Pradžia
Lt En

Galima naudotis požeminiais konteineriais senamiestyje

Galima naudotis požeminiais konteineriais senamiestyje

KRATC pradeda aptarnauti Klaipėdos senamiestyje ir centrinėje miesto dalyje esančias naujas požeminių konteinerių aikšteles.

Komunalines atliekas ir išrūšiuotas antrines žaliavas galima mesti šiose vietose:

Vydūno skv. (ties Puodžių g. 10).

Naujojo Sodo g. 1C.

Žvejų g. 2A.

Priešpilio g. 9.

Tiltų g. 20A.

Kūlių Vartų g. 5.

Daržų g. 18.

Galinio Pylimo g. 20.

Danės g. 1.

Ferdinando skvere (ties Bokštų g. 16) pastatyta aikštelė patenka į rekonstruojamos teritorijos zoną, todėl konteinerių nėra galimybės ištuštinti ir jais naudotis kol kas neleidžiama. Šalia veikiančių naujųjų aikštelių dar kurį laiką stovės ir antžeminiai konteineriai, kol gyventojai įpras naudotis požeminiais.

Taip pat dar negalima naudotis įrengtais naujais pusiau požeminiais konteineriais kitose Klaipėdos miesto vietose. Nenaudojami konteineriai yra apvynioti polietileno plėvele, aptverti stop juostomis.

„Dalį pusiau požeminių konteinerių irgi netrukus atidarysime. Iš numatytų 263 vienetų mieste jau įrengta arti 100, bet juos naudoti bus leista tik tuomet, kai atliksime visus teisinius formalumus“, - sakė Rimantas Gedrimas, KRATC direktoriaus pavaduotojas.

Konteinerių aikštelės yra laikomos statiniu, kuriam reikalingas projektas, statybos leidimas, priėmimo procedūros ir netgi turto įregistravimas Registrų centre. Tad nors teoriškai daugelis konteinerių aikštelių jau tinkamos naudojimui, kol tvarkomi biurokratiniai formalumai, prašoma nemesti į konteinerius atliekų ir, juo labiau, nieko nedėti šalia.

Kaip skelbta anksčiau, Klaipėdoje nauji požeminiai ir pusiau požeminiai konteineriai statomi su ES finansine parama. Pabaigus projektą konteineriai taps uostamiesčio atliekų sistemos administratoriaus KRATC nuosavybe.

Vienas požeminis konteineris yra 3-5 kartus talpesnis už įprastą antžeminį. Tad jei dabar kiemą yra užgriozdinę keli stumdomi konteineriai ir, ypač po savaitgalio ar šventinių dienų, būna situacijų, kai jie perpildyti, pradėjus naudoti naujuosius tokių problemų kilti neturėtų. Juo labiau, kad KRATC į požeminius konteinerius yra numačiusi įmontuoti tūrio daviklius. Išmanūs prietaisai į valdymo centrą siųs informaciją apie konteinerių užpildymą ir pagal tai bus galima koreguoti atliekų vežėjų atvykimo grafikus, o tuo pačiu taupyti išlaidas jų paslaugoms bei mažinti oro užterštumą mieste dėl retesnių šiukšliavežių reisų.

 

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams