Pradžia
Lt En

Dėl būtinos vaikų priežiūros – į savo darželį

Dėl būtinos vaikų priežiūros – į savo darželį

Medikų ir statutinių tarnybų darbuotojų vaikams Klaipėdoje bus suteikta galimybė lankyti savo nuolatinius darželius. Toks sprendimas priimtas pasitarus su įstaigų vadovais bei įvertinus realų vaikų priežiūros poreikį, kuris kol kas yra nedidelis.

„Iš tėvų ir darželių reakcijos laikinai perkelti vaikus į kitas įstaigas pamatėme, kad šis sprendimas nepasiteisins, todėl apsispręsta, kad šiais vaikais pasirūpins tie darželiai, kuriuos mažieji lankė iki šiol“, - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Klaipėdos savivaldybė anksčiau buvo skelbusi, kad vaikų priežiūra bus organizuojama dviejuose lopšeliuose-darželiuose – „Atžalynas“ ir „Puriena“. Inicijavus ikimokyklinių švietimo įstaigų apklausą, buvo surinkti duomenys, kad Klaipėdoje yra 463 vaikai, kurių tėvai arba vienas iš tėvų – specialiųjų tarnybų darbuotojai arba medikai. Tačiau šiandien jau aišku, kad realus poreikis – gerokai mažesnis. Vėlyvą kovo 16 d. popietę Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyrius buvo gavęs tik trijų išimties teisę į vaikų priežiūrą turinčių tėvelių prašymus suteikti šią paslaugą. G. Neniškis patikino, kad, jeigu paaiškėtų, kad vaikų, kuriems reikalinga priežiūra, vis dėlto yra daugiau, kiekvieną šį atvejį Švietimo skyrius spręstų atskirai.

Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė patvirtino, kad galiausiai apsispręsta, jog šiais vaikais pasirūpins tos ugdymo įstaigos, kurias vaikučiai lankė iki ekstremalios situacijos šalyje paskelbimo. „Kadangi vaikų, kuriems būtina priežiūra karantino metu, bent kol kas yra tik trys, manome, kad išmintingiausia bus, jeigu jie lankys jiems įprastas ugdymo įstaigas“, - sakė L.Prižgintienė. Ji patvirtino, kad atitinkamų ugdymo įstaigų vadovai apie sprendimą yra informuoti ir pažadėjo pasirūpinti vaikų priežiūra įprastomis darbo dienos valandomis. Jeigu tėveliams nepavyktų susisiekti su vaiko darželio vadovu, prašome kreiptis į Švietimo skyriaus vyr. specialistę Ramunę Grubliauskienę, tel. 39 61 46, el.p. ramune.grubliauskiene@klaipeda.lt.

Matyt, didžiausias nepatogumas – tas, kad vaikų maistu turės pasirūpinti jų artimieji, kadangi ugdymo įstaigų virtuvės neveiks. Tačiau atsineštą maistą bus galima pašildyti.

G. Neniškis patvirtino, kad, jeigu prireiks pagalbos, užribyje neliks ir nevalstybinių darželių auklėtiniai, kurių tėveliai yra statutinių įstaigų ar medicinos darbuotojai.

Kol dėl koronaviruso plitimo prevencijos neveikia ugdymo įstaigos, savivaldybė yra apsisprendusi užtikrinti medikų ir statutinių darbuotojų vaikų priežiūrą tais atvejais, kai šie dėl savo darbo specifikos negali nei dirbti nuotoliniu būdu, nei pasinaudoti laikinu nedarbingumu.

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content