Pradžia
Lt En

Atliekų konteinerių aikštelių projektas pabaigtas, infrastruktūros atnaujinimas nesustos

Atliekų konteinerių aikštelių projektas pabaigtas, infrastruktūros atnaujinimas nesustos

UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pabaigė kone penkerius metus vykdyto projekto – požeminių ir pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimo - 1 etapo darbus.

Projekte dalyvavo keturios pajūrio savivaldybės: Klaipėdos miesto, Neringos, Skuodo bei Kretingos rajonų.

Mažosiose savivaldybėse suplanuoti darbai buvo užbaigti dar 2021 m., o didžiausios apimties projekto dalis Klaipėdos mieste finišavo 2022 m. lapkritį. Uostamiestyje jau galima naudotis naujomis 12 požeminių ir 262 pusiau požeminėmis konteinerių aikštelėmis. Dar 4 aikštelės dėl šalia jų vykstančių pastatų renovacijos ar teritorijų tvarkymo darbų laikinai nenaudojamos.

Projekto metu dešimtmečius naudoti stumdomi konteineriai pakeisti stacionariomis konteinerių aikštelėmis su 4-6 konteineriais, skirtais komunalinėms atliekoms ir antrinių žaliavų – stiklo, popieriaus, plastiko - surinkimui. Klaipėdos individualių namų gyventojams išdalinta 500 kompostinių žaliųjų atliekų rūšiavimui.

„Konteinerių atnaujinimas – niekada nesustojantis procesas. Prieš dvidešimt metų daugelio klaipėdiečių kiemuose, ypač individualių namų valdose, išvis nebuvo jokių konteinerių. Prieš penkiolika metų mieste atsirado pirmieji rūšiavimo varpeliai. Kiek vėliau individualūs namai gavo kompostines bei antrinių žaliavų, žaliųjų atliekų surinkimo konteinerius, o šiuo projektu į naują estetikos bei patogumo lygį kilstelėjome daugiabučių ir viešųjų miesto erdvių atliekų surinkimo ir rūšiavimo infrastruktūrą. Visiems bus patogiau rūšiuoti, kiemuose tapo erdviau ir gražiau“, - sakė Roma Budrienė, KRATC direktorė, primindama, jog dabar liko tik išmokti tinkamai naudotis naujaisiais konteineriais: nepalikti atliekų ar daiktų šalia jų.

Šio projekto finansavimui 85 procentus lėšų skyrė Europos Sąjungos Sanglaudos fondas, likusi suma finansuota savivaldybių biudžeto lėšomis. Buvo planuojama, jog požeminių ir pusiau požeminių konteinerių įsigijimas ir aikštelių įrengimas 4 Klaipėdos regiono savivaldybėms kainuos virš 5 mln. eurų. Tačiau vykdant paslaugų pirkimus pavyko sutaupyti. Tad iš sutaupytų ir papildomai savivaldybių skiriamų lėšų Klaipėdos mieste ir Kretingoje konteinerių atnaujinimo darbai bus tęsiami.

„Ne visur, kur planavome ir norėjome, pavyko įkomponuoti požeminius konteinerius. Todėl senamiestyje, centrinėje miesto dalyje planuojame pastatyti dar 40 šiuolaikiško dizaino antžeminius konteinerių kompleksus. Šiuo metu iš keleto variantų renkame būsimų konteinerių modelius, atliekame paruošiamąsias pirkimo procedūras“, - pasakojo Gintaras Neniškis, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Antrąjį Klaipėdos konteinerių parko atnaujinimo etapą, kaip projekto „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Klaipėdos miesto, Skuodo ir Kretingos rajonų bei Neringos savivaldybėse“ tęsinį, taip pat vykdys KRATC.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content