Skip to content
Pradžia
Lt En De Ru

Klaipėdoje bus įrengtos dar 4 naujos vaikų žaidimo aikštelės

Klaipėdoje bus įrengtos dar 4 naujos vaikų žaidimo aikštelės

Kiekvienais metais uostamiestyje įrengiamos kelios naujos vaikų žaidimo aikštelės. Nors poreikis naujoms žaidimų erdvėms yra ženkliai didesnis, situacija vaikų užimtumui lauke pamažu, bet nuosekliai gerėja.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina vaikų žaidimo aikštelių įrengimo ir atnaujinimo veiksmų planą, kurio paskirtis – suplanuoti higienos normos neatitinkančių senų vaikų žaidimo aikštelių atnaujinimą ar naujų vaikų žaidimo aikštelių įrengimą viešosiose miesto erdvėse ir daugiabučių namų kiemuose. Pagal šį planą kasmet miesto daugiabučių namų kvartaluose įrengiamos 3-5 vaikų žaidimo aikštelės. Įrengti vieną 200 kv. m ploto vaikų žaidimo aikštelę vidutiniškai kainuoja apie 35-40 tūkst. Eur, perpus mažesnę – apie 25-30 tūkst. Eur.

Šiais metais bus įrengtos 2 vaikų žaidimo aikštelės po 200 kv. m daugiabučių namų kiemuose Baltijos pr. 67 ir Vingio g. 15 bei dar 2 vaikų žaidimo aikštelės  po 100 kv. m daugiabučių namų kiemuose Kalnupės g. 2 ir Jūros g. 2. Vaikų žaidimų aikštelės čia yra nusidėvėjusios, įrenginiai nesaugūs, danga – kritinės būklės (seni įrenginiai bus demontuoti vykdant rangos darbus). Siekiant užtikrinti mažųjų saugumą, minėtais adresais netrukus bus įrengtos visus saugumo standartus atitinkančios, įvairaus amžiaus vaikams skirtos žaidimų erdvės. Didelės vaikų žaidimo aikštelės bus padalintos į dvi dalis, atskiriant mažesnių ir didesnių vaikų veiklos zonas.

Aikštelėse bus įrengti daugiafunkciniai veiklos bokštai, supynės su kėdutėmis bei „gandro lizdais“, suktukai, mažieji veiklos bokštai, laipynės, balansinės supynės, guminiai rutuliai ir kubai, bei mažosios architektūros elementai – suoliukai, šiukšliadėžės, stendai ir tvorelės. Kaip ir kasmet, vaikų žaidimo aikštelių įrenginiai bus pritaikyti ir neįgaliųjų poreikiams.

Šios naujos vaikų žaidimo aikštelės pagyvins bendrą daugiabučių namų kiemų vaizdą bei įtrauks mažuosius į kūrybines veiklas, skatinančias aktyvią veiklą ir norą ilgiau pabūti lauke. Džiugu, kad vaikų žaidimo aikštelės sudaro galimybes vaikams ir šeimoms judėti, stiprėti, ugdyti savo motoriką ir bendravimo įgūdžius, stiprinti bendruomeniškumą, saugoti ir tausoti aplinką.

Klaipėdos mieste vaikų žaidimo aikštelės įrengiamos ir tose vietose, kur vykdomi didieji miesto projektai. Iš viso uostamiestyje nuo 2018 m. yra įrengtos 36 vaikų žaidimo aikštelės, kurių adresus bei vietas galima matyti šiame žemėlapyje: https://klaipeda.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=011eee6db5b74f2aa26ebcefb36ff213

Primename, kad norint įrengti vaikų žaidimų aikštelę, pirmiausia Savivaldybei reikia pateikti prašymą (prašymus galima pristatyti į Liepų g. 11, 116 kab.  arba atsiųsti el. paštu info@klaipeda.lt). Prašymai teikiami kasmet iki gruodžio 31 d. Daugiau informacijos dėl vaikų žaidimo aikštelės įrengimo mob. tel. 8 696 92 139, el. p. dzeneta.budvytyte@klaipeda.lt . Savivaldybė prašymus išnagrinės ir, jei siūloma vieta naujai vaikų žaidimo aikštelei įrengti atitiks numatytus kriterijus, tuomet pasiūlyta vieta bus įtraukta į kitų metų sąrašą svarstymui naujai vaikų žaidimo aikštelei įrengti. Daugiau informacijos apie vaikų ir sporto aikšteles – čia: https://www.klaipeda.lt/lt/gyventojams/vaiku-zaidimo-aiksteles/9091.

 

Vizualizacijose - vaikų žaidimo aikštelės, kurios šiemet bus įrengtos Vingio g. 15 bei Kalnupės g. 2

Jūros g. 2

Baltijos g. 67

 

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams