Pradžia
Lt En

Klaipėdos LEZ pristato trimatį teritorijos modelį

2020-07-14

Klaipėdos Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovė visuomenei atveria modernų trimatį teritorijos modelį. Viešai prieinamas įrankis gyventojams ir investuotojams leis patogiai susipažinti su LEZ teritorija, jos infrastruktūra ir įsikūrusiomis įmonėmis, o pati LEZ bei čia jau veikiančios galės paprasčiau planuoti ir vertinti ateities plėtros projektus.

Klaipėdos LEZ tinklalapyje (http://www.fez.lt/3D) nuo šiol pasiekiamas trimatis teritorijos modelis yra patogus būdas virtualiai tyrinėti teritoriją. Modelis vartotojams leidžia ne tik laisvai „keliauti“ po zoną, nagrinėti teritorijos pastatų ir kitų objektų išsidėstymą, sklypus, aukščius bei spalvines gamas, bet ir rasti įmones, matyti įvairias požemines komunikacijas, matuoti atstumus ir kt.

3D modelis taps ir vertingu įrankiu pristatant Klaipėdos LEZ teritoriją, sklypus bei plėtros galimybes naujiems bei potencialiems investuotojams, kurie nuo šiol galės nuotoliniu būdu įvertinti kaimynystę, esamą bei planuojamą infrastruktūrą. Investuotojams ir LEZ valdymo bendrovei trimatis modelis pravers ir planuojant plėtrą: į modelį bus galima nesunkiai įkelti planuojamus naujus objektus, įvertinti jų vaizdą, darną, poveikį kaimynystei.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ vadovas, komentuoja, kad šis modernus įrankis stiprins uostamiesčio kaip inovacijomis ir technologijomis grįsto miesto įvaizdį bei padės pritraukti naujų investicijų tiek tradicinės, tiek ir pažangiosios pramonės bei gamybos srityse.

„Trimatis modelis yra nedidelis, tačiau svarbus žingsnis įgyvendinant mūsų ilgalaikę viziją: tapti moksliniais tyrimais, inovacijomis, išmaniosiomis technologijomis ir aukščiausia pridėtine verte grįstu išmaniosios pramonės ir technologijų parku. Ateityje ir toliau plėsime infrastruktūrines, socialines ir kitas priemones, kurios Klaipėdą darytų patraukliausia vieta ne tik gamybai, bet ir produktų, procesų ir technologijų kūrybai“, – sako E. Kiudulas.

Jis taip pat atkreipia dėmesi, kad trimatis modelis taps svarbiu įrankiu diskutuojant su naujais investuotojais, ypač kol nėra pilnai atšaukti skrydžių bei karantinavimosi ribojimai. Pavyzdžiui, naujausioje Jungtinių Tautų prekybos ir plėtros padalinio (UNCTAD) ataskaitoje nurodoma, kad šiemet ir kitąmet visame pasaulyje prognozuojamas mažesnis tiesioginių užsienio investicijų (TUI) srautas, o atsigavimo laukiama tik 2022 m. Bet Mantas Katinas, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius, komentuoja, kad Lietuva šiuo metu turi apie 10 paskutinėje sprendimo priėmimo fazėje esančių investicinių projektų, agentūra per pastaruosius mėnesius investuotojams organizavo daugiau kaip 10 virtualių vizitų, po kurių sulaukė labai pozityvių atsiliepimų.

Arūnas Urbšys, modelį sukūrusios UAB „IN RE“ projektų vystymo direktorius, tvirtina, kad Klaipėdos LEZ tapo pirmoji tokį įrankį susikūrusi laisvoji zona Lietuvoje ir, ko gero, visame kaimyniniame regione.

„Didžiausia projekto vertė yra galimybė išsamiai susipažinti su LEZ teritorija nuotoliniu būdu, įvertinti sklypus, kaimynystę, atstumus ir ryšius. Daugeliui žmonių toks realistinis trimatinis modelis yra gerokai patogesnis ir įtaigesnis nei standartinis žemėlapis. 3D virtualios realybės modelis taip pat yra ir puikus inventorizavimo įrankis pačiai LEZ valdymo bendrovei – užfiksuota naujausia erdvinė aplinkos situacija, kurią galima operatyviai atnaujinti, leidžia pastebėti tvarkytinas vietas, planuoti infrastruktūrą, lankytojams suteiktas įrankis palikti atsiliepimus ar pageidavimus, paženklinant atitinkamą teritoriją trimačiame modelyje. Galiausiai, aukštos rezoliucijos lietimui jautriame ekrane, įrengtame LEZ valdymo bendrovės pasitarimų kambaryje, personalas gali aptarinėti reikiamus darbus teritorijoje, pristatyti atvykusiems svečiams teritoriją iš paukščio skrydžio, aptarti jų poreikius“, – sako A. Urbšys.

Modelis buvo sudarytas sujungus bepiločiais orlaiviais darytus tūkstančius skirtingų rakursų nuotraukų su įvairia kita informacija – komunikacijų, inžinerinių tinklų brėžiniais, sklypų ribomis ir kt.

Klaipėdos LEZ investicinis-reprezentacinis 3D modelis įgyvendintas pagal bendrai su ES fondų lėšomis finansuojamą projektą „Klaipėdos LEZ infrastruktūros parengimas užsienio MTEP įmonių pritraukimui“ (projekto sutarties numeris S-Nr. 01.2.1-LVPA-V-830-02-0002). Projekto įgyvendinimo konkursą laimėjo ir modelį sukūrė inžinerinių informacinių technologijų kompanija UAB „IN RE“.

Klaipėdos laisvosios zonos (LEZ) inf.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading