Pradžia
Lt En

Baltijos pr. estakada: skubinamas atidarymas

2023-10-11

Kur kas anksčiau nei planuota vairuotojai galės išbandyti naujai pastatytą Baltijos prospekto estakadą. Nuo ateinančio pirmadienio čia jau bus leidžiamas eismas. Po estakada esančioje žiedinėje sankryžoje darbai dar tęsiami, žiede rekonstrukciją numatoma baigti iki naujųjų metų.

„Deja, bet turime pripažinti – paveldėjome situaciją, kai beveik tame pačiame kelio ruože vykdomi du skirtingi projektai, dviejų skirtingų rangovų ir užsakovų. Lietuvos automobilių kelių direkcija nuo pirmadienio pradeda viaduko virš geležinkelio rekonstrukciją ir planuoja uždaryti dalį vienos eismo juostos Vilniaus plente Baltijos žiedo link. Nors Lietuvos automobilių kelių direkcija sutartį dėl darbų pasirašė vasarį, tik rugsėjo pabaigoje mus informavo, kad pradeda darbus. Vairuotojų laukia kantrybės išbandymo metas. Jau dabar prie vieno didžiausių įvažiavimų į Klaipėdą rytinio piko metu formuojasi spūstys, Lietuvos automobilių kelių direkcijai uždarius dar vieną eismo juostą, nesunku prognozuoti, kas laukia vairuotojų įvažiuojančių į miestą“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Atsižvelgus į artėjančius viaduko virš geležinkelio rekonstrukcijos darbus ir komplikuotą įvažiavimą į miestą, Klaipėdos valdžia nedelsiant priėmė sprendimą – atlikti dalinį Baltijos prospekto estakados darbų pridavimą ir atverti eismą estakada. Tikimasi, kad atidarius eismą estakada, automobilių srautas bent dalinai sumažės.

„Priėmėme skubius sprendimus, kadangi matėme, kad situacija įvažiuojant į miestą gali būti visiškai paralyžiuota. Estakados atvėrimas spūsčių problemos, kol Lietuvos automobilių kelių direkcija nebaigs darbų, neišspręs, bet tikimės, kad srautams pasiskirsčius per Baltijos žiedą ir estakadą, spūstys bent kiek sumažės. Stebėsime situaciją ir jei reikės prašysime policijos pareigūnų pagalbos rytais reguliuojant eismą Jakų žiede. Turime duomenų, kad rytinio piko metu gali „užsikimšti“ Jakų žiedas ir vairuotojai nebegalės pajudėti nei viena kryptimi“, – sako Arvydas Vaitkus. 

Naująja estakada nuo pirmadienio važiuoti jau bus galima abiem kryptimis – įvažiuojant ir išvažiuojant iš miesto.

Įgyvendinant Baltijos pr. žiedinės sankryžos su Šilutės ir Vilniaus pl. rekonstrukcijos projektą rytų–vakarų kryptimi pastatyta estakada, o pati žiedinė sankryža modernizuojama. Įgyvendinus projektą bus sudaryta patogi galimybė iš automagistralės pusės įvažiuoti į Klaipėdą, išskaidyti eismo srautus, sklandžiau vyks eismas žiedinėje sankryžoje. Bus pasirūpinta ir nevairuojančiųjų patogumu – po žiedine sankryža įrengtos požeminės perėjos, sutvarkyta bei negalią turintiems gyventojams ir tvaraus judumo priemonėms – dviračiams, paspirtukams – pritaikyta aplinkinė infrastruktūra.

Bendra Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos ir estakados statybų vertė – ~39 mln. eurų.  Iš jų – ~3 mln. savivaldybės, ~32,5 mln. valstybės lėšos (Susisiekimo ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos), ~4,5 mln. KVJUD lėšos. Darbus vykdo AB „Kauno tiltai“.

Klaipėdos miesto savivaldybė ragina rangovus, kiek įmanoma greičiau užbaigti darbus Baltijos žiedinėje sankryžoje. Tikimasi, kad projektas visiškai užbaigtas bus keturiais mėnesiais anksčiau nei suplanuota – iki šių metų pabaigos.

Susiję kontaktai

Agnė Klimavičiūtė

Pareigos: Vyriausioji specialistė
Tel. Nr.: 39 61 26
Kabinetas: 201, Danės g. 17
Funkcijos ir užduotys

Agnė Kovalenkaitė

Pareigos: Vyriausioji specialistė
Tel. Nr.: 39 60 56
Kabinetas: 105 (Danės g. 17)
Funkcijos ir užduotys

Agnė Pocevičė

Pareigos: Vyriausioji specialistė
Tel. Nr.: 39 63 00
Kabinetas: 217
Funkcijos ir užduotys

Susijusios temos

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading