Pradžia
Lt En

Klaipėdos universitetinei ligoninei – konsoliduota pagalba

Klaipėdos universitetinei ligoninei – konsoliduota pagalba

Sprendimai dėl situacijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), esančioje pirmose kovos su koronavirusu gretose visoje Vakarų Lietuvoje, pirmiausia turi būti orientuoti į pagalbą – institucijai ir ten dirbantiems žmonėms. Tai akcentuota šiandien, balandžio 14 d. nuotoliniu būdu vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos frakcijų vadovų susitikime su meru.

Frakcijų pirmininkai sutarė, kad siekiant spręsti KUL problemas sudaroma darbo grupė, kuriai bus pavesta išanalizuoti situaciją ir padėti ligoninei išspręsti mikroklimato, vidinės komunikacijos problemas, užtikrinti, kad ir vėl būtų teikiamos visos KUL galimos gydymo paslaugos. Darbo grupę sudarys KUL profesinių sąjungų atstovai, Savivaldybės administracijos sveikatos, personalo ir teisės specialistai, Savivaldybės tarybos frakcijų atstovai.

Taip pat aktyviai dirbs ir ligoninės stebėtojų taryba, kurios sudėtis buvo neseniai atnaujinta. Stebėtojų taryba analizuos, kaip įgyvendinamas KUL parengtas ir Sveikatos apsaugos ministerijai pateiktas veiksmų planas, kuriame numatyti žingsniai, reikalingi, kad ligoninė vėl galėtų funkcionuoti pilna apimtimi. Ligoninės vadovas frakcijų pirmininkus informavo, kad nustatyti trūkumai jau pašalinti ir įstaiga yra pasirengusi atkurti veiklą kitą savaitę.

Savivaldybė taip pat kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydama pateikti visas turimas KUL patikrinimų išvadas, nes kol kas gautas tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro patikrinimo aktas, nors viešojoje erdvėje užsimenama ir apie kitokią medžiagą.

„Šiandien svarbiausia, kad būtų užtikrintas sklandus, saugus ligoninės darbas, teikiamos visos įstaigos paslaugos, užtikrinamas dirbančių žmonių saugumas, gera savijauta, tarpusavio supratimas. O norėdami priimti racionalius sprendimus iš šalies, mes turime turėti pilną informaciją ir ją įvertinti objektyviai bei dalykiškai. Pasiūlymų būta visokių, tačiau šiandien apsispręsta kol kas jokių nušalinimų netaikyti. Juolab, kad to nedaro ir prokuratūra. Dauguma pirmininkų, tarp jų – ir opozicinių frakcijų, sutarė, kad nežinant visų faktų, tam dabar – ne laikas ir ne vieta", – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content