Pradžia
Lt En

Klaipėdos uoste – trispalvių jūra

Klaipėdos uoste – trispalvių jūra

Klaipėda jau pradėjo švęsti Lietuvos gimtadienį – likus savaitei iki Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio, pačiose įvairiausiose Klaipėdos uosto vietose bei Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje suplazdėjo trispalvės. Skaičiuojama, kad vien uoste suplevėsavo apie 100 vėliavų.

Lietuvos vėliavos sujungė uosto kranus (vienos jų plotis – net 7 metrai), kitos kilo ant pirsų, buvo kabinamos ant uosto įrenginių, laivų, vėliava pakilo ir į kone 100 metrų aukštį, trispalvėmis šviesomis buvo apšviesti uosto kompanijų administraciniai pastatai bei sandėliai, konteinerius kraunanti bendrovė sukūrė įspūdingą 100 metrų ilgio kompoziciją – iš geltonos, žalios ir raudonos spalvos konteinerių sudėliojo Lietuvos vėliavą. Nestandartinio dydžio vėliavos papuošė laivą–dujų saugyklą „Independence“, DFDS keltą.

Vėliavų akciją sumanė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Taip prisidedama prie LRT iniciatyvos "Keliu vėliavą". Į uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko ir uosto  direkcijos vadovo Arvydo Vaitkaus raginimą iškelti valstybines vėliavas atsiliepė keliolika uosto krovos kompanijų. Ankstyvą vasario 9-osios rytą, dar neišaušus, bendrą vėliavą Klaipėdos kruiziniame terminale, iškėlė ir miesto meras bei uosto vadovas.

„Klaipėda – vienas pirmųjų šalies miestų, sveikinantis šalį ir jos žmones būtent taip. Vėliava – tai žmonių tikėjimo savo valstybe simbolis, didžiuojuosi mūsų miestu ir jo žmonėmis, kad jie taip išradingai nusprendė paminėti Lietuvos gimtadienį. Vėliavas kelia ne tik uostininkai, bet ir kitos miesto bendruomenės. Prie akcijos prisijungė ir sausumos uostu dar vadinama Klaipėdos laisvoji ekonominė zona“, – teigė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Noriu pasidžiaugti uosto kompanijomis, kurios parodė vieningumą ir išradingumą. Visi į šią akciją pažiūrėjo labai atsakingai. Prieš iškeliant vėliavas išbandė, tikrino, ar tai netrukdys krovos procesams ir kitiems darbams. Konsultavosi su mumis, ar pvz., iškelta didžiulė vėliava netrukdys laivybos saugumui, ar neužstos navigacijos įrenginių ar stebėjimo kamerų. Taip papuošę uostą mes sveikiname savo šalį ir primename, kad Lietuva – nors ir maža, bet stipri jūrinė valstybė“, – sakė Arvydas Vaitkus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas.

Uostininkai bandė suskaičiuoti, kiek uoste suplevėsavo įvairaus dydžio vėliavų. Kadangi kiekvienas į Klaipėdos uostą įplaukiantis laivas privalo iškelti Lietuvos vėliavą, vien laivų su iškeltomis trispalvėmis penktadienį , vasario 9-ąją, buvo apie 70. Likusias vėliavas iškėlė uosto kompanijos. Prie akcijos „Keliu vėliavą“ prisijungė Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija, AB „Klaipėdos nafta“, UAB Krovinių terminalas, AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (Klasco), Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“, UAB Klaipėdos konteinerių terminalas, LKAB „Klaipėdos Smeltė“, UAB „Kaminera“, AB Smiltynės perkėla, UAB Centrinis Klaipėdos terminalas, AB Vakarų laivų gamykla, UAB „Klaipėdos laivų remontas“, laivybos kompanija DFDS, Klaipėdos laisvoji ekonominė zona.

 

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams