Pradžia
Lt En

KLAIPĖDOJE NACIONALINĮ DIKTANTĄ YPAČ AKTYVIAI RAŠĖ MOKSLEIVIAI

KLAIPĖDOJE NACIONALINĮ DIKTANTĄ YPAČ AKTYVIAI RAŠĖ MOKSLEIVIAI

Nacionalinis diktantas šiemet buvo rašomas jau 10-ąjį kartą. Pagrindinis šio konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Visi, norintys pasitikrinti savo žinias, tai padaryti galėjo šalies savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose, diktantą taip pat buvo galima rašyti su kolektyvo nariais darbo vietoje, lietuvių kalbos žinias turės galimybę pasitikrinti ir užsienio lietuviai. Šiandien, vasario 24 d., vyko pirmasis nacionalinio diktanto etapas.

Rašyti diktanto į Klaipėdos miesto savivaldybę šiemet atėjo 17 klaipėdiečių. Visų jų darbai išsiųsti konkurso organizatoriams. Nacionalinis diktantas buvo rašomas ir 19 uostamiesčio mokyklų, savo lietuvių kalbos žinias šiame konkurse tikrinosi 1843 moksleiviai ir apie 60 mokytojų. Ypač aktyvios buvo „Žemynos“, „Vėtrungės“, „Aukuro“ gimnazijų, Liudviko Stulpino bei Prano Mašioto progimnazijų bendruomenės: čia nacionalinį diktantą rašė po kelis šimtus moksleivių, o mokytojai aktyviausi buvo „Verdenės“ progimnazijoje.

Nacionalinio diktanto organizatoriai – VšĮ Pilietinės minties institutas.

Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Geriausiai diktantą parašę gyventojai bus pakviesti į šio konkurso finalą, kuris vyks balandžio mėnesį. Asmenys, dalyvausiantysdiktanto finale, apie tai bus informuojami asmeniškai.

Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 27 d., tekstą numatoma skelbti www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleiviųraštingumą skatinantis konkursas. Diktantas pirmą kartą buvo organizuojamas penktadienį.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading