Pradžia
Lt En

Pagalvės mokestis Klaipėdoje bus renkamas nuo 2025 metų

Pagalvės mokestis Klaipėdoje bus renkamas nuo 2025 metų

Atsižvelgta į Klaipėdos viešbučius valdančių įmonių bei turizmo agentūrų atstovų siūlymus pavėlinti pagalvės mokesčio įvedimą, jis įsigalios ne nuo šios vasaros pradžios, kaip siūlyta iš pradžių, bet nuo 2025 m. sausio 1 d. Šiandien, vasario 29 d., posėdžiavusi miesto savivaldybės taryba pritarė, kad už vieną Klaipėdoje praleistą naktį miesto svečiai mokėtų 1 Eur dydžio pagalvės mokestį.

Vasarį pristatytame sprendimo projekte siūlyta rinkliavą už naudojimąsi uostamiesčio viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra įvesti nuo 2024 m. birželio 1 d. Tačiau verslui kilo abejonių, ar vos trijų mėnesių pereinamasis laikotarpis yra pakankamas terminas deramai pasirengti pagalvės mokesčio įvedimui. Išsiskyrus nuomonėms dėl termino nustatymo, parengtas naujas sprendimo projektas, kuriuo pasiūlyta pagalvės mokesčio įvedimo terminą nustatyti nuo 2025 m. sausio 1 d.

„Apgyvendinimo paslaugų verslo sektorius, su kurio atstovais buvo susitikta ne kartą, žinią apie tai, kad Klaipėda svarsto galimybę įvesti pagalvės mokestį, priėmė palankiai. Diskutuota dėl to, nuo kada ši rinkliava turėtų startuoti. Buvo siūlymų pagalvės mokesčio įvedimo datą nukelti į rudenį, tačiau, išklausius visus siūlymus, miesto tarybai pateiktas pakoreguotas sprendimo projektas dėl pagalvės mokesčio nuo 2025 m. sausio 1 dienos. Girdime verslo argumentus ir ieškome bendrų sutarimų, kad verslo atstovai tinkamai pasiruoštų naujos rinkliavos įvedimui“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Savivaldybės tarybai pritarus, iš pradžių  planuotas rinkti 2 Eur dydžio pagalvės mokestis buvo sumažintas iki 1 Eur. Tokio dydžio pagalvės mokestis nuo 2025 m. sausio 1 d. bus renkamas už kiekvieną miesto svečio Klaipėdoje praleistą naktį. Pagalvės mokestį mokės savivaldybės teritorijoje esančiose apgyvendinimo įstaigose apsistoję miesto svečiai. Buvo skaičiuota, kad iš 2 Eur dydžio pagalvės mokesčio per metus nuo 2025 metų uostamiestis galėtų surinkti apie  800 tūkst. Eur pajamų. Savivaldybės tarybai patvirtinus perpus mažesnį rinkliavos dydį, atitinkamai mažėja ir prognozės dėl surenkamų pajamų.

Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Klaipėdos miesto savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra nuostatuose numatyti atvejai, kada mokesčio siūloma netaikyti: ilgalaikei nuomai, asmenims iki 18 metų ir vyresnio amžiaus moksleiviams, pateikusiems galiojantį moksleivio pažymėjimą, asmenims, turintiems negalią ir kitais atvejais. 

Numatoma, kad vietinės rinkliavos lėšos bus naudojamos priemonėms, didinančioms turistų srautų augimą Klaipėdoje, poilsio ir turizmo infrastruktūros gerinimui, kultūros ir turizmo paslaugų kokybės bei sezoniškumo mažinimo priemonėms įgyvendinti, turistiniam Klaipėdos patrauklumui ir miesto žinomumui didinti.

„Ypač svarbu, kad renginiai būtų visus metus, ne tik vasarą. Turistų srautų šaltuoju laikotarpiu pritraukimo priemonės yra vienos svarbiausių, kurios mieste įpūstų gyvybės ir generuotų verslui pajamas. Kokios priemonės pritrauktų turistus į miestą geriausiai žino šiame sektoriuje dirbantys verslo atstovai“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Panašią rinkliavą anksčiau yra įsivedę Vilnius, Kaunas, Palanga, Druskininkai, Birštonas, Trakų r.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content