Pradžia
Lt En

Klaipėdoje pradedamas prevencinis medikų testavimas

Klaipėdoje pradedamas prevencinis medikų testavimas

Šiandien Klaipėdoje pradedamas prevencinis medikų testavimas dėl COVID-19 ligos. Pirmiausiai tyrimai bus atliekami slaugos ligoninėse ir slaugos skyriuose dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams. Taip pat artimiausiomis dienomis bus tiriami Klaipėdos mieste esančių globos namų darbuotojai.

„Prevencinis medikų testavimas yra ypatingai svarbus siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui medicinos įstaigose. Kad tai būtina, rodo ne vienas ligos išplitimo atvejis tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Nuo šiandien Klaipėdos mieste tyrimai medikams vykdomi centralizuotai – pagal nustatytus prioritetus bus tiriami visi medicinos darbuotojai, pradedant nuo slaugos ligoninių ir skyrių. Taip pat prioriteto tvarka bus tikrinami ir globos namų darbuotojai, nes būtent šiose įstaigose, kaip ir slaugos skyriuose, prižiūrimi ir slaugomi didžiausiai rizikos grupei priklausantys asmenys”, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Artimiausiomis dienomis tyrimai bus atliekami Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje, Respublikinės Klaipėdos ligoninės slaugos skyriuje, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių bendrijoje „Klaipėdos viltis“, Klaipėdos globos namuose, Telšių vyskupijos carito Klaipėdos globos namuose, Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centre, Jūrininkų ligoninės Palangos departamento slaugos skyriuje. Palaipsniui bus tiriami visi Klaipėdos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, testavimas bus vykdomas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus prioritetus, tyrimai bus periodiškai kartojami.

Sveikatos priežiūros įstaigas priemonėmis, reikalingomis tyrimams paimti, aprūpins Klaipėdos miesto mobilusis punktas. Šio punkto koordinatorei taip pat pavesta pasirūpinti, kad paimti mėginiai būtų surinkti iš sveikatos priežiūros įstaigų ir pristatyti į laboratoriją. Įstaigoms, kurios neturės galimybės paimti mėginių savarankiškai, bus suteikiama pagalba organizuojant specialistų testavimą, į įstaigas atvyks mobiliosios komandos.

Iki pradedant prevencinį medikų testavimą centralizuotai, kai kurios įstaigos tai jau darė savarankiškai – tyrimai buvo vykdomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ir kt.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content