Pradžia
Lt En

Klaipėdoje – elektrinio vandens autobuso startas

2023-06-16

Klaipėdoje nauja susisiekimo galimybė – nuo šiol nukeliauti iš senamiesčio į šiaurinę miesto dalį galima ir Danės upe. Penktadienį prasidėjo reguliarus elektrinių vandens autobusų kursavimas maršrutu Senamiestis – Tauralaukio tiltas. Tai pirmasis Lietuvoje ekologiškas reguliarus vidaus vandenų maršrutas.

 „Vasarą Klaipėda pradeda su naujiena. Tikiu, kad galimybe išbandyti vandens autobuso keliones susidomės ir klaipėdiečiai, ir miesto svečiai. Artimiausi mėnesiai parodys, ar šis maršrutas pasiteisina toks, koks yra dabar, ar dar reikalingos korekcijos, linkiu, kad tai būtų komerciškai sėkmingas projektas. Tuo pat metu siekiame atgaivinti Danės upės pakrantes. Nors plaukimas upe taip pat yra atrakcija, būtina ir krante sukurti kokybiškas erdves, kurios taptų naujais traukos centrais“, – sako meras Arvydas Vaitkus.

Maršruto parengimui jėgas suvienijo savivaldybei priklausančios įmonės – VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“, BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“, UAB „Klaipėdos paslaugos“, vandens autobusus pagamino Klaipėdos startuolis „Popa Boat“.

Vandens autobusas naujame technologiniame lygyje atgaivina gilią istorinę tradiciją. XIX amžiuje kilmingieji iš miesto centro nedideliais garlaiviais keliaudavo į Luizės dvarą atsigerti arbatėlės. O XX a. pradžioje laiveliais miestiečiai nukakdavo ir iki Tauralaukio, kur buvo patogios vietos pramogauti.

Kelionė į vieną pusę L1 maršruto autobusu truks 1 valandą 20 minučių, pakeliui yra 6 stotelės. Per dieną abu autobusai iš viso padarys 8 reisus. Autobuso talpa – 10 keleivių + vieta negalią turinčiam asmeniui vežimėlyje.

Pirmojo vandens autobuso stotelė įkurta senamiestyje, netoli burlaivio Meridianas. Iš viso vandens autobusas sustoja šešiose stotelėse –  „Senamiestis“, „Liepų tiltas“, „Danės slėniai“, „Senvagė“, „Botanikos sodas“ ir „Tauralaukio tiltas“.  

Pilna bilieto kaina – 3 eurai, su Klaipėdiečio kortele – 2,40 Eur. Vandens autobusų maršrute taip pat galioja Transporto lengvatų įstatyme numatytos lengvatos kelionėms reguliaraus susiekimo laivais. Atsiskaityti už keliones bus galima el. bilieto kortele, bekontakte banko kortele ir kitais elektroniniais būdais, grynaisiais pinigais atsiskaityti galimybė nenumatoma. Išsami informacija apie taikomas lengvatas ir atsiskaitymo būdus skelbiama „Klaipėdos keleivinio transporto“ tinklapyje: https://www.klaipedatransport.lt/lt/naujienos/vandens-autobusu-tvarkarastis-bilietu-kainos-ir-atsiskaitymo-budai-990

Vandens autobuso maršrutas, grafikas ir stotelės: https://www.stops.lt/klaipeda/#aquabus/l1(nuo06.16)/a-b/aqua002/2/map

 

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading