Pradžia
Lt En

Dėl pranešimų mokyklose raginama išlikti ramiais

 Dėl pranešimų mokyklose raginama išlikti ramiais

Šiandien laiškų su informacija apie galimai užminuotas įstaigas sulaukė daugiau nei 70 Klaipėdos miesto švietimo įstaigų. Tokio pobūdžio laiškai pastarosiomis dienomis siunčiami ir į kitų Lietuvos miestų bei rajonų ugdymo įstaigas. Situacija Klaipėdoje šiandien aptarta savivaldybės bei pareigūnų darbiniame susitikime. Miesto švietimo įstaigoms rekomenduojama tęsti įprastinį ugdymo procesą.

Pareigūnai ragina nepanikuoti, elgtis ramiai, tačiau išlikti budriems. Švietimo įstaigos apie gautus grasinančius laiškus visada turėtų informuoti bendruoju pagalbos numeriu 112, elgtis pagal pareigūnų nurodymus. Policija patikrina visas įstaigas, gavusias grasinančius laiškus, sprogmenų ar kitų pavojingų objektų nerasta nė vienoje įstaigoje. Policija išplatino pranešimą, kad tikėtina, jog tai yra centralizuotai surengta ataka, siekiant sutrikdyti specialiųjų tarnybų darbą. 

Policijos patarimai:

  1. Išlikti budriais ir ramiais, nuraminti aplinkinius, nepasiduoti provokacijoms;
  2. Informuoti Policiją bendruoju pagalbos numeriu 112;
  3. Esant galimybei apžiūrėti patalpas, vaizdo kamerų įrašus ir, neradus įtartinų objektų, tęsti ugdymo procesą;
  4. Laukti atvykstančių pareigūnų, kurie apžiūrės patalpas. Visos institucijos bendradarbiauja valdant situaciją, ugdymo ir kitos įstaigos raginamos išlikti ramios bei stebėti oficialių institucijų skelbiamą informaciją.

Nacionalinis krizių centras (NKVC) informuoja, kad Lietuvoje terorizmo grėsmės lygis išlieka žemas. Piliečiai raginami išlikti ramiais ir nepasiduoti provokacijoms. Situacija, susijusi su platinamais grasinančias pranešimais ugdymo įstaigoms, atidžiai stebima. Valstybės saugumo departamento vertinimu, Lietuvoje, taip pat Latvijoje ir Estijoje platinami grasinantys pranešimai ugdymo įstaigoms, tikėtina, yra tikslinga ir koordinuota ataka, vykdoma priešiškų valstybių iniciatyva.

Melagingais pranešimais ir panašaus pobūdžio veiksmais siekiama kelti įtampą ir paniką visuomenėje, trikdyti ir destabilizuoti institucijų darbą, didinti nepasitikėjimą. Išaugus geopolitinei įtampai, Lietuva ir kitos Baltijos šalys yra nuolatiniai priešiškų valstybių informacinių-kibernetinių atakų taikiniai. Daugiau informacijos ČIA

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content