Pradžia
Lt En

Ekstremalių situacijų komisijoje – apie vietą karščiavimo klinikai ir būtinybę dezinfekuoti namų laiptines

2020-04-01

Šiandien posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija sprendė klausimus, susijusius su koronaviruso ligos užkardymu.

Į pirmąkart nuotoliniu būdu vykusį posėdį, kuris tiesiogiai transliuotas internetu, buvo pakviesti miesto gydymo įstaigų vadovai – bendrame pasitarime ieškota racionaliausių sprendimų, kur galėtų būti karantinuojami lengva Covid-19 viruso forma sergantys ligoniai, taip pat – kur Klaipėdoje būtų įkurta karščiavimo klinika.

Sveikatos apsaugos ministerija šalies savivaldybes įpareigojo steigti karščiavimo klinikas, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19), esant reikalui skiriamas gydymas. Į šias klinikas registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turi atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintame apraše nustatyta, kad karščiavimo klinikos funkcijas vykdyti savivaldybės turi pavesti jų teritorijoje esančioms sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms, kurios, beje, turi atitikti tam tikrus reikalavimus (atskiras pastatas, reikiama infrastruktūra, sveikatos tikrinimo įranga, medikų brigados ir kt.).

Klaipėdos miesto savivaldybė didelius sau pavaldžių gydymo įstaigų resursus subūrusi Mobilaus patikros punkto veiklai užtikrinti, neturi tokių patalpų, todėl Ekstremalių situacijų komisija kvietė didžiausių miesto gydymo įstaigų – ligoninių vadovus bendrai spręsti, kur galėtų įsikurti regioninė karščiavimo klinika.

Manoma, kad racionalu būtų, jei ji įsikurtų Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filiale, mat ši įstaiga turi ir reikiamą infrastruktūrą, ir gydymo įrangą, ir specialistus. Savivaldybei pavaldžios gydymo įstaigos pažadėjo bendradarbiauti teikiant reikiamą pagalbą, kad karščiavimo klinika pagaliau pradėtų veikti ir uostamiestyje.

Komisija pavedė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojui suderinti technines detales su Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovu dėl karščiavimo klinikos atsiradimo Klaipėdoje.

Taip pat aptartos galimos vietos lengva forma Covid-19 virusu sergančių ligonių karantinavimui, jeigu staiga išaugtų sergančiųjų skaičius. Manoma, kad tokia rezervinė vieta galėtų būti Klaipėdos jūrininkų ligoninei pavaldus Švėkšnos psichiatrijos departamentas.

Komisija taip pat sprendė klausimus dėl daugiabučių namų laiptinių, šiukšlių konteinerių dezinfekavimo bei miesto gatvių dezinfekavimo. Ekstremalių situacijų komisija vieningai pritarė, kad, siekiant užkirsti kelius koronaviruso plitimui, privalomai reikia dezinfekuoti laiptines, šiukšlių konteinerius ir miesto gatves, kuriose yra didžiausias judėjimas. Sprendimą, nuo kada ir kaip tai bus realizuojama, turės parengti Ekstremalių situacijų komisijos Operacijų centras.

Siekiant mažinti užterštumą mieste, bus padidintas dėmesys miesto gatvių ir šaligatvių valymui. Atkreiptas dėmesys, kad mieste vyksta daug statybų.

Miesto valdžia kreipiasi į rangovus su prašymu skirti didesnį dėmesį iš statybų aikštelių išvažiuojančiai technikai – kad į miesto gatves „išvažiuotų“ kuo mažiau purvo ir dulkių. Atkreipti dėmesį į miestą teršiančią sunkiasvorę techniką prašoma ir Kelių policijos.

Dar viena svarbi žinia – šiandien Vyriausybė nutarė nuo balandžio 4 d. 00.00 val. stabdyti keleivių grįžimą į Klaipėdą keleiviniais laivais, keltais gabenti keleivius ir jų lengvuosius automobilius, išskyrus kelto maršrutą Kylis–Klaipėda–Kylis, arba turint vidaus reikalų ministro, ar jo įgalioto asmens, leidimą.

 

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading