Pradžia
Lt En

Klaipėdos viešajame transporte – naujovė

Klaipėdos viešajame transporte – naujovė

Klaipėdos viešajame transporte įdiegiama naujovė. Dalyje maršrutų už keliones jau galima atsiskaityti ir bekontaktėmis banko kortelėmis – norint sumokėti, užtenka kortelę priglausti prie bilietų skaitytuvo. Nuo šiandienos tokia galimybė jau sudaryta 8 ir 10 maršruto autobusuose, o iki birželio pradžios numatoma, kad sistema bus instaliuota visuose miesto autobusuose. Už keliones atsiskaityti banko kortelė galima ir miesto maršrutiniuose taksi. Tai turėtų būti patogu miesto svečiams ar rečiau viešuoju transportu besinaudojantiems gyventojams.

 „XXI amžius vis labiau veržiasi ir į Klaipėdos gyvenimą. Gerinama viešojo transporto kokybė – pradeda veikti sistema, kuri artimiausiu atstumu nuo Lietuvos yra Estijoje. Džiugu, kad žmogui, atvykusiam iš bet kurio pasaulio taško, yra galimybė susimokėti banko kortele, o tai tikiu paskatins dažniau naudotis viešuoju transportu”, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Įgyvendinusi šį sprendimą, Klaipėda patenka tarp regiono viešojo transporto lyderių: tokia paslauga jau yra Taline (Estija), Vroclave (Lenkija), Bratislavoje (Slovakija). Lietuvoje iki šiol jokiame mieste nėra galima bankine kortele už kelionę atsiskaityti prie įprasto bilietų skaitytuvo. Šis atsiskaitymo būdas nereikalauja žinių apie miesto bilietų sistemą ir atliekamas vienu judesiu prie bankinių kortelių logotipais pažymėto oranžinio bilietų skaitytuvo.

Bankinė kortelė Klaipėdos viešajame transporte turi ir papildomą funkcionalumą, kuris priartina ją prie įprasto e. bilieto kortelės. Per dieną važiuojant daugiau kaip keturis kartus, e. bilieto sistema automatiškai perskaičiuoja kitas bankine kortele atliktas keliones kaip atliekamas terminuotuoju dienos bilietu – už jas mokėti nebereikia. Šiame etape bankine kortele galima pirkti tik pilnos kainos, tokios, kuri yra perkant iš vairuotojo, bilietą.

Prieš instaliuojant paslaugą miesto autobusuose, ji praėjo keletą testavimo etapų. Paskutinis – maršrutiniuose taksi. Per keletą pastarųjų dienų maršrutinių taksi maršrutuose bekontakte kortele atsiskaityta jau apie 300 kartų, pasak VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ darbuotojų, sistema veikia sklandžiai.

Vasarą galimybę atsiskaityti banko kortelė VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ numato įdiegti ir priemiesčio autobusuose.  Iš viso bendroje Klaipėdos viešojo transporto sistemoje yra 219 įvairaus dydžio keleivinio transporto priemonių.

Daugiau informacijos apie paslaugą:  https://www.klaipedatransport.lt/lt/banko-korteles-naudojimas-viesajame-transporte-121

 

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content