Pradžia
Lt En

Lauko kavinėms įsikurti lengviau

2020-06-04

Įkurti lauko kavines šiemet Klaipėdoje paprasčiau. Miesto savivaldybė kavines ne tik atleido nuo vietinės rinkliavos visus 2020 metus, bet ir supaprastino leidimų išdavimo tvarką.

Klaipėdos maitinimo įmonių savininkams, 2020 metais miesto viešosiose erdvėse norintiems prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų išplėsti aptarnavimo vietų skaičių, nebereikia rengti ir savivaldybei pateikti aptarnavimo vietos išplėtimo projekto, pakanka prie prašymo pridėti supaprastintą schemą. Projektas turėjo būti suderintas su Miesto tvarkymo skyriumi, miesto vyriausiuoju dailininku, jei veikla vykdoma centrinėje miesto dalyje ir senamiestyje – su Paveldosaugos skyriumi, atvejais, kai veikla vykdoma automobilių stovėjimo aikštelėse ir važiuojamoje kelio dalyje – ir su Saugaus eismo komisija. Taip siekta užtikrinti, kad lauko kavinė netrukdytų eismui, miesto tvarkymo darbams, būtų išlaikytas tinkamas miesto estetinis vaizdas, nebūtų pažeisti paveldosaugos reikalavimai ir kt.

Dabar, kai užtenka pateikti supaprastintą schemą, išduodant leidimą, įvertinama tik, ar kavinių veikla lauke netrukdys eismui ir pėstiesiems, ar nebus užtverti praėjimai, ar nebus pakenkta miesto žaliesiems plotams.

„Siekiant padėti karantino metu nukentėjusiam smulkiajam verslui bei paskatinti kurtis viešosiose Klaipėdos erdvėse, šis palengvinimas galios iki pat šių metų pabaigos. Kartu tikimės, kad, nepaisant supaprastintų reikalavimų, maitinimo įmonių savininkai veiklą vykdys atsakingai ir sieks užtikrinti ne tik klientų aptarnavimą bei saugumą, bet ir nesudarys nepatogumų aplinkiniams“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Lauko kavinių savininkai šiemet taip pat gali nemokamai vykdyti veiklą didesnėje teritorijoje, jeigu yra tokia galimybė.

„Lauko kavinės gali drąsiai planuoti plačiau išdėstyti staliukus – išduodant leidimus, šiemet tai papildomai nekainuoja. Sutaupyti kavinėms padės sprendimas atleisti jas nuo vietinės rinkliavos. Rinkliavos dydis priklauso nuo užimamo ploto, o šiemet, nepriklausomai nuo to, kokį plotą užima lauko kavinė, rinkliavos dydis vis tiek lygus nuliui“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Leidimai kurti lauko kavines gali būti išduodami 40-ies metrų atstumu nuo stacionarios viešojo maitinimo vietos. Prašymą dėl leidimo vykdyti veiklą viešosiose Klaipėdos erdvėse kavinių savininkai gali pateikti elektroniniu būdu arba Savivaldybės Klientų aptarnavimo skyriuje.

Su Prekybos ir paslaugų teikimo Klaipėdos miesto viešosiose vietose prašymų leidimams gauti priėmimo, derinimo, leidimų, leidimų dublikatų išdavimo, prekybos ir paslaugų teikimo laiko apribojimo, leidimų galiojimo sustabdymo, galiojimo panaikinimo tvarkos aprašu susipažinti galima čia: https://teisineinformacija.lt/klaipeda/default.aspx?Id=3&DocId=168215 

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl aprašo taikymo karantino režimo ir po jo metu: https://teisineinformacija.lt/klaipeda/default.aspx?Id=3&DocId=175543 

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading