Pradžia
Lt En

Naujas dalyvaujamojo biudžeto etapas – jau netrukus

Naujas dalyvaujamojo biudžeto etapas – jau netrukus

Uostamiesčio gyventojai netrukus bus kviečiami siūlyti idėjas gyvenamajai aplinkai gerinti. Labiausiai patikusias balsuodami taip pat rinks miestiečiai. Už patraukliausių gyventojams idėjų įgyvendinimą bus sumokėta iš miesto biudžeto lėšų.

Viešas dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos pristatymas gyventojams vyks rugsėjo 18 d. 18 val. Klaipėdos m. savivaldybės tarybos posėdžių salėje (Liepų g. 11, III aukšte). Visiems susidomėjusiems bus priminta, kaip teikti projektų idėjas, kaip jos bus atrinktos, bei atsakyta į kylančius klausimus. Tiems, kurie negalės atvykti, susitikimas bus transliuojamas gyvai savivaldybės YouTube kanale:www.youtube.com/c/Klaipėdosmiestosavivaldybė, įrašas bus prieinamas ir vėliau.

Planuojama, kad idėjas gyventojai galės teikti nuo rugsėjo  18 d. iki spalio 18 d. Idėjų teikimo laikotarpiu gyventojai turės galimybę konsultuotis su savivaldybės specialistais dėl jiems kylančių klausimų.

Dalyvaujamasis biudžetas – tai įrankis, suteikiantis gyventojams teisę patiems spręsti, kaip išleisti dalį miesto biudžeto lėšų. Svarbiausia yra pateikti patrauklią, kitų bendruomenės narių palaikymo vertą idėją, kaip pagerinti viešą infrastruktūrą gyvenamoje aplinkoje, o laimėjusio pasiūlymo įgyvendinimu pasirūpins miesto savivaldybė. Teikti idėjas bei balsuoti už labiausiai patikusias bus galima platformoje dalyvauk.klaipeda.lt

Praėjusiais metais įgyvendinant dalyvaujamąjį biudžetą klaipėdiečiai galėjo rinktis iš 15 idėjų. Tarp pasiūlymų –  įrengti vaikų žaidimo, sporto, poilsio aikšteles, taip pat siūlyta pasodinti pušų visame mieste, įrengti gėlynus, automobilių stovėjimo aikštelę, ištapyti daugiabučio namo sienas ir kt. Nors kai kurios idėjos buvo išties vertos dėmesio, nesulaukusios gyventojų palaikymo, į galutinį balsavimo etapą jos nepateko.

Dalyvaujamojo biudžeto projektams įgyvendinti šiemet bus skirta ne mažiau 100 tūkst. eurų.

Klaipėdos mieste jau yra įgyvendintos 4 dalyvaujamojo biudžeto idėjos, kurios gyventojų buvo pasiūlytos 2021-2022 metais. Tauralaukyje bei Ievos Simonaitytės gatvėje įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, prie vasaros estrados - daugiafunkcinė ekstremalaus bėgimo treniruočių aikštelė, Tauralaukyje įrengtas šaligatvis šalia kurio atsiras „Baltų simbolių takas“. Šiais metais taip pat bus įrengta vieša laisvalaikio erdvė Smeltės mikrorajone, projektuojama mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė „Baltų saulės parkas“, kuri bus įrengta ateinančiais metais.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content