Pradžia
Lt En

Klaipėdiečiai sukūrė mobiliąją programėlę karantinuojamiems dėl COVID-19 stebėti

Klaipėdiečiai sukūrė mobiliąją programėlę karantinuojamiems dėl COVID-19 stebėti

 

Vis daugėjant užsikrėtusių COVID-19 ir karantinuojamų asmenų, Klaipėdoje veikiančių informacinių technologijų įmonių specialistai pasiūlė būdą, kaip veiksmingai užtikrinti, kad izoliuoti žmonės laikytųsi karantino sąlygų. Per savaitę jie sukūrė mobiliąją programėlę, kurią neatlygintinai pasiūlė išbandyti ir naudoti Klaipėdos miesto savivaldybei.

Mobilios programėlės tikslas - stebėti ir tikrinti karantinuojamų asmenų buvimo vietą. Analogišką priemonę plačiai naudoja kaimyninė Lenkija.

Kiekvienas, esantis karantine, telefonu gauna SMS žinutę su nuoroda, iš kur parsisiųsti programėlę, ir savo registracijos PIN kodą. Suvedus duomenis asmuo dar turi patvirtinti, kad sutinka pasidalinti savo buvimo vietos pozicija ir užfiksuoti savo buvimo vietą (namai, viešbutis ar kita karantino vieta). Dviejų šimtų metrų aplink šią vietą spinduliu sukuriamas leidžiamas judėjimo laukas, kurio ribų peržengti negalima.

Kontrolės sistema, anot kūrėjų, veikia labai paprastai: programa kas kiek laiko (atsitiktinis laiko tarpas) paprašo patikslinti savo buvimo vietą ir šią vietą užfiksuoja duomenų bazėje. Neįdiegus programėlės ar 2 kartus nepatikslinus savo buvimo vietos, apie pažeidimą pranešama atsakingoms institucijoms.

Programėlė, pavadinta „Lik namie“, pritaikyta visiems išmaniesiems telefonams su Android ar IOS operacine sistema.

Autoriai akcentavo, kad sistema saugo tik būtinąją informaciją, kad galėtų veikti, tad nerimauti dėl asmens duomenų apsaugos nėra pagrindo. Duomenys saugomi tik saugiame duomenų centre ir, pasibaigus karantinui, bus panaikinti. Programėlė veikia tik numatytomis karantino dienomis.

Kaip didelį privalumą IT specialistai įvardija tai, kad iš programėlės galima tiesiogiai susisiekti su pagalbos centru 1808.

Mobilioji programėlė „Lik namie“ penktadienį pristatyta Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriui Gintarui Neniškiui.

„Tai - labai vertinga dovana, kurios nauda neabejojame. Pirmiausiai tai - gera prevencinė priemonė, ugdanti mūsų piliečių sąmoningumą ir atsakomybę. Programėlė leis palaikyti nuolatinį ryšį su žmonėmis karantine, o šie, esant reikalui, galės greitai susisiekti su pagalbos centru“, - sakė G.Neniškis. Jo nuomone, programėlė tikrai palengvintų darbą specialistams, dirbantiems su karantinuojamais žmonėmis.

Tačiau kol kas Klaipėdos miesto savivaldybė programėlės dar negali pradėti naudoti, nes, kaip teigia G. Neniškis, neturi prieigos prie karantinuojamų asmenų duomenų bazės. Visą informaciją valdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), kuriam pavesta rūpintis karantinuojamais asmenimis.

Savivaldybė penktadienį kreipėsi į NVSC ragindama pradėti naudoti mobiliąją programėlę ne tik Klaipėdoje, bet ir kitose šalies savivaldybėse.

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content