Pradžia
Lt En

Kviečiame susipažinti su Savivaldybės ir mero veiklos ataskaita

Kviečiame susipažinti su Savivaldybės ir mero veiklos ataskaita

Brangūs klaipėdiečiai, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės administracijos darbuotojai,

2022-ieji, be jokios abejonės, į istoriją įeis kaip dramatiškai pasaulį pakeitę metai. Dar nebuvome (o ir nesame) pamiršę COVID-19 pandemijos iššūkių bei išbandymų, tačiau Vasario 24‑ąją prasidėjęs Rusijos Federacijos karas prieš suverenią Ukrainos valstybę ne tik skatino susitelkti, padėti, palaikyti, bet ir tiesiogiai keitė klaipėdiečių kasdienybę, pateikė naujų iššūkių miestui – bendromis jėgomis sugebėjome priimti tūkstančius nuo karo pasitraukusių ukrainiečių, visomis išgalėmis stengėmės pagelbėti surandant jiems būstą, integruojantis į miesto gyvenimą, užtikrinome švietimą ukrainiečių vaikams, susitelkėme teikdami paramą, humanitarinę pagalbą, priėmėme ne vieną ryžtingą sprendimą adekvačiai reaguodami ir išreikšdami pilietinę bei politinę poziciją pasikeitusio pasaulio ir vertybių pervertinimo akivaizdoje.

Geopolitinių iššūkių kontekste tiesiogiai pajutome kilusios energetinės krizės įtaką, tačiau sugebėjome rasti racionalius bei adekvačius sprendimus, kad miesto gyvenimas tekėtų kiek tik labiau įmanoma įprasta vaga, kad nesustotų vystomi projektai, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas visų miestiečiams reikalingų paslaugų teikimas.

Tęsėme viešųjų erdvių atnaujinimą – pakvietėme į atgimusį Danės skverą, ėmėmės ypač jautrios teritorijos – Skulptūrų parko – sutvarkymo, pietinėje miesto dalyje kūrėme naują poilsio zoną – Sakurų parką, pradėtas tvarkyti skveras ties Šilutės plentu.

Keitėsi ir daugiabučių namų mikrorajonai – finišuoja Rumpiškės kvartalo atnaujinimas, čia kiemai sutvarkyti kompleksiškai. Girdėdami gausybę pozityvių atsiliepimų, suprantame, kad turime ieškoti galimybių ir ateityje įgyvendinti panašius projektus, nes mikrorajonų, kurie lauktų tokio pat renesanso, yra ne vienas. Tikiuosi, kad šis geras pavyzdys įkvėps kiekvieną, kuris dirba miestui, siekti naujos kokybės.

Įgyvendinami ir svarbūs susisiekimo projektai, didžiausias jų – Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcija ir estakados statyba. Per 2022-uosius sutelkus valstybės, Valstybinio jūrų uosto direkcijos ir savivaldos finansus pavyko gerokai pasistūmėti į priekį. Tikiuosi, kad 2023-ieji bus tokie pat intensyvūs, ir metų pabaigoje galėsime konstatuoti, jog liko tik nedidelė dalis darbų iki šio projekto finišo, tikintis, kad pokyčiai rinkimų kontekste nesutrukdys suplanuotų darbų tempo bei ritmo.

Džiugus įvykis – naujame pastate atidaryta Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinė poliklinika. Pagaliau paslaugos bus teikiamos šiuolaikiškame, patogiame, negalią turintiems lankytojams pritaikytame pastate. Mieste kyla ir nauja mokykla – buvo dedamos visos įmanomos pastangos, kad statybų tempas būtų spartesnis ir šiemet galėtume atverti naujos švietimo įstaigos duris.

Antrus metus iš eilės gyventojus kvietėme teikti idėjas dalyvaujamajam biudžetui, o pirmosios iniciatyvos jau įgyvendinamos. Tikiuosi, kad procesas sėkmingai bus vystomas ir toliau, o klaipėdiečiai aktyviai naudosis galimybe biudžeto lėšomis realizuoti savo sumanymus, kurie užtikrintų gražesnę ir patogesnę gyvenamąją aplinką.

Gyventojus pakvietėme ir į naują, erdvų, iš bet kurios miesto vietos viešuoju transportu patogiai pasiekiamą Klientų aptarnavimo centrą. Metų pabaigoje pristatėme ir Klaipėdiečio kortelę. Tai padėka gyventojams už meilę ir lojalumą savo miestui.

Tęsėme Ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimą, vyko aktyvus partnerių bendradarbiavimas, apžvelgdami strategijos pažangą bei prognozes ateities ekonomikai pakvietėme į Klaipėdos ekonomikos forumą.

Tęsiama ekologiško viešojo transporto plėtra. Įgyvendinant Klaipėdos miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) sprendimus vyko konkursinės procedūros ir pasirašytos sutartys dėl elektrinių autobusų įsigijimo, naujos transporto priemonės keleivius veš jau šiais metais. Taip pat ruoštasi naujovės – reguliaraus susisiekimo vandens keliu – startui. Elektrinis autobusas-katamaranas Danės upe taip pat pradės kursuoti šiemet.

Dar labiau įsitraukta į Šv. Jono bažnyčios atkūrimo procesą. Sprendimas Savivaldybei tapti viešosios įstaigos dalininke ir skirti finansavimą bokšto projektavimui, tikimės, paspartins gražios iniciatyvos įgyvendinimą, o Šv. Jono bažnyčios bokštas neabejotinai taps vienu iš ryškiausių miesto identitetą formuojančių akcentų. Tęstas bendradarbiavimas su Kultūros ministerija ir dėl dar vieno miesto bendruomenei ir miesto identitetui svarbaus objekto – centrinio pašto pastato Liepų g. atgaivinimo.

Aktyvūs metai buvo ir kultūrinio gyvenimo srityje. Paminėjome 770-ąjį miesto jubiliejų, priėmėme tautinių kultūrų festivalį „Europiada“ bei intensyviai ruošėmės Klaipėdos krašto šimtmečio minėjimui. Pasirašyta organizacijos „Baltic Sail“ miestų partnerių bendradarbiavimo sutartis. Tai aiški ir nedviprasmiška deklaracija, kad Klaipėda buvo, yra ir lieka atvira visų klasių burlaiviams, kad Lietuva yra ir bus jūrinė valstybė.

Dėkoju už bendrą darbą Savivaldybės administracijai, Savivaldybės tarybos nariams bei kiekvienam klaipėdiečiui, savo darbais, idėjomis ir iniciatyvomis prisidedančiam prie miesto augimo.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas

Su visa ataskaita susipažinti galite:

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS IR MERO 2022 M. VEIKLOS ATASKAITA

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS 2019–2023 METŲ VEIKLOS PRIORITETŲ ĮGYVENDINIMO 2022 METAIS ATASKAITA

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content