Pradžia
Lt En

Keičiasi grįžtančiųjų iš užsienio priėmimo tvarka

2020-06-01

Keičiasi grįžtančiųjų iš užsienio priėmimo tvarka. Pagal naujus Sveikatos apsaugos ministro-Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimus, į Lietuvą grįžtantiems asmenims nebebus imami tepinėliai dėl koronaviruso, savivaldybės nebeturi rūpintis jų pervežimu namo ar į kitas saviizoliacijos vietas, paskelbtas ir sąrašas šalių, iš kurių grįžę asmenys nebeprivalo saviizoliuotis.

Atsižvelgiant į šiuos sprendimus, nuo šiandienos keltais į Klaipėdą grįžtančius asmenis pasitinka tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, kurie pamatuoja temperatūrą, surenka keleivių korteles, įteikia pasirašyti sutikimą saviizoliacijai tiems asmenims, kuriems ji yra būtina. Savivaldybės darbuotojai, kurie rūpindavosi transporto neturinčių keleivių pervežimu, grįžtančiųjų nebepasitinka. Grįžtantiems asmenims nebereikia registruotis ir Karštojoje koronos linijoje dėl nukreipimo į Mobilų punktą tepinėlio paėmimui.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas akcentuoja, kad nepaisant karantino režimo švelninimo, budrumo prarasti negalima, nes virusas nėra įveiktas, o Klaipėda išlieka priešakinėje sąlyčio su virusu fronto linijoje.

„Džiaugiantis atlaisvinimais, vis dėlto negalima pamiršti nė minutei, kad Klaipėda, kaip buvo, taip ir lieka Lietuvos vartais į pasaulį. Turint omenyje, kad nebebus tikrinami keleiviai, atplaukiantys keltais tiek iš Vokietijos, tiek iš Švedijos, mes visi turime suvokti, kad tie žmonės, kurie galimai bus turėję sąlytį su koronavirusu, nevaržomai išvažiuos į miestą, į Lietuvą. Šiam praleidimo punktui dėmesys turi būti išskirtinis, būtina maksimali koncentracija kaip į galimą rizikos faktorių viruso įvežimo į Lietuvą kontekste. Atsipalaiduoti tikrai yra per anksti, ypač vertinant situaciją dėl grįžtančiųjų iš Švedijos, turint omenyje gana specifinę Švedijos kovos su COVID-19 formą bei vis pasitaikančius įvežtinius atvejus būtent iš tos šalies. Atlaisvinimai ir palengvinimai mums jokiu būdu nėra tiesiogiai suprantami kaip atsipalaidavimas – per didelė rizika ir užaštrintas atsakomybės jausmas – toks mūsų šios situacijos vertinimas. Jei vėl prireiks grąžinti visus ribojimus, tai padaryti bus sunkiau nei pradžioje, nes jau būsime įpratę prie atlaisvinimų, tą taip pat turėtume įvertinti“, – sako V. Grubliauskas.

Pagal Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimą, nuo šiandienos privalomai izoliuotis nebereikia iš 24 Europos šalių grįžusiems asmenims. Tai šalys, kuriose sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 dienų neviršijo 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Šių šalių sąraše yra: Liuksemburgas, Nyderlandai, Italija, Danija, Lenkija,  Rumunija, Prancūzija, Suomija, Vokietija, Čekija, Estija, Austrija, Bulgarija, Latvija, Vengrija,  Norvegija, Šveicarija, Kipras, Graikija, Islandija, Slovakija, Kroatija, Slovėnija, Lichtenšteinas.

Iš šalių, kuriose sergamumas yra didesnis nei 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, grįžusiems asmenims 14 dienų izoliacija yra būtina. Tokių šalių sąraše yra: Švedija, Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė, Portugalija, Belgija, Malta, Airija, Ispanija.

Šalių sąrašą Sveikatos apsaugos ministerija ketina atnaujinti kiekvieną pirmadienį.

Tvarka dėl saviizoliacijai suteikiamų patalpų kol kas nesikeičia. Savivaldybė ir toliau užtikrins patalpas tiems asmenims, kuriems saviizoliacija yra būtina, ir kurie neturi sąlygų to daryti savo gyvenamojoje aplinkoje. Konsultacijos dėl saviizoliacijos galimybių Klaipėdoje teikiamos telefonu 8 640 93342.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading