Pradžia
Lt En

Aplinkos ministras: pagalba stichijos nuniokotam pajūriui turi būti proporcinga patirtai žalai

Aplinkos ministras: pagalba stichijos nuniokotam pajūriui turi būti proporcinga patirtai žalai

Šiandien vykusiame Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko susitikime su aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir viceministrais Raminta Radavičiene bei Danu Augučiu buvo aptarti aktualūs miestui klausimai. Miesto vadovas pasidžiaugė geranorišku Aplinkos ministerijos vadovų nusiteikimu, sprendžiant klausimus, kurie jei ne dabar, tai artimiausioje perspektyvoje vienaip ar kitaip bus svarbūs visiems klaipėdiečiams.

Vienas tokių – Aplinkos ministerijos rengiamas įstatymas dėl vandentvarkos sektoriaus reformos, kurios esmė – siekis sumažinti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų netolygumą, pasiekti, kad visos vandentvarkos įmonės vykdytų veiklą efektyviai ir išsilaikytų iš veiklos pajamų.

„Didžiųjų miestų pozicija sutampa: einant tuo keliu neturi blogėti sąlygos – tarifai – didiesiems miestams. Idėja jungtis į bendrą tinklą ir taip padėti silpniesiems yra gera. Diskusijos, kaip tai padaryti, tebevyksta“, – sakė Klaipėdos meras V.Grubliauskas.

„Labai rimta ir išsami diskusija buvo apie „Geotermos“ situaciją, apie pasirengimą visos jos infrastruktūros gerinimui. Šioje vietoje girdime labai geranorišką Aplinkos ministerijos požiūrį“, - patvirtino meras. Tikimasi, kad netrukus bus priimti sprendimai, kurie leis atgaivinti nuo 2017 m. neveikiančią geoterminę jėgainę.

Primename, kad Klaipėdos miesto savivaldybės taryba praėjusių metų vasarį pritarė sprendimui perimti bankrutavusios ir likviduojamos bendrovės „Geoterma“ turtą.

Susitikimo metu buvo aptartas klausimas dėl praėjusį savaitgalį uostamiestį taršiusio galingo  vėjo padarytos didžiulės žalos paplūdimiams. Ypač stiprus, gūsingas vėjas išplovė dalį kopų, nuniokojo paplūdimių infrastruktūrą ir inventorių. V. Grubliauskas patikino, kad savivaldybė iš savo lėšų planuoja sutvarkyti infrastruktūrą (apžvalgos aikšteles, laiptus, pėsčiųjų takus, kitus įrenginius), tačiau pajūrio juostai apsaugoti reikia didesnių investicijų.

„Ministerijos atstovai šio vizito metu apžiūri visą jūros pakrantę nuo Neringos iki Palangos, įskaitant Klaipėdą. Sprendimai bus kompleksiniai. Iš ministro išgirdome, kad praktikos, kuri būdavo anksčiau, kai uostamiestis likdavo trečiojo brolio vietoje, tikrai negali būti. Investicijos turės būti proporcingos savivaldybių patirtai žalai. Tikimės, kad netrukus pradėsime aktyvius veiksmus atstatant ir gelbstint paplūdimius“, – gera žinia pasidalijo meras V. Grubliauskas.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content