Pradžia
Lt En

MIESTO POLITIKAI DOMĖJOSI KAPINIŲ PRIEŽIŪRA

MIESTO POLITIKAI DOMĖJOSI KAPINIŲ PRIEŽIŪRA

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas pritarė Kapinių priežiūros skyriaus 2015 m. veiklos ataskaitai.

Skyriaus vedėja Zina Stankienė Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetui politikų prašymu pateikė praėjusių metų veiklos ataskaitą ir pristatė pagrindinius atliktus darbus bei atsiskaitė už skyriui priskirtų funkcijų ir uždavinių vykdymą, 86 ha valdomo ploto priežiūrą.

Pasak Z. Stankienės, skyrius vykdė ne tik Lėbartų ir Joniškės, bet ir dar 16 kapinaičių priežiūrą, taip pat teikė ritualines paslaugas laidojant palaikus savivaldybės ar valstybės biudžeto lėšomis. Pernai per 12 mėnesių skyrius išdavė 1830 leidimų laidoti, iš kurių valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšomis organizuoti 34 žmonių palaikų palaidojimai. Praėjusiais metais Lėbartų kapinėse įsisavinti 4 nauji kvartalai, suformuotos 387 šeimų ir 53 vienvietės kapavietės. Be kitų atliktų darbų Joniškės kapinėse suremontuotas praėjimo takas, įrengtas lietaus nuotekų surinkimo latakas su lietaus vandens surinkimo šulinukais ir pajungtas į sistemą; vietoje subyrėjusios plytų mūro tvoros pastatyta metalinių segmentų tvora (330 m.); išvalytas ir sutvarkytas kanalas – iškirsti krūmai, išvežtos atliekos, atstatyta vandens pralaida, kad iš sodų pusės bėgantis vanduo nebeapsemtų kapų. Lėbartų kapinėse suremontuotas viešasis tualetas. Neveikiančiose kapinėse organizuoti kultūros paveldo objekto, Lietuvos karių savanorių kapo, esančio Skulptūrų parke remonto/restauravimo darbai; organizuotas atminimo lentos Andriui Martusevičiui (Martui) įrengimas šalia Lietuvos karių savanorių kapo.

Praėjusiais metais atlikti darbai – tai tik dalis Skyriaus veiklos planų. Šiemet planuojama padaryti antra tiek. Klaipėdos miesto savivaldybės strateginiame veikslo plane patvirtintos priemonės, kurioms skirtas finansavimas. Vadovaujantis šiuo planu Kapinių priežiūros skyrius 2016 m. planuoja Joniškės kapinėse suremontuoti įvažiavimo vartus, sutvarkyti takus, įrengti lietaus nuotekų surinkimo lataką ir šulinukus; įgyvendinti želdynų tvarkybos projektą; pastatyti vaizdo kameras; organizuoti budėjimą kapinėse ir daug kitų darbų.

Lėbartų kapinėse planuojama įrengti tualetą su vandentiekiu, pastatyti paminklus valstybės lėšomis palaidotiems asmenims; pratęsti autobuso maršrutą, suremontuoti vandentiekio vamzdynus, pastatyti vaizdo kameras, įrengti užtvaras. Senosiose kapinėse planuojama pastatyti stendus.

 

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams