiktą judriausios savivaldybės vardą galime priimti ne tik kaip įvertinimą už vienos savaitės veiklas, bet ir kaip rezultatą nuveiktų darbų skatinant darnų judumą.

„Šis apdovanojimas kartu yra ir rezultatas nuveiktų ir tęsiamų darbų, siekiant, kad Klaipėdoje ir toliau išliktų viena geriausių Lietuvoje viešojo transporto sistema, toliau būtų plėtojama pėstiesiems bei dviratininkams reikalinga infrastruktūra, atliekami kiti darnų judumą skatinantys darbai“, – sako Klaipėdos meras.

Klaipėda jau ne pirmą kartą įvertinama už darnaus judumo skatinimą – 2013 ir 2015 metais už dviračių propagavimą ir infrastruktūros dviratininkams plėtrą Susisiekimo ministerijos konkurse Klaipėda buvo pripažinta dviračių miestu.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams