Pradžia
Lt En

„Jaunimo linija” visą parą teikia emocinę paramą

„Jaunimo linija” visą parą teikia emocinę paramą

Karantino sąlygomis emocinės pagalbos tarnybos „Jaunimo linija“ savanoriai ir toliau tęsia budėjimus visą parą, todėl kreiptis pagalbos ir toliau galima telefonu, internetiniais pokalbiais ar parašyti elektroninį laišką. Taip pat imtasi visų priemonių, kad budinčių savanorių sveikatai nebūtų žalos.        

„Jaunimo linijai“ ir toliau galima prisiskambinti visą parą veikiančiu nemokamu telefonu  8 800 28888, parašyti elektroninį laišką ar bendrauti pokalbiais internetu darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 18 iki 22 val.

„Šiuo metu, kuomet aplink daug nerimo dėl sveikatos, ekonominės padėties ir izoliacijos, gyvybiškai svarbu, kad mūsų linija veiktų ir tiems, kurie patiria psichologinius sunkumus, būtų su kuo pasikalbėti. Todėl ėmėmės visų būtiniausių priemonių, kad budėjimai nenutrūktų ir būtų užtikrintos saugios budėjimo sąlygos savanoriams. Mūsų savanorių bendruomenė šiuo metu ypatingai susitelkusi ir daro viską, kad linijos darbas karantino sąlygomis nenutrūktų. Esu labai jiems dėkinga už tokį atsakingą ir pilietišką požiūrį“, - sakė „Jaunimo linijos“ vadovė Greta Laukaitienė.

Pasak jos, ypač svarbu pabrėžti, kad šiuo metu į „Jaunimo liniją“ skatinami kreiptis visi, kurie šiuo metu dirba, negali izoliuotis ir dėl to patiria papildomą psichologinį nerimą – medicinos darbuotojai, vaistinių, prekybos centrų darbuotojai, specialiųjų tarnybų, valdžios institucijų tarnautojai.

 „Jaunimo linijos“ skambučių centrai yra Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode. Juose visuose savanorių budėjimai yra išskirstyti taip, kad, kai įmanoma, savanoriai budi po vieną, o kai negali, jiems yra nurodyta laikytis atstumo ir nekontaktuoti artimai, pradėdami ir baigdami budėjimus jie privalo dezinfekuoti paviršius bei išvėdinti patalpas.

 „Šiuo laikotarpiu labai aiškiai atsiskleidžia pokalbio galia. Kad ir kiek būtų veiklos internete, bet pasikalbėti su gyvu žmogumi dabar kaip niekad visiems norisi. Maža to - tai yra reikalinga. Kaip žmonės mes irgi visokių jausmų šiomis dienomis pergyvenam, bet kaip savanoriai esame pasiruošę kalbėtis – ir kalbamės – su visais. Kai budi prie ragelio ar internetiniame pokalbyje, žinai, kaip elgtis, kaip kalbėti, kontroliuoji situaciją. Aišku, keista budėti tuščioje patalpoje, kur paprastai būna ir administracija, ir kiti savanoriai, ir kokie nors mokymai vyksta“,  - sako „Jaunimo linijos“ savanoris, Savanorių tarybos narys Dovydas Kiauleikis.

 "Jaunimo linija“ taip pat parengė rekomendacijas, kaip elgtis karantino ir pandemijos metu, kad išlaikytume savo emocinę ir psichologinę sveikatą kaip įmanoma stabilesnę. Svarbiausia yra atskirti, ką galima kontroliuoti, ir ko ne, ir daryti tik tai, kas priklauso nuo jūsų. Taip pat rekomenduojama užsiimti tuo, kas suteikia saugumo. Būtinai išeiti pasivaikščioti ir būti gamtoje, išlaikant saugų atstumą nuo kitų žmonių. Patariama gyventi dabartimi ir bendrauti bei prašyti pagalbos, jei manote, kad jos reikia - tikrai neprivalote likti vieni su savo mintimis ir jausmais – dalinkitės jais su tais, kurie gali padėti.

 „Jaunimo linijos“ telefonas yra 8 800 28 888. Pradėti internetinius pokalbius ir parašyti laiškus galite čia: https://www.jaunimolinija.lt/lt/pagalba/

                

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content