Pradžia
Lt En

Ką pamatyti Klaipėdoje? Štai 11 naujų maršrutų

2021-04-29

Atrodo, kad per pastaruosius metus išvaikščiojai visą miestą skersai išilgai? O gal kaip tik istorinėje Klaipėdos dalyje lankaisi ne taip ir dažnai? Pasitikdama naująjį sezoną Klaipėdos miesto savivaldybė paruošė 11 naujų teminių turistinių maršrutų, kurie leis dar labiau pažinti Klaipėdą, išvysti jos daugiakultūriškumą ir spalvas, galbūt net atsakys į kokį seniai kirbėjusį klausimą.

Vienuolikoje naujo pobūdžio maršrutų numatyta po daugiau nei 10 aplankomų turistinių objektų. Įveikti maršrutai gal kiek atstos išsiilgtų kelionių poreikį, o pojūčiams sustiprinti nepamirškite pasilepinti vietos kavinių ruošiamais skanėstais. Gastronominis maršrutas pasiūlys 12 išskirtinių Klaipėdos gastronominių vietų, kurios yra pamėgtos tiek vietinių, tiek ir miesto svečių.

Ranka pieštas žemėlapis, spalvingos ir nuotaikingos iliustracijos – gal tai priemonė pratęsti nuotoliniu būdu vykstančias pamokas ir popiet ar savaitgalį išeiti miestan paieškoti kitų kraštų apraiškų Klaipėdoje? Pamatykite Klaipėdos daugiakultūriškumą atrasdami britiškų, prancūziškų, olandiškų, rusiškų ir žydiškų akcentų.

Žaliosios Klaipėdos maršrutas praves pro Klaipėdos parkus ir skverus, juk Klaipėdos istorinėje dalyje ne vien seni pastatai ir akmenimis grįstos gatvės, čia galima rasti ir 3 daugiau nei 180 metų senumo ąžuolus, taip pat vieną seniausių Lietuvos liepų.

Keliaudami maršrutu „Moterys Klaipėdos istorijoje“, aplankysite 12 vietų, kur gyveno, dirbo, mokėsi arba yra įamžintos Klaipėdoje, Lietuvoje ir pasaulyje garsios moterys. Miesto istoriją puošia čia metus gyvenusi Prūsijos karalienė Luizė, garsi operos solistė ir pedagogė Ona Glinskaitė bei „Eurovizijos“ žvaigždė Lena Valaitis, čia dirbo ir pirmoji Lietuvoje moteris gydytoja otorinolaringologė Ona Purtokaitė bei kitos žymios moterys.

Keliaujant kitu maršrutu, kviečiama susipažinti su penkiolika žymių vyrų – išskirtinių asmenybių, kurios atstovauja skirtingoms kultūroms, religijoms, specialybėms, tačiau kiekvienas savaip paliko pėdsaką moderniosios Klaipėdos arba senojo Mėmelio istorijoje.

Leiskis į visus šiuos maršrutus ir atrask Klaipėdą:

 

Britiška Klaipėda

 

Prancūziška Klaipėda

 

Olandiška Klaipėda

 

Žydiška Klaipėda

 

Rusiška Klaipėda

 

 

 

Žalioji Klaipėda

 

Mėlynoji Klaipėda

 

Tamsioji Klaipėda

 

Žymiausios moterys Klaipėdos istorijoje

 

Žymiausi vyrai Klaipėdos istorijoje

 

 Gardžioji Klaipėda

Patogaus A6 formato brošiūros jūsų lauks Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre, o skaitmenines maršrutų versijas galite rasti Klaipėdos turizmo galimybes pristatančiame portale www.klaipedatravel.lt.

 Maršruto idėjos ir tekstų autorė gidė Laurencija Budrytė-Ausiejienė, iliustracijų autorė Viktorija Ežiukas.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading