Pradžia
Lt En

Karščiavimo klinika paslaugas teiks ir regionui

Karščiavimo klinika paslaugas teiks ir regionui

Klaipėdos karščiavimo klinikos veiklos startas – sklandus. Savaitę veikiančioje įstaigoje kol kas didelio pacientų srauto nebuvo – per šį laikotarpį priimta 10 su šeimos gydytojo siuntimu atvykusių pacientų. Kasdien dirbo po vieną medikų pamainą, klinika veikė po 4 valandas. Tačiau jau šiandien stebimas augimas, užregistruota 11 pacientų, dirbo dvi medikų pamainos. Kaip ir planuota, Klaipėdos karščiavimo klinika aptarnaus ir regiono gyventojus, sudaromos bendradarbiavimo sutartys su kitomis savivaldybėmis.

Karščiavimo klinikos veiklos startas aptartas šiandien vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje.

„Nors kol kas pacientų apgulties nėra, tikėtina, kad srautas didės. Kaip ir prognozuota, Klaipėdos karščiavimo klinika tampa regionine. Jau pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Klaipėdos rajono ir Palangos savivaldybėmis, Klaipėdos karščiavimo klinikos paslaugomis planuoja naudotis ir neringiškiai bei skuodiškiai, tad išaugus aptarnaujamai teritorijai, tikėtina prireiks ir didesnių pajėgų. Kaip užtikrinta šiandien, didesniam pacientų srautui yra pasiruošta – medikų komandos suformuotos, apsaugos priemonėmis pasirūpinta”, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Karščiavimo klinika įkurta laisvame Psichikos sveikatos centro pastate Galinio Pylimo g. 3. Klinika dirba kasdien, prie paslaugų teikimo prisideda tiek viešosios, tiek privačios sveikatos priežiūros įstaigos, taip pat – Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras. Klinikos vadovu paskirtas Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojas Saulius Dabravalskis.

Karščiavimo klinikoje priimami 18-60 metų amžiaus pacientai, kurie turi kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių ir karščiuoja (temperatūra 37.8 ir daugiau). Pacientai priimami su elektroniniu šeimos gydytojo siuntimu, kurį galima gauti nuotoliniu būdu.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje taip pat aptarta situacija miesto ligoninėse. Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyr. gydytojas informavo, kad šiuo metu ligoninėje gydoma 60 koronavirusu užsikrėtusių pacientų. Ligoninės laboratorija veikia sklandžiai, joje jau atlikti 5707 tyrimai dėl koronaviruso.

KUL vyr. gydytojas taip pat informavo, kad 7 koronavirusu užsikrėtę medikai jau pasveiko, ligoninė ruošiasi kitų skyrių atidarymui, prognozuojama, kad jie galėtų pradėti veikti kitos savaitės antroje pusėje, planai derinami su Visuomenės sveikatos centru. Apsaugos priemonių medikams šiuo metu pakanka, iš rezervo gautos priemonės taip pat skirstomos kitoms įstaigoms, ligoninė atsargas pildo ir savarankiškai – laukiama, kol bus atgabentos užsisakytos apsaugos priemonės iš Kinijos.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas informavo, kad šiuo metu, kai pilnai nefunkcionuoja tiek KUL, tiek Klaipėdos Jūrininkų ligoninė, Respublikinei ligoninei tenka didesnis krūvis. Ligoninės apkrovimas siekia apie 80 procentų.

Dar vieną Ekstremalių situacijų komisijos posėdį planuojama sušaukti kitą savaitę. Posėdžio metu bus vertinami pirmieji pradėto prevencinio medikų testavimo rezultatai. Prevencinis medikų testavimas Klaipėdoje pradėtas balandžio 16-ją. Pirmiausiai tyrimai atliekami slaugos ligoninėse ir slaugos skyriuose dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams. Taip pat tiriami Klaipėdos mieste esančių globos namų darbuotojai. Palaipsniui bus testuojami visi Klaipėdos sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, testavimas bus vykdomas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus prioritetus, tyrimai bus periodiškai kartojami. Iki pradedant prevencinį medikų testavimą centralizuotai, kai kurios įstaigos tai jau darė savarankiškai – tyrimai buvo vykdomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotyje, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ir kt.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content