Pradžia
Lt En

Nuo trečiadienio pradedami šildyti daugiabučiai

2023-10-17

Nuo trečiadienio Klaipėdoje pradedami šildyti ir daugiabučiai – spalio 18-ąją visame mieste prasideda oficialus šildymo sezonas. Kiek anksčiau, nuo spalio 13 dienos, Klaipėdoje jau buvo pradėtos šildyti ugdymo įstaigos, taip pat savivaldybei pavaldžios socialinių paslaugų, sveikatos, kultūros, sporto įstaigos. Planuojama, kad šių metų šildymo sezonas bus pigesnis nei praėjusiais metais. 

„Jau sulaukėme daugybės pastebėjimų, kad metas pradėti šildyti daugiabučius. Žinoma, šiluma – ne tik komfortas, bet ir papildomos išlaidos gyventojams. Tačiau šiemet tikimės, kad tai netaps ypač didele našta gyventojams, prognozuojama, kad atpigus energetiniams ištekliams, jei situacija nepasikeis, šildymo išlaidos gyventojams gali būti apie 40 procentų mažesnės. Taip pat svarbu, kad gyventojai kuo mažiau jaustų išorinių procesų pasekmes,  privalome žiūrėti į priekį ir siekti, kad klaipėdiečiams kaina būtų kiek įmanoma mažesnė. Jau dabar būtina pradėti svarstyti, kaip įveiklinti bendrovę „Geoterma“, kurios dėka būtų tiekiama ekologiška šiluma už konkurencingą kainą“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Gyventojai, kurie dar nejaučia poreikio, kad jų būstas būtų šildomas, gali pasinaudoti galimybe atidėti sezono pradžią. Norint, kad daugiabutis dar nebūtų šildomas, reikalingas daugiau nei pusės namo gyventojų pritarimas, dėl proceso inicijavimo reikėtų derinti su daugiabučio namo administratoriumi arba bendrijos pirmininku.

Pernai Klaipėdoje ugdymo bei socialinių paslaugų įstaigose šiluma buvo įjungta spalio 18-ąją, o visame mieste šildymo sezonas pradėtas spalio 26-ąją.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading